Pasażerowie czuli się poszkodowani bo… w Dniu bez Samochodu kierowcy jechali za darmo. Już nie pojadą

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. 22 września przypada Dzień Bez Samochodu. Z reguły z tej okazji w naszym regionie kierowcy mieli możliwość podróżowania za darmo komunikacją miejską okazując zamiast biletu dowód rejestracyjny auta. W tym roku też? Niestety NIE.

 
W poprzednich latach, gdy zmotoryzowanym umożliwiano bezpłatne przejazdy, pojawiały się liczne negatywne komentarze internautów korzystających ze zbiorowego transportu. Niektórzy uważali za niesprawiedliwe premiowanie kierowców możliwością darmowego podróżowania (bo dlaczego nie wszystkim użytkownikom w takim dniu?). I jak się okazuje, stało się to jednym z powodów, dla których w tym roku zrezygnowano z darmowych przejazdów.

Co roku docierały do nas uwagi ze strony pasażerów jeżdżących regularnie komunikacją miejską, że czują się tego dnia (22 września) poszkodowani – – informuje rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek.

Postanowiono więc zrezygnować z tradycyjnej już promocji zbiorowego transportu w Dniu bez Samochodu. Jeśli wśród kierowców byli tacy, którzy przynajmniej w tym jednym dniu decydowali się na autobus, to teraz możemy mieć pewność, że na pewno wybiorą własne 4 kółka.

(żms)

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze