Otwarcie Hali inne niż planowano. Trwa walka z czasem, żeby zdążyć na koncert Armina van Buurena

Zapowiadany od jesieni występ holenderskiego DJ’a Armina van Buurena będzie jednocześnie koncertem otwierającym Halę Gliwice.

To i tak wariant optymistyczny bo niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że koncert jest zagrożony. – Zdążymy na 99%, hala jest stale doposażana, obecnie trwa instalowanie monitoringu – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.

Biorąc pod uwagę czas, jaki do dyspozycji mieli urzędnicy, aż trudno uwierzyć, że pojawiło się kolejne opóźnienie. Jeżeli Armin Van Buuren zagra 30 maja w Gliwicach będzie to i tak ponad pięć lat od chwili podpisania umowy na jej budowę.

Zamierzenia – nawet te sprzed kilku miesięcy – były inne. Jeszcze w listopadzie radni zasiadający w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu zostali poinformowani o planie kilkudniowego cyklu wydarzeń na początku maja, zakończonego dużym koncertem.

Nie pierwszy raz jednak inwestycja wymknęła się harmonogramowi. Nieoficjalnie wiadomo, że w czasie przesunie się także prezentacja kalendarza imprez i zespołu osób odpowiedzialnych za organizację wydarzeń w hali. Fundacja Radan, której Miasto powierzyło tę rolę, miała poprosić o dodatkowy czas. Konferencja w tej sprawie spodziewana jest w połowie kwietnia.

– Zapewniam, że w czerwcu po koncercie Armina van Buurena obiekt nie będzie stał pusty. Prace nad programem wydarzeń cały czas trwają

– przekonuje Marek Jarzębowski.

Trudno jednak spodziewać się, że w ciągu kilku tygodni w Gliwicach zostanie zaprezentowana gwiazda bądź wydarzenie wielkiego formatu, a takiego na start swojej działalności gliwicka Arena potrzebuje jak tlenu. Co więcej, rozruch obiektu zderzy się z martwym imprezowo okresem wakacyjnym. Wiele więc wskazuje, że na pierwsze poważne imprezy poczekamy co najmniej do jesieni.

Tym bardziej, że inwestycja ciągle nie jest dopięta na ostatni guzik. Trwa przetarg na “dostawę i montaż urządzeń zapleczy gastronomicznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych” w hali. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest dopiero na 4 maja.

Przypomnijmy, w listopadzie hala została przekazana w dzierżawę miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, które wcześniej – jako menadżer kontraktu – nadzorowało budowę obiektu. PWiK odpowiadać będzie za administracyjne zarządzanie halą, ale o tym kto wystąpi i jaki charakter będą miały imprezy w Arenie Gliwice odpowiadać będzie Fundacja Radan, z którą gliwccy urzędnicy podpisali trzyletnią umowę. Natomiast jeszcze przed zawarciem kontraktu Miasto ogłosiło występ Armina van Buurena. Muzyk przyjedzie do Gliwic w ramach trasy koncertowej A State of Trance 850.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ewa
Ewa

Walka z czasem:) od 10 do 15. Soboty. niedziele wolne. Dopiero przetarg??? Aż pisać się nie chce

realista
realista

kompletne dno organizacyjne.

Subito
Subito

A ile już było akcji “Zwiedzamy halę, cud nad Kłodnicą”?

AndrzejD
AndrzejD

” Trwa przetarg na “dostawę i montaż urządzeń zapleczy gastronomicznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych” w hali.” – no właśnie – cycki mi opadły jak to przeczytałem. Teraz przetarg ?! To na co poszło te 400 mln PLN które już wydali na tą halę ?
Przecież to jest przewał z otwartą przyłbicą ! Dlaczego Frankiewiczem i biurwami magistrackimi jeszcze się nie interesuje prokurator i CBA ?!

b.GWSP
b.GWSP

Dlaczego? Dzieciak jesteś. Przecież wszystkie partie w Radzie Miasta udają że są opozycją i nie wygrywają z Frankiewiczem bo on robi dokładnie to samo co one by robiły. Służby za czasów PO miały zakaz interesowania się Gliwicami i mają zakaz w dojnej zmianie bo wszyscy od lat dobrze doją. Patrz lansowana przez Frania szkoła w tzw nowych gliwicach. Tam ssali wszyscy bez znaczenia jaką partię mieli w sercu. Jak bańka pękła to Frankiewicz umył rączki a obrażeni wykładowcy poszli do sądu. O frajerach o statusie student nikt nie pamięta. Ani przepraszam, ani pocałuj… Piramida.

Observer
Observer

Tak, to jeden z czołowych swego czasu projektów edukacji w Gliwicach no i propaganda też działała. Widać, jak udolnie włada się miastem… Stąd, kto może, ten wyprowadza się z Gliwic. Z roku na rok coraz mniej poddanych pana.

AndrzejD
AndrzejD

” Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest dopiero na 4 maja ” “30 maja 2018 roku w Hali Gliwice wystąpi Armin van Buuren” …no to życzę powodzenia w zdążeniu na czas wszystkim wykonawcom tych instalacji “…zapleczy gastronomicznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych” Jeżeli nie będzie protestów i wykonawca zostanie wyłoniony w tym przetargu, to teoretycznie będzie miał dokładnie 3 tygodnie na wykonanie tego wszystkiego. A gdzie odbiory techniczne i dopuszczenie do eksploatacji ?! W ciągu 3 tygodni to można łazienkę wyremontować w mieszkaniu ( i to po łebkach ) ” Zdążymy na 99%, hala jest stale doposażana, obecnie trwa instalowanie… Czytaj więcej »

Śliwka
Śliwka

Wiadomo że jak w Gliwicach przetarg nie idzie po myśli mafii, to mafia wybiera bez przetargu PRUiM albo MZUiK albo inną firmę kolesi. Ostatecznie Krawczyka co zna się na muzeach i na teatrach i na remontach, więc na sanitariatach i prądzie jeszcze bardziej. Ma doświadczenie we współpracy z budowlanką i parkingami. Ogarnie co zechcesz.

Zyg
Zyg

nie bredź. jest masa firm co chętnie spartoli jakąś miejską inwestycję bo w promieniu 300 km wiedzą, że w Gliwicach nie ma profesjonalnych odbiorów i można odwalić każdą fuszerę. jak to kiedyś mówili – Eldorado dla partaczy.

fiucza i ałt of hire
fiucza i ałt of hire

Sie zrobi msze, sie zagoni szkoły i emerytów oraz hufce patriotów i kiboli i będzie komplet od zaraz. Maraton wyklęty, jazz w hali, uliczniki na betonie, bazar kamieni, Szopen na dachu, Frankiewicz czyta dzieciom brednie i brewerie, Tomala pokazuje klaser z samochodami, Wieczorek kibolski antyki z młodości, a prezes wod-kan wystawę jak wypłukał z gliwiczan 20 mln na pałac dla miejskiej spółki.

Trzcina
Trzcina

Czy ta farsa kiedyś się skończy ? To wszystko brzmi jak mroczny żart. Brak profesjonalizmu, aż kole w oczy. Czy nie jest to najlepszy przykład na marnotrastwo publicznych pieniędzy ? Wydano 400 milionów złotych, których miasto tak bardzo potrzebuje na : służbę zdrowia (gliwicka służba zdrowia to obraz nędzy i rozpaczy), ochronę środowiska (w tym walkę ze smogiem), remonty dróg i chodników (niektóre są w katastrofalnym stanie), edukację, kulturę i wiele innych. Te pieniądze, nasze pieniądze, wydane na zaspokojenie megalomańskich ambicji (a może nie tylko ambicji ?) dosłownie kilu osób mogłyby dużo lepiej służyć nam wszystkim !

realista
realista

Przestan pie…c.Ta hala to dobra inwestycja.Problemem jest kompletny brak profesjonalizmu urzednikow.i to mnie przeraza.

black_horse
black_horse

Przestań pie…ć. Ta hala jest miastu potrzebna jak wrzód na tyłku. Zmarnowane 400 milionów. A to nie jest jeszcze cała kwota, bo jak czytam dla rozmycia pojęciach o kosztach całości trwają jeszcze jakieś liczne “małe” przetargi.

