Oldtimery przejadą ulicami Gliwic. Będzie okazja by im się przyjrzeć w dwóch lokalizacjach

Kilka starych samochodów marki Renault z prywatnej kolekcji gliwiczanina będzie można zobaczyć w różnych częściach Gliwic. Przejazd z dłuższymi postojami zaplanowano na sobotę, 17 września.

 

O godzinie 11:00 pojazdy wyruszą z garażu przy ulicy Daszyńskiego i pojadą tą ulicą, do ul. Powstańców Warszawy. Kolumna zatrzyma się na 30-40 minut na placu Piłsudskiego, a następnie przemieści się w kierunku Radiostacji (ul. Tarnogórska/Lubliniecka), jadąc ulicami Orlickiego, Jana Śliwki, Świętojańską, Tarnogórską. Tam również przez pół godziny będzie stacjonować.

Samochody, jakie będą prezentowane podczas wietrzenia garażu, to Renault 4 GTL, Renault 15, Renault 14, Renault 21 i Renault 25.

(żms)
fot. mat. organizatora

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Blofeld
16/09/2022 21:58

Można było podać, że z kolekcji pana Kellera, a nie jakiegoś anonimowego gliwiczanina.

Informacja Turystyczna
17/09/2022 08:05

Pogratulować redakcji: wrzucenie info o 5 autkach, a pominięcie że jest dzień otwarty zajezdni i święto jej 50 lecia z specjalnymi kursami.

Proste
17/09/2022 11:28
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

A może zajezdnia nie zadbała o poinformowanie mediów, a organizatorzy zlotu aut zadbali?

stary dziad w eterze
17/09/2022 20:27
W odpowiedzi na  Proste

A może w ramach rzetelnego dziennikarstwa mieści się jakaś własna inwencja, a nie tylko przetwarzanie info podanych na tacy?

Proste
18/09/2022 03:17
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

Jak ci się nie podoba dziennikarstwo na tej stronie, to po co tu wchodzisz?

przesiadkowicz
17/09/2022 20:04
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

Przejechałem się gratis tramwajową telepatajką po Zabrzu i dalej trzęsie jak w najlepszych latach PRLu.

Informacja Turystyczna
16/09/2022 16:20

Kryj się kto może, jak ostatnio Francuzy Gleivitz najechały to pół cmentarza do nieba poleciało!

No cóż.
16/09/2022 18:24
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

Czy Tobie to przeszkadza?

Informacja Turystyczna
17/09/2022 08:05
W odpowiedzi na  No cóż.

Wyjmij kij z dudy, ok?

Brum brum
16/09/2022 19:51
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

Czy komentowanie na tej stronie masz na receptę z Toszka?

punkt dezinformacji
17/09/2022 11:45
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

Jak już to Gleiwitz, Gliwice były najeżdżane przez różne nacje i trup się słał równie gęsto, dlaczego akurat do Francuzów żeś się przyczepił ?