Nowa placówka pocztowa otwarta z wielką pompą. Wśród gości m.in. poseł i wiceprezes Poczty Polskiej

Mieszkańcy osiedla Kopernika mogą się cieszyć z nowej placówki pocztowej. Jej otwarcie było wyjątkowo uroczyste, nie zabrakło przemówień, a nawet przecinania wstęgi.

Wśród zebranych gości pojawił się m.in. poseł Jarosław Gonciarz oraz wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Poczta usytuowana jest w ciągu handlowo-usługowym przy ul. Centaura. Placówka została zaprojektowana w nowoczesnej aranżacji i jest dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Klienci mogą w niej korzystać ze skrytek pocztowych oraz z płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych.

Poczta Polska podpisała m.in. z panem premierem takie porozumienie “Dostępność plus”, na to, żebyśmy zapewniali osobom starszym, osobom niepełnosprawnym usługi na takim poziomie, jak by chcieli

– tłumaczył wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, Wiesław Włodek, podczas ceremonii otwarcia.

Poczta na os. Kopernika jest 54. utworzoną w ramach programu 100 nowych placówek na 100-lecie niepodległości. Oprócz normalnych usług, można tam dokonać zakupu kartek pocztowych i gadżetów tematycznie związanych z Gliwicami, zabawek i gier, przedmiotów patriotycznych, kalendarza, portfela, a nawet paska do spodni.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Silver
Silver

Ale tu zawsze była Poczta więc co oni otworzyli Pocztę w miejscu Poczty ????

treya50
treya50

No bo to jest właśnie ta “dobra” zmiana

Marx
Marx

jest tez plus, wreszcie czynna codziennie po poludniu co najmniej do 18, a nie jak bylo do tej pory – ze tylko do 16

świrnięty Antoni Smoleński
świrnięty Antoni Smoleński

Nie przeszkadza to listonoszom roznosić awiza zamiast listów nawet wtedy, kiedy adresaci są w mieszkaniach. Dodatkowo jeszcze, w razie opóźnienia listu, wrzuca się OD RAZU zawiadomienie powtórne, żeby uniknąć pretensji o zbyt późne dostarczenie przesyłki. Krótko mówiąc kłamstwa, oszustwa, rtętactwa czyli państwo PiS ).
Oczywiście nie przeszkadza to w sprzedawaniu książek o JP2, “zamachu” smoleńskim i wyprowadzaniu kasy do ojca Belzebuba z Torunia (opłata za prawo użycia logo Radia MaRyja na znaczku z okazji 25 lecia tego ostatniego).

listowlec
listowlec

Zatrudnij się i pokaż im wszystkim, że można za minimalną krajową pracować po twojemu w deszczu, mrozie i upale – przekonaj zwłaszcza prezesa i zarząd Poczty Watykańskiej (d. Poczta Polska). Bo nie od 2016 tylko już za PO+PSL takie praktyki i model biznesowy zapanowały w tej instytucji. A to nie koniec, wszystko wskazuje na rozwinięcie oferty pocztowej o obrazy świętych, krucyfiksy, wodę święconą w fikuśnych buteleczkach-pomniczkach, odzież liturgiczną, itp. Same kulinarne “Przepisy siostry Marii” nie dokonają zbawienia Narodu. Firmy kurierskie też robią bokami. Jak cała doręczycielska branża zastrajkuje, to zatęsknisz do awizo.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

“Zatrudnij się i pokaż im wszystkim, że można za minimalną krajową pracować po twojemu w deszczu, mrozie i upale”
Są tam z powodu wyroku sądowego? Nie podoba się – zmieniam pracę. Bezrobocia w tym państwie nie ma. Nikt nikogo tam na siłę nie trzyma. Płacą minimalną krajową, ale dla Rydzyka kasa jest zawsze, tak? Za PO-PSL nie składano temu toruńskiemu złodziejowi takich finansowych hołdów.

Cozarasa
Cozarasa

No i właśnie dlatego, że nie pracują za wyrok sądowy brakuje listonoszy. A jak brakuje listonoszy, to nie dostaniesz swojej paczuszki i listu tylko musisz ruszyć pupcię i odstać swoje w kolejce po odbiór. Już jasne czy trzeba tłumaczyć jak opóźnionemu?

qwe
qwe

Wrzucając awizo do skrzynki listonosz musi podpisać, że nie zastał nikogo w miejscu zamieszkania adresata. Jeżeli więc adresat jest w domu, a listonosz tego nie sprawdził, to tym samym poświadcza nieprawdę.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tylko kto tu komu coś udowodni? Rok temu leżałem plackiem w domu z powodu grypy i na pewno nie spałem. W skrzynce i tak było awizo. Więc nie sprawdzają i poświadczają nieprawdę. I włos im z głowy nie spada.

KOD
KOD

Miała być IV RP a wyszła PRL-bis na psychotropach.

AMF
AMF

Z dwojga złego lepszy jednak PRL niż GG.

Gość
Gość

co masz do Gadu Gadu?

Oko
Oko

GG przejela firma z Rybnika

AMF
AMF

Do Padu-Padu mam wiele ale to osobna bajka.
GG to Generalna Gubernia, taki wytwór drugiego okupanta – gwoli przypomnienia tym co za rozwiniecie skrótu SS uważają Szare Szeregi.

sylvek
sylvek

AMF to komuch czy tylko bredzi od rzeczy?

AMF
AMF

No a w czym (poza jednym wyjątkiem) GG była lepsza?

lin
lin

Wszystko wskazuje na to, że komuch i do tego psychiczny.

Anomin
Anomin

8 ostatnich lat PO to był PRL-BIS, tylko że ty nosiłeś okulary niewidki

emeryt
emeryt

Ja tu mieszkam od lat,tu w tym samym miejscu jest i była poczta .Po co ten przyjazd lepiej pracowników dać premię,Już PiS robi kampanię .Ale pomylił adres tu przegra.

Anomin
Anomin

. nie znam tego konkretnego miejsca, być może była to agencja pocztowa, domniemam, że teraz będzie to coś na zasadzie UP (Urząd Pocztowy) – tego za wiele nie ma, i są o znacznie innej randze. Ale mogę się mylić, jak pisałem nie znam tego miejsca. Nara

JAK
JAK

… a kto wygra następni złodzieje? jakiś racjonalny pomysł na kogo głosować? Nawet Kukiz zawiódł, żadnej akcji tylko papiery i gadanie, papiery i gadanie. A efekty są już widoczne.

iwona
iwona

Na centaura od zawsze jest poczta!!!! Ku*** ma* banda złodziei. W srodku stara bieda a jakby nie wiem co to bylo. Niech sie poczta nie osmiesza!!!!!

A co
A co

A ja czekam na ważną przesyłkę poleconą z Zawiercia 8 dzień. Poczcie Polskiej życzę bankructwa. Czyli jak najgorzej.

AMF
AMF

Odwołując się do klasyka: “a kto za to bankructwo zapłaci? Pan za to zapłaci, Pani zapłaci…”

JAK
JAK

Nie zbankrutują bo to są układy, które trzeba zlikwidować czyli organizować się i działać zamiast ciągle się kłócić. Większość komentujących nie wie co to obiektywizm a ich wypowiedzi są w tym samym stylu jak tych których krytykują.

Gall Hieronim
Gall Hieronim

Nowa poczta na 100 lecie niepodległośći. Co dalej ? Nowy Toitoi na kąpielisku ? Porąbany kraj . Jak oni tych 100 lat niepodległości naliczyli. Wczoraj twierdzili iż Polska za komuny niepodległa nie była

Zuza
Zuza

Aaale o co chodzi???
Poczta tu jest od daawna!!
Stolik jeden nowy jest i regały z duperelami inaczej ustawili.
Czynna jest zdaje się nieco dłużej niż do tej pory.
Więcej zmian nie ma.
Komuś się artykuły pomyliły czy adresy??

Ampuła
Ampuła

Gospodarskie wizyty w stodołach, nacjonalizacja zakładów prywatnych, państwo budujące mieszkania, przecinanie wstęgi z byle powodu. To już wszystko było i bardzo chcieliśmy to obalić, wyplenić, zapomnieć. Nie dadzą.

"Nie ma jak pompa"
"Nie ma jak pompa"

Podrzędny poseł oraz wiceprezes czyli OTWARCIE Z WIELKĄ POMPĄ ……A gdzie ja ? Czyżbym była zła ? Marylka.

kopruch
kopruch

Ale to żałosne. Wielkie otwarcie z pompom już otwartej x lat temu poczty. Ja tu mieszkam 6 lat i już tu była. Chyba upały za długą trwają i komuś bije na dekiel.

Urko
Urko

Witali, wołali, wołali ,witali
Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
Lakierki, szpalerki, miliony ton stali,
Wrzaski, oklaski, Pan Prezes Pan Wódz.

Nie wiem czy to ktoś jeszcze pamięta . Ale powinniście sobie przypomnieć . Jak najszybciej

HAL
HAL

Jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku Daniel Passent napisał dla kabaretu “Pod Egidą” Jana Pietrzaka, słynne: “Rąsia, klapa, buźka, goździk. Rąsia, klapa, buźka, goździk,…”. Wtedy obaj nabijali się z partyjnego ceremoniału PRL. Dziś Passent znowu może siebie cytować z dumą. Za to Pietrzak w nowym starym jednopartyjnym ceremoniale poczuł się jak ryba w wodzie, a co gorsze, za 700 tys. zł. przygotowuje totalne zmasakrowanie wrażliwości i poczucia humoru swoimi “100 żartami na 100-lecie niepodległości”.

Ampuła
Ampuła

Pietrzak, Rosiewicz i paru innych to skundlone gnidy. Całymi garściami czerpali profity z PRL-owskiej rzeczywistości, a teraz robią to samo w cyrku PiSoidów. Plując na PRL-owska rzeczywistość, w której żyli jak licencjonowani błazenkowie, co to tu mrugną do publiki, tam prześmiechną z sykretarza. I leciała kaska z biletów zakładowych, a pałami po grzbiecie nikt ich nie walił za kabarety. Teraz mają łeb w jarzmie cenzury partyjno-kościelnej i ani stękną, ani się zająkną. Wyjątkowo parszywe persony.

HAL
HAL

Pieprzu dodaje fakt, że wśród publiczności Pod Egidą bardzo często siedzieli partyjni oficjele, którzy świetnie się bawili. To pokazuje, że ówczesna władza nie była aż tak zaczadzona jak obecna; miała poczucie humoru oraz wysoki poziom autoironii, których PiS i akolici są zupełnie pozbawieni.

iwa 75
iwa 75

A gdzie ksiac w drodze na pielgrzymke.

Jeruzalem
Jeruzalem

Dla katabasa było za gorąco. Poświęcił bibkę telefonicznie ale opłatę wziął tradycyjnie nie płacąc VAT i nie dając pokwitowania.

kanalia52
kanalia52

I mamy pocztę+.

Romuald Kwarczyński
Romuald Kwarczyński

Wszyscy jak tu komentujecie macie rację.
PiS to banda niekompetentnych złodziei i kombinatorów. Kradną więcej i szybciej niż poprzedni złodzieje, niestety na wzór swoich idoli z armii czerwonej, jeszcze wszystko za sobą palą.
No ale przecież połowa z Was ich wybrała (jak nie czynnie to biernie).
Jesteście współwinni.
Wam nie należy chować dowodów osobistych żebyście nie mogli głosować. Wam powinni ręce obcinać.

ja234
ja234

Romek, trochę przestrzeliłeś, pisiorów wybrało 18 % społeczeństwa a nie 50.
To, że palą wszystko za sobą to fakt, miała być modernizacja państwa a nie jego rozwalanie.

Aga
Aga

Stara poczta ,ale za to nowy Pan Dyrektor z pensją wszystkich pracowników razem.

Oko
Oko

Od kogo ten poseł?

Emil@
Emil@

Prawilny i sprawiedliwy

aww
aww

PIS da

ewa
ewa

Kandydat na prezydenta Gliwic

Em@il
Em@il

Zebrał się komitet, przemowy wygłoszone licznie, na koniec wstęgi przecięte by zaprezentować tłumkowi zebranych gapiów przepiękną gliwicką widokówkę z pajączkiem, a także kasetonem biedronki tamże zlokalizowanej.

ja234
ja234

Przed wyborami pisiory zaczynają robić ludzi w bambuko.Kto się dał nabrać ten się dał, grunt, że władza jest “bliżej” “suwerena”.
Pic na wodę fotomontaż.
Ględzenie o niepodległej w wykonaniu pisiorów jest nie na miejscu.
“Suweren” i tak jest szczęśliwy trzymając w pysku pińćet no i doszło trzysta plus.Za niedługo nowy, rewelacyjny program, bankructwo minus.

Rodo
Rodo

I znowu pieniądze wyrzucone w błoto. Zrobiona feta z otwarcia czegoś co istnieje od wielu lat. Napiszcie że w Gliwicach powstało nowe osiedle mieszkaniowe “oś. Kopernika”.

Zofia
Zofia

Nie mogę uwierzyć, że 24gliwice.pl tak to opisaly. Jaką jest “dobra zmiana” to wiemy, ale że lokalny portal nie wie, że poczta jest tu od lat? Ani zdania na ten temat?

MediaObserver
MediaObserver

Po prostu lokalny portal dostosowuje się do nowych czasów i dobrze wie na czym polega autocenzura. Ten portal podobnie jak wszystkie inne lokalne media “nie zauważył” zadymy kiboli z policją 1.08.2018 o symbolicznej godz. 17 chociaż miała miejsce obok siedziby “redakcji”. W ogórkowej porze byłby to świetny news, ale wszyscy zgodnie milczą jak zaklęci, żeby przypadkiem komuś nie podpaść. Cicho sza!

ewa
ewa

Liczysz skromniutko, ma już chyba 40 albo więcej

Beton
Beton

WOW. Jak za starego ustroju na 22 lipca… Otwarcie, pompa, akademia, odznaczenia, przecięcie wstęgi i łzy wzruszenia, dzieci sypiące kwiaty itd. A od następnego dnia roboczego syf jak zwykle. Poczta Polska to jedna z najbardziej skostniałych instytucji świadczących tzw. usługi dla ludności.

Michał
Michał

Ale blichtr. Hasło szumne i za jakis czas będzie trąbione otwarliśmy 100 nowych……..Przynajmniej zdjęli pozrywane żaluzje do zdjęcia. Hasło i taką realizację wymyślił ponadprzeciętny umysł.

kanalia52
kanalia52

A ile wziął katabas za pokropek?

rrolch
rrolch

Tym artykułem redakcja się samozaorała. Artykuł jest conajmniej nierzetelny, żeby nie powiedzieć, że jest manipulacją. Straciliście resztki wiarygodności.