Tomasz
Tomasz

@black_horse
Przestań pie…ć. Ta hala to fajny pomysł tyle, że wykonanie do du.y

ja234
ja234

@Tomasz, przestań pie0000ć, ta hala to zły pomysł. Nawet gdyby wykonanie było dobre.Nie ma miejsca dla niej w zacofanych, przaśnych glajwicach.

onet
onet

@ja234
Przestań pie..ć. Hala to dobry pomysł. Chętni na imprezy wezmą w nich udział a nawet przyjadą z innych miast i państw. Zacofani i przaśni niech siedzą w domu lub na Piaście

Maćko
Maćko

i tu kolego/koleżanko @onet masz racje ;) jedzie do Gliwic cała polska i pewnie dużo ludzi z zagranicy ;) i zostawią u was raczej spore pieniądze patrząc na ceny biletów noclegów itp… więc raczej inwestycja trafiona tylko żeby dobrze zarządzana ;) pozdrowienia z Trójmiasta

Bałtyk
Bałtyk

Maćko z Trujmiasta. A wiecie, że w Gliwicach hotele są jak w Tczewie? A wiecie że każde pieniądze z takich hal trafiają wszędzie tylko nie do miejskiej kasy bo z niej tylko wypływają?
I na koniec, Po co ***** udajesz matoła z Trójmiasta? Samo porównanie wyglądu hal nie daje złudzeń, że w projektowaniu gliwickiej udział brał Architekt. Co najwyżej posiadacz dyplomu i uprawnień, które predestynują go do projektowania hal magazynowych, hangarów, garaży i przenośnych stoisk handlowych. Tu dostał szansę i jebnął kulfona z betonu i ulubionej butelkowej zieleni. Auf Wiedersehen! ****

Ewka
Ewka

Tak tak przyjdą i spać będą w namiotach albo pojada do Katowic.

zet
zet

Skoro czujesz się zacofany i przaśny to Twoja sprawa,nie oceniaj innych swoją miarą proszę.

ja234
ja234

@zet, bredzisz.Walnąłeś jak łysy grzywką o parapet. Słabo Ci wychodzi ta analiza.

San Escobar
San Escobar

Tomaszku, zgadzam się z tobą!!! Z tym pomysłem Frankiewicza i gromadki brutalnych idiotów jest jak z komunizmem. Pomysł świetny, ale wykonanie do…

Urko
Urko

@realista Hmmm…. Dla mnie inwestowanie oznacza “pakowanie w coś kasy , po to aby za czas jakiś wyrwać z tego więcej kasy”( cytat) . Po pierwsze zatem dlaczego “inwestycja” , po drugie dlaczego “dobra” skoro będziemy musieli pakować w to g…. kasę przez długie lata , a potem wyjdzie , że najtaniej będzie to wyburzyć ?

realista
realista

Na zachodzie wszedzie poza pojedynczymi wyjatkami hale tego typu sa DOFINANSOWYWANE Z PUBLICZNYCH PIENIEDZY czy ci sie to podoba czy nie.To jest dla spoleczenstwa i do reklamy miasta w Europie.To sa inwestycje b. dlugo terminowe.
To nie kielbasa ,ze zainwestowane pieniadze maja sie szybko zwrocic.
Ci co mowia,ze nie bedzie korzysci z tej hali ,takze finansowych sa w bledzie.

Geograf
Geograf

@ realista Czy my jesteśmy na zachodzie ?

Tola
Tola

@Geograf
Więc skoro nie jesteśmy na zachodzie to chyba możemy mieć inaczej, w swoim stylu? Czyli możemy mieć hale na koncerty i imprezy……..

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

@Tola hale na koncerty i imprezy to maja oni na zachodzie.A my na wschodzie sarkofagi.W Czarnobylu i Gliwicach.No i jeszcze mamy pisuary w bramach.

Urko
Urko

Primo . Polakom do Zachodu mentalnie jeszcze baaaaardzo daleko.
Secundo. Budowa tego typu obiektów na Zachodzie, zwłaszcza za publiczne pieniądze, poprzedzona jest utylitarnym studium opłacalności.

Czyli tak jak w Gliwicach . Tylko na Zachodzie jak im wychodzi , że to się nie “opłaci” , to nie budują . A w Gliwicach wprost odwrotnie. :-)

prezio
prezio

Chłopcze mnie też wyszło jak widzisz, popatrz na dołączoną tutaj fotkę. Jak sobie zrobisz krótki spacerek, to moje wspaniale dzieło życiowe, możesz nawet dotknąć.
Zapamiętaj raz na zawsze Urko, że twoja przyszłość jest tutaj, tylko w Gliwicach podobnie jak mojego Gniota, którego się tutaj tak prymitywnie czepiasz.

asystent diabła
asystent diabła

Jarzębiak, wsiadaj do biedawozu i wio na plebanię, po rozgrzeszenie za kolejny dzień grzeszenia na etacie.

IMIĘ 44
IMIĘ 44

@realista
Najlepszym przykładem na brednie które tutaj pociskasz z UM jest Wimbledon Arena. HAHAHHA
Wy tam w UM naprawdę jesteście na dalekiej orbicie realnego życia.

prezio
prezio

Realisto dokładnie tak tam jest, jak piszesz, dlatego postanowiłem gliwiczankom/nom zafundować taką piękną halkę, za to wszystko w czym im nie-dogodziłem panując dzięki nim tutaj tak długo i co mam za to teraz, tylko biadolenie.
Wiesz podziwiam tego skamlącego tutaj Urko, spędził chłopak sporo lat na tym zachodzie,pewnie widział to samo co Ty, a jednak długo nie namyślając się wybrał mnie i wrócił do nas, chyba wyczuł już wtedy, że między innymi i dla niego halkę taką postawię i postawiłem:)

Urko
Urko

Ziewnięcie….

Dzwonnik
Dzwonnik

“prezio” chociaż dobija 70-tk i jedynym etatem w jego marnym życiu jest “rzecznik prasowy”, ciągle nie zna zasad pisowni. Z wysławianiem też ma kłopot. Dziwne, że dekady spędzone pod ołtarzem i na plebaniach wśród mistrzów bałamucenia językiem nie zaprocentowały niczym innym jak skłonność do alkoholu.

prezio
prezio

Gdzieś Ci zdzwoni, tylko nie wiesz miszczu, z którego kościoła;:)

Ona
Ona

Boże, uczyń cud, spraw aby ten obiekt – niewypał zniknął z powierzchni mego miasta!

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Obawiam się że najpierw zniknie coś innego. Rano ok. 8:00 zauważyłem pożar zabytkowej wieży ciśnień na terenie starej huty 1-go Maja. Do tej pory pewnie już ją ugasili, mam tylko nadzieję że nikt potem nie stwierdzi że “uszkodzenia są poważne i trzeba wyburzyć” albo że “to i tak nie jest zabytek”, jak w przypadku starej stacji wąskotorówki.

nowak
nowak

A zadzwoniłeś po straż?

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Na szczęście nie było tak groźnie jak to wyglądało – nazwano to “zadymieniem”:
http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/wieza-cisnien-w-gliwicach-pali-sie-zaalarmowali-nas,4593416,artgal,t,id,tm.html

prezio
prezio

Posłuchaj Ona i inne malkontenci tutaj: czy ta gniotąca was hala stoi albo leży i tak wam się należy. Wiem to, bo kiedyś miałem taki proroczy sen i dlatego uczyniłem to tylko dla was niewdzięcznicy;)

zet
zet

Skromnie przypomnę Ci ze to miasto nie jest tylko Twoje !

prezio1
prezio1

@zet
Tak samo jak miasto nie jest tylko Twoje

prezio
prezio

zet; a czyje jeszcze może twoje? Przypomnę Ci tylko, że ja tu ponad 20 lat uprawiam i wyprawiam co mi przyśni np. wizualizacje z dużym poparciem kochających mnie mieszkańców:) A Ty co? najwyżej sobie możesz tutaj poszczekać i to tak długo, dopóty nie włączę cenzora;)

Tuziemiec
Tuziemiec

Trzy lata wstecz pisałem. Nie będzie przed wyborami 12 miesięcznego zbilansowania hali Podium. Do tego Frankiewicz nigdy nie dopuści. Nie dopuści przed wyborami do jakichkolwiek wiarygodnych analiz finansowych zwanej dziś Hali Bankrut. Jeśli nawet ten cały Armin wystąpi,zapełni halę drygającymi w ekstazie trutniami nie może wpłynąć na dobre samopoczucie Frankiewicza. Wszak stary lis przechera doskonale wie , że jeden Armin wiosny nie czyni.

Czadomen
Czadomen

I tu się mylisz. Właśnie ten Armin już zrobił zapowiedzią o swoim występie najlepszą reklamę hali w Gliwicach. Po nim raczej juz nie będzie tak znanych artystów na tej hali. To nie Disco polo. Muzyki trance słucha miliony ludzi na całym świecie. .a disco polo wieksza część wieśniaków tylko z Polski. Jeżeli nie zdążą z budową hali i koncert się nie odbędzie to możecie po tej wpadce rozebrać halę na części i na złom. Tyle w temacie.

Fan
Fan

@ Czadomen ….Czy możesz dać namiar (youtube ilub inne)na zapowiedz Armina w których o koncercie w Gliwicach wspomnina. On Armin, Arminowymi ustami. Nie Armina agencji występów rozpiskami. Chciałbym tę wypowiedz jako fan słuchać codziennie o brzasku poranka.

black_horse
black_horse

Nieudolność tej dyletanckiej ekipy poraża. Od osoby która jednoosobowo podjęła decyzję o budowie tego obiektu aż po wykonawców, menadżerów, nadzór. I tacy ludzie z woli społeczeństwa Gliwic zarządzają całym naszym miastem. Niestety w dobie cywilizacji obrazkowej myślenie to dzisiaj zamierający stan umysłu.

Urko
Urko

“Zapewniam, że w czerwcu po koncercie Armina van Buurena obiekt nie będzie stał pusty. Prace nad programem wydarzeń cały czas trwają– przekonuje Marek Jarzębowski.”

Ileż rozpaczliwej determinacji , desperacji i …. przerażonej nadziei w tych słowach Niedorzecznika .

gliwice franka to syf
gliwice franka to syf

Nie doceniasz *****. W akcie desperacji wstawią do hali makiety sportowców, artystów, handlowców i widzów, zrobią zdjęcia do msi i **** na fb… i co im pan zrobisz?

AndrzejD
AndrzejD

..a to halą znowu zarządzają i organizują gliwickie biurwy magistrackie ? Bo myślałem że przejęli to ci od pomagania w organizacji Panewnickiego Biegu Dzika, czy jakoś tak – Radan się nazywają

Z Dojliny Kszemiu
Z Dojliny Kszemiu

Kelly…… tfu..! Radan Family szuka kontaktu do agentów światowej sławy artystów i sportowców na emeryturze, którzy za Bóg zapłać wystąpią w roli herosów rozrywki w mauzoleum Frankiewicza. Jarzęmbiowski obiecywał notatnik adresowy do największych sław einterteinment ale jak co do czego, to bąka puścił, że zgubił po pijaku i niech sami szukają, bo ja sie schyla to puszcza pawie.

Wasz Franek
Wasz Franek

Jarzębowski nie wie jak zwykle co *****.Aby tego typu hala jak Hala Bankrut funkcjonowała,była wyprzedana w 75% NALEŻY ZNAĆ IMPREZY Z ROCZNYM WYPRZEDZENIEM Reklamę tych imprez prowadzić z ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem.Czyli z wyjątkiem tego Armnia NICZEGO WIELKIEGO NI MA !

HA HA HA
HA HA HA

Przy imprezach typu MŚ czy ME okres wyprzedzający widowisko wynosi co najmniej dwa lata. Czyli @Parwdziwa gliwiczanka Ligi Światowej może nie doczekać bez założenia okularów na nos. Oraz założenia pampersa .

Wolontarusz pilnujacy krokusów
Wolontarusz pilnujacy krokusów

Czym będzie hala Bankrut ? Ano przechowywalnią kadr “niezbędnych” Zapytałem zatrudnionego w klubie Piast znajomego fuchowca ; gdzie znajdziesz pracę kiedy zostaniesz zredukowany w chwili spadku klubu z Ekstraklasy. A będę paracowł w hali. Dla kogo za ile jeszcze nie wie. Wie ze za biurkiem.

A co
A co

W GLIWICACH WSZYSTKO JEST INNE NIŻ PLANOWANO

Pamietam jak we wrześniu na zwiedzaniu Pani z wodociągów zapewniała nas ze wszystko idzie jak po maśle i hala zostanie otwarta w listopadzie.

Rozum
Rozum

Pani z wodociągów ? Nie zrozumiałeś ,że z tym masłem ……..lała wodę.

Filip z Konopii
Filip z Konopii

“Pani z wodociągów zapewniała (…) hala zostanie otwarta w listopadzie.”
Czy ta pani podała o który rok chodzi?

Rozum
Rozum

To rok w którym na nieboskłonie Wodnik założy Pas Oriona i znajdzie się na wysokości Byka.To już nie tak długo.Zegar tyka,tyka,tyka,tyka

Panewnicki śmiech dzika
Panewnicki śmiech dzika

Komentarz napisałem.Nie wiedzieć dlaczego upubliczniony nie został.A prawdę pisałem co jest do sprawdzenia.Radan poszukuje firmy sprzatajacej halę.Poszukuje bezskutecznie gdyż nie potrafi wskazać podmiotu płacącego za wykonane usługi.To tyle

Chór wujów
Chór wujów

Trwa wyścig z czasem… strach tam iść skoro wszystko na szybko jest robione

dębina
dębina

Przecież to się kwalifikuje pod prokuraturę. Zmarnowanie 0,5 mld zł dla widzimisię lokalnego kacyka to przecież więcej niż skandal. Kiedyś jacyś durnie wymyślili brak kadencyjności dla prezydentów i burmistrzów miast. To doprowadziło do tego, że kacykowie typu ZF stał się właścicielem Gliwic

Pucio
Pucio

PIS głosował za wybudowaniem tej hali. Sam Kaczyński pochwalił pomysł, więc żadna merytoryczna kontrola Frankiewiczowi nie grozi. Uderzyłoby to w nich rykoszetem. Za kilka miesięcy w wyborach samorządowych będzie okazja, żeby by tym wszystkim dotychczasowym rajcom podziękować za “gospodarność”. Tym z PO także, bo wstrzymali się od głosu w sprawie hali. Praktycznie oznaczało to poparcie. A w ramach antypisu nie wystawią swojego kandydata tylko porą Frankiewicza.

ja234
ja234

No tak, wychodzi amatorszczyzna i brak profesjonalnego podejścia urzędasów.Tu nie wystarczy przaśne podejście do zarządzania miastem. Trzeba się znać. Trzeba mieć wiedzę, kontakty, znajomości.Jakaś amatorska fundacja radan nie da rady. Plan imprez WIELKICH gwiazd przygotowuje się w momencie kopania fundamentów. A w ogóle to minimum 2 lata przed planowaną datą imprezy. Ale to trzeba wiedzieć, a tego urzędasom brakuje.Poza tym urzędasy powinny wiedzieć, ale tego nie wiedzą, że ZAWSZE ale TO ZAWSZE trzeba mieć opracowany plan, scenariusz na najgorsze z najgorszych. Poza tym mają niepoważne, amatorskie i dyletanckie podejście, teraz dopiero ją doposażają? to co oni robili tyle czasu???podziwiali smog… Czytaj więcej »

Michal
Michal

to jest tak jak ludzie z urzedu ktorzy nie znaja sie praktycznie na niczym zarzadzaja taka budowa. Prosze sie przyjrzec osoba ktore za to odpowiadaly. Nie maja doswiadczenia w kierowaniu wymiana oswietlenia na ulicy a co dopiero kompleksowa budowa takiej hali. Pomijam fakt, ze ta hala jest Gliwica potrzebna jak…….

Efram
Efram

Ta Hala za nie długo będzie nadawała się do Remontu a nie do
Otwarcia .

lucjan
lucjan

największa porażka prezydenta

JaJko
JaJko

Mnie to już nawet nie dziwi. To było oczywiste, że tak będzie.
“Prace nad programem trwają” – nie trwają, bo nie mają wydarzeń dla tej hali. No chyba, że bieg dzika.
Armin, czy jaka kolwiek inna gwiazda zapowiedziała sama z siebiewystęp 10 lat wcześniej, to i tak by się nie wyrobili. A teraz będą gonić, fuszerki odwalać, byle tylko zdążyć. Żeby później, podczas koncertu nie doszło do katastrofy…

Zgredek
Zgredek

Katastrofa budowlana mimo, że tragiczna w skutkach miałaby też dobre strony. Kilka osób trafiłoby najpierw do hotelu na Siemińskiego a później do kilku ZK w Polsce. Moża nawet Franuś i Jarzębiak?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Czy ktoś pamięta jakąś inwestycje publiczną wykonaną w terminie?

Tuziemiec
Tuziemiec

Nooo. Szkołę zagrabioną dzieciom specjalnej troski oddano w krogulcze szpony klerykow w terminie.

niekolik
niekolik

Czy wpis dotyczy obiektu przy ul. Ziemowita?

Tuziemiec
Tuziemiec

Oczywiście,że tak

Analityk
Analityk

Zstanawia mnie gliwicka robota inna niż wszędzie.Czyżby koncertu nie będzie ? Kto bywa ten wie,że w takim Krakowie centusie z reklamami stają na głowie.Plakaty,reklamy, banery . Kiedy co z kim i w jakiej konfiguracji wystapi na hali wiedzą z dużym wyprzedzeniem. Duzi i mali. A W Gliwicach cicho sza o koncercie na hali. Czyżby wszystkie bilety sprzedali. A może tylko banery i plakaty olali. Baner z napiem prezydent miasta zaprasza . Co na ten temat powie Łosicka. Promotorka miejska. Nasza.

black_horse
black_horse

@analityk A gdzie mają rozwieszać? Na pszczynskiej, na trójkącie? W niejakim misiu wydrukują albo na słynnych tablicach ledowych. O, I przy straży na znaku o zmiennej treści mogą walnąć zaproszenie. Ten znak tak wali kierowcom po oczach, że na pewno takie wydarzenie nie pozostanie przeoczone.

Analityk
Analityk

Gdzie rozwieszać A chociażby na Stadionie zwanym Areną Brata Alberta. Skoro jak twierdzą kopacze a raczej bandyci stadionowi promują Gliwice na cały kraj w migawkach TV baner byłby widoczny. Kolejne miejsce to ściany boczne Centrum Europa . Pomysłów na taka reklamę jest multum. dlaczego jej nie widać ? Zwyczajnie sadzę iż koncertu nie będzie.

w pogoni za octem
w pogoni za octem

frankiewicz podaj się do dymisji….

Dymisja
Dymisja

Nie chcę go !!! Skieruję do kuzynki Celi Siemińskieji

Ciekawy
Ciekawy

Nie bardzo rozumiem tytuł OTWARCIE INNE NIŻ PLANOWANO .To jakieś otwarcie planowano ??? Kto i co planował. Chętnie poznam szczegóły.

kanalia52
kanalia52

Dno i 3 m mułu.

Joe
Joe

Kto remontował łazienkę wie, że do końca maja czasu jest naprawdę mało. Trwa przetarg na instalacje sanitarne – a kiedy ma być rozstrzygnięty? Jaki jest czas składania odwołań?

krzysztof
krzysztof

frankiewicz wiesz co to jest HONOROWE ZAŁATWIENIE SPRAWY?

AndrzejD
AndrzejD

jak możesz pytać szmaciarza co to honor ?