„Pan Kleks. Powrót” na scenie Teatru Miejskiego. Obok dorosłych aktorów zagrają młodzi debiutanci

jerbastudio.pl tel. 533909009

„Pan Kleks” powraca, tym razem na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach. Premiera przedstawienia z udziałem dziecięcych debiutantów odbędzie się 31 maja. Bilety są już w sprzedaży.

 
Kinowy remake „Akademii Pana Kleksa” nadal dostępny jest na dużym ekranie, tymczasem w Teatrze Miejskim w Gliwicach trwają przygotowania do premiery spektaklu „Pan Kleks. Powrót”. W minionych miesiącach szukano nawet odtwórców młodzieżowych ról w ogłoszonym castingu. Teraz rozpoczęły się próby do tego przedstawienia.

Adam Niezgódka, którego pamiętamy z kart powieści Jana Brzechwy, powraca do Akademii Pana Kleksa po trzydziestu latach. Dorosły absolwent musi stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić? Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa, jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika? – czytamy w zapowiedzi gliwickiego Teatru.


Spektakl inspirowany kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80-tych powstaje z udziałem zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską dzieci. Na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Joziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz.

– Po raz kolejny produkujemy muzyczne widowisko rodzinne na miarę sukcesu „Przygód Tomka Sawyera”. Będzie to wzruszająca, lecz zarazem pełna energii opowieść o wartości przyjaźni, rodziny oraz sile wyobraźni. Na spektakl zapraszamy wszystkie pokolenia fanów Pana Kleksa i kultowych piosenek „Na wyspach Bergamutach” czy „Kaczka Dziwaczka”. To właśnie widowiskowe aranżacje muzyczne stanowią serce tego spektaklu i porwą całe rodziny do wspólnej zabawy. Ogromnym walorem naszej realizacji będzie udział utalentowanych aktorsko i muzycznie dzieci, które po raz pierwszy wystąpią na dorosłej, teatralnej scenie. Trzymamy za nich mocno kciuki! – zaprasza na spektakl Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Premiera spektaklu odbędzie się 31 maja. Kolejne pokazy premierowe zaplanowano także na Dzień Dziecka. Bilety są już w sprzedaży na www.teatr.gliwice.pl.

(żms)/mat. TMG
fot. Jeremi Astaszow