Peleton przejechał przez Gliwice. Tour de Pologne wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców

Przejazd przez centrum Gliwic trwał tylko chwilę, ale na pewno było warto zobaczyć. Rozpędzony peleton i kilkadziesiąt pojazdów technicznych tuż przed 18:00 można było zobaczyć m.in. nad tunelem DTŚ.

Kolarze pojawili się na obrzeżach Gliwic około godziny 17:30, a na czas ich przejazdu trasa, którą jechali została wyłączona z ruchu.

W drugim dniu kolarze mieli do pokonania najkrótszy etap 77. Tour de Pologne. Trasa z Opola do Zabrze liczy 151,5 kilometra. Na trasie znajdował się jeden wymagający podjazd – Góra Świętej Anny. Na drugim etapie kolarze powalczyli także na dwóch Lotnych Premiach LOTTO – Strzelce Opolskie oraz Ujazd. Po dojeździe do Zabrza peleton miał do pokonania trzy rundy po sześć kilometrów. Finisz tradycyjnie przy Arenie Zabrze na ul. Roosevelta. Pierwsi kolarze dotarli na metę około 18:30. (emef)


od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan

Wyścig Pokoju to był wyścig, nie to co ta popierdółka.

Furious Fred

Te wyścigi się fajnie ogląda, gdy jadą przez górskie małe miasteczka. Jazda przez niezbyt urokliwe miasta jest odarta z widowiskowości.

Imiu

Gdy jechali przez Bojków to kolarze już tamtędy nie chcą nawet autem jechać… Bojków druga największą dzielnicą Gliwic z malowanymi krzyżami za setki tysięcy złotych a mało kto wie gdzie TO jest, tyle że wiadomo że tam NIC nie ma, prócz kapliczek :-I

Żool

Jest dookoła Włoch (Grio d’Italia), dookoła Francji (Tour de France), dookoła Hiszpanii (Vuelta a España) ale nie może być Dookoła Polski – musi być Tour de Pologne. Polacy nie gęsi — ja p..le…

Piotr

Dobrze godo

naked

a na tym wiadukcie covid 19 brak moze jechał w peletonie i ludzie mogli bezpiecznie stac a
Ruda Ślaska odizolowana ciekawe czasy nastały

Lol

Przez Rude Śl jechali w maseczkach kolarze, a zamiast napojów w bidonie – środek dezynfekujacy

ŚlepaWrona

Nie znam się. To przez Rudę jechali? Kiedy?

qwerty

A już za tydzień kolejna wiadomość: nagły wzrost liczby zakażonych w Gliwicach…
Wystarczyło, żeby w tym tłumie była tylko jedna osoba z wirusem i już wszyscy chorzy. Przy takim ścisku wiele nie trzeba.

Eryk

Bo tu nawet dotarła(dojdzie) przyszłość

Master of disaster

A w tv nawet nie powiedzieli że przez Gliwice jadą, nawet “baba” na motocyklu nie wiedziała jaka droga jadą bo powiedziała że jadą droga 89 – masakra. A gdzie w ogóle promocja miasta Gliwice, czemu nie można było poprowadzić trasy koło pożal się Panie Boże Areny Gliwice żeby wypromować bardziej i arenę i miasto. Gdzie ta promocja miasta?

Fruuu

Z całego odcinka przejazdu min przez Gliwice zapamiętałem tylko Zimną Wódkę, odmienianą przez spikerów przez wszystkie przypadki… o naszym mieście ni hu hu… nawet helikopter szerszego ujęcia nie pokazał. Więc skusiłem się i z racji czwartku też zbadałem topografię zimnej…

Obserwujący

A maseczki gdzie?a dystans?tylko potem nie płaczcie,że złapaliście wirusa…
Suweren patrzył i nie wierzył,że można się obejść bez auteczka.

Gliwiczanin

Miasto Gliwice powinno starać się o to by meta była w Gliwicach.

Beton

Owszem, tu wszystko się kończy. Gliwice to dobre miejsce na metę. Za niedługo nawet wiatr tu będzie zawracał.

Gliwice meta jest tu

Wrony już dawno tu zawracają, a samolocik hałasuje latając w kółko jak na uwięzi.

Obserwujący

Meta w glajwicach?Daj spokój , urzędasy tego nie ogarną,powiedzą…po co na co…nie potrzebne…nie ma kasy…nie da się…

Ar

Najlepiej na Siemickiego

MariannaA

W telewizyjnej relacji z Touru 3 słowa o chadziajskich Gliwickach. Zero reklamy. Nawet Strzelce miały swoją prezentację, nie mówiąc o Zabrzu. W Gl kolarze przecięli miasto na pół i ani jednej reklamy. PR “po byku”. Brawo! Cały świat patrzył.

Obserwujący

Glajwice reklamują się hasłem:wsteczny jest tu tudzież przyszłości nie ma tu.
W innych miastach mają głowę na karku i potrafią się ogarnąć i pomyśleć.
Strzelce opolskie to opolszczyzna,inna mentalność, niemiecka to i potrafią zadziałać.

Beton

Poza tym, ci kolarze tak szybko i niespodziewanie przyjechali, że normalnie zabrakło czasu na myślenie o jakichś głupich reklamach.

ŚlepaWrona

1. Strzelce to Górny Śląsk, a nie żadna szczyzna. Zapytaj na miejscu i w okolicy. A że w Gliwicach rządzą gorole – to już inna sprawa.
2. Nie obrażaj ludzi o mentalności niemieckiej. Glajwice – to brzmi jak kiepski żart. W niemieckich czasach był porządek, a nie bajzel.

speedy

Na rowerze, po DTS, w tunelu i do tego pod prąd. O trzymaniu się prawej strony jezdni już nie wspominam. Policja przygląda się i nie reaguje. Ostatnio zaparkowałem jednym kołem na trawie i od razu się przypętali. Widać, że są równi i równiejsi a rowerzyści jak zwykle mają fory

Lup

Dobre haha. Pozdrawiam

Imiu

Ja rejestrując auto, stanąłem pół kołem na zakazie, tzn pół jednego koła było poza białą linią, pół jednego koła wzdłuż… Gliwiccy Strażnicy Miejscy, Pani i Pan gdy już szedłem do auta i mówiłem że wyjeżdżam to kazali mi tylko poczekać bo zaraz wyciągną swoje kwity i je mi wypełnią abym mógł zapłacić mandat :-D To jest Prawo i Sprawiedliwość, proszę tego nie mylić z partią bo to było za czasów PO, teraz POKO lub za innym sloganem…
O Policji lepiej się nie wypowiadać, mogą sobie ze SM ręce podać i zatańczyć Polskie Tango.

Szot

To taka sekta jak sędziowie ,ci rowerkowi pedalowcy

Obserwujący

Ci auteczkowcy to też taka sekta.W dodatku bardzo roszczeniowa.

Imiu

Ustawodawstwo Polskie posługuje się pojęciem związek wyznaniowy, pojęcie sekta w nim nie występuje.