Oszuści krążą po ulicach Gliwic. Jednego z podejrzanych uchwycił monitoring. Kto go rozpoznaje?

Mężczyzna na zdjęciu podejrzewany jest o udział w przestępstwie metodą „na policjanta”. Poszkodowana, zmanipulowana przez oszustów, przekazała im środki pieniężne.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Oszustwo miało miejsce w centrum miasta.

 
27 maja po godzinie 14:00 na odcinku pomiędzy Aleją Majową a ulicą Dworcową w Gliwicach, doszło do przekazania oszustowi środków pieniężnych. Czynności procesowe pozwoliły na ustalenie wizerunku typowanego sprawcy przedmiotowego przestępstwa – informuje gliwicka policja.

Śledczy proszą wszystkich świadków zdarzenia oraz osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie o osobisty lub telefoniczny kontakt – KMP Gliwice ul. Powstańców Warszawy 12, pokój nr 119, nr tel. 47 8592 385. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Jednocześnie kolejny raz przypominamy, że policjanci nie proszą o przekazywanie im swoich środków pieniężnych. Przestępcy bardzo często pozostają w kontakcie telefonicznym z ofiarą oszustwa do samego końca tj. przekazania im gotówki, nie pozwalając na przerwanie połączenia. Prosimy o zachowanie czujności – apeluje gliwicka policja.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze