Piast Gliwice Mistrzem Polski!

Wielkie święto w Gliwicach i największy sukces w historii drużyny Niebiesko-Czerwonych. Piast Gliwice zdobył po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski!

Po niedzielnym spotkaniu 37. kolejki kończącej sezon 2018/19 Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań, Piast utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Mecz rozegrany na stadionie w Gliwicach zakończył się zwycięstwem gliwiczan 1:0 po golu strzelonym w 27 minucie przez Piotra Parzyszka.

Rozgrywany w tym samym czasie mecz pomiędzy Legią warszawa a Zagłębiem Lubin zakończył się wynikiem 2:2.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
christoph
christoph

jako kibic gornika zycze wszystkiego najlepