Ostatnia tegoroczna zbiórka elektrośmieci. Zużyte sprzęty oddać można m.in. w centrum Gliwic

Ostatnia tegoroczna zbiórka elektrośmieci odbędzie się w sobotę, 18 listopada. Specjalny samochód stanie w Śródmieściu oraz Brzezince. Warto przyjść na czas – pozostawianie śmieci w wyznaczonych miejscach w innej porze jest niedopuszczalne, kto zaś nie zdąży, będzie musiał pofatygować się do PSZOK.

 
Zepsute lub przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty będzie stał zaparkowany w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci przeprowadzi firma Remondis Gliwice sp. z o.o.

W sobotę, 18 listopada, elektrośmieci będzie można oddać po raz ostatni w tym roku w dwóch lokalizacjach:

• godz. 10.00–12.00 – Brzezinka, ul. Zamojska (przy kościele),
• godz. 12.30–14.30 – Śródmieście, pl. Piłsudskiego (parking samochodowy).

Uwaga: Elektroodpady należy dostarczać na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach: Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione! Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej, tak aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana.

(żms)/UM Gliwice(mf)

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze