Otwarcie sezonu rowerowego z klubem kolarskim PTTK. Meta rajdu w Tworogu Małym

W niedzielę 19 marca kolarze z Turystycznego Klubu Kolarskiego im. W. Huzy otworzą 64. Turystyczny Sezon Kolarski. Zbiórka uczestników rajdu „Topienie marzanny” zaplanowana jest na godzinę 9:00 na gliwickim Rynku.

 
O godzinie 9:15 uczestnicy rajdu prowadzeni przez przodowników turystyki kolarskiej TKK PTTK im. W. Huzy wyruszą z Gliwic do Tworogu Małego koło Sośnicowic. 16-kilometrową trasę można także przebyć indywidualnie. Na mecie przy remizie strażackiej odbędzie się konkurs na najpiękniejszą marzannę, ognisko i inne atrakcje. Warunkiem zakwalifikowania marzanny do konkursu jest wykonanie kukły z materiałów biodegradowalnych. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.

Wpisowe wynosi: młodzież – 3zł, pozostali – 5zł. W ramach wpisowego każdy uczestnik rajdu otrzymuje pamiątkową plakietkę rajdową oraz odcisk pieczęci okolicznościowej, a zwycięzcy konkursów puchary. Zgłoszenia uczestników na mecie rajdu.

Uczestnicy imprezy są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i Karty Turysty. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Regulamin: Regulamin_Marzanna_2023

(żms)/UM Gliwice
fot. px

7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Z czego ha?
16/03/2023 08:24

Zaczyna się sezon jazdy parami środkiem pasa ruchu.

Sffre
16/03/2023 15:00
W odpowiedzi na  Z czego ha?

Jeżeli jezdnia jest wąska, to prawo na to pozwala. W czym więc problem?
Jest to zresztą logiczne, bo wtedy wyprzedzanie nawet jednego rowerzysty na wąskiej jezdni nie różni się niczym od wyprzedzania samochodu, gdyż wymaga od wyprzedzającego zjechania na sąsiedni pas.

Ostatnio edytowany 12 dni temu przez Sffre
Gwoli ścisłości
16/03/2023 15:10
W odpowiedzi na  Sffre

Nie, jeżeli jezdnia jest wąska, tylko jeżeli jest mało ruchliwa.
Jeżeli jest wąska to tym bardziej maja jechać gęsiego, możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

Gwoli ścisłości
17/03/2023 07:29
W odpowiedzi na  Sffre

Art. 33. Obowiązki i zakazy dotyczące kierującego rowerem lub hulajnogą elektryczną 1. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną, korzystając z drogi dla pieszych i rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu. 1a. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną może zatrzymać się w śluzie dla rowerów obok innych kierujących tymi pojazdami. Jest obowiązany opuścić ją, kiedy zaistnieje możliwość kontynuowania jazdy w zamierzonym kierunku i zająć… Czytaj więcej »

gliwicjus
16/03/2023 18:57
W odpowiedzi na  Z czego ha?

I przepychania się na czerwonym świetle między czekającymi samochodami do samego przodu po to, aby po włączeniu zielonego blokować wszystkie wyprzedzające samochody z kolejki.

stary dziad w eterze
16/03/2023 16:38

Roweryści darzą ogromnym szacunkiem budowane specjalnie dla nich ścieżki rowerowe za grube miliony i nie jeżdżą po nich, żeby się nie zniszczyły. Roweryści dbają również o bezpieczeństwo matek z małymi dziećmi w wózkach, które poruszają się drogami dla rowerów.

Ostatnio edytowany 12 dni temu przez stary dziad w eterze
Doberman
16/03/2023 14:47

Ciekawi mnie statystyka wypadkowo – rowera na ten rok.Wyższa niż inflacja?