Piast 12 na zakończenie sezonu. Pożegnanie Treli i Matrasa, Angel Perez Garcia zostaje

Pomimo dwubramkowego prowadzenia, Piast nie zdołał wygrać przy Okrzei z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z dorobkiem 28 punktów gliwiczanie zakończyli sezon na 12 miejscu w tabeli.

Bohaterem spotkania był żegnający się z Gliwicami Dariusz Trela, który obronił w doliczonym czasie gry rzut karny.

Spotkanie z „Góralami” rozpoczęło się dla Piasta w wymarzony sposób. Najpierw w 8 minucie Piasta na prowadzenie wyprowadził Kędziora, a po kwadransie gry, gliwiczanie prowadzili już 2:0. Autorem kolejnego gola był najlepszy strzelec drużyny – Ruben Jurado.
Jednak nie od dziś wiadomo, że zespoły prowadzone przez charyzmatycznego trenera, Leszka Ojrzyńskiego łatwo skóry nie sprzedają. Przekonali się o tym niestety „Niebiesko-czerwoni”. W 52 minucie, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Telichowski i zdobył bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się już do końca spotkania, w 90 minucie bielszczanie za sprawą Górkiewicza doprowadzili do wyrównania.

Serca sympatyków Piasta zadrżały jeszcze mocniej chwilę później, kiedy faulował w polu karnym Szeliga.

Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Choć pewnie nie taki był zamysł egzekwującego „jedenastkę” Sokołowskiego, to rzut karny stał się idealną okazją dla Dariusza Treli na pożegnanie z kibicami. Pomocnik Podbeskidzia uderzył w prawy róg, ale golkiper Piasta zdołał wybronić strzał i uchronił zespół przed porażką. O odejściu lubianego przez kibiców bramkarza było wiadomo już od dawna. Zawodnik wkrótce przeniesie się do Lechii Gdańsk.

Przed sobotnim meczem, klub oficjalnie pożegnał jeszcze jednego podstawowego zawodnika – Mateusza Matrasa.

Wszechstronny obrońca zostanie prawdopodobnie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Oba kluby z wybrzeża raczej nie należą do ligowych potentatów. Szkoda, że mimo to włodarze Piasta nie znaleźli możliwości na utrzymanie w składzie jednych z najlepszych zawodników Piasta w ostatnich sezonach. Problemem wypełnienia luki po Matrasie i Treli zajmie się natomiast Angel Perez Garcia. Jak donosi serwis sport.pl, hiszpański trener otrzymał propozycję przedłużenia umowy i ma zamiar z niej skorzystać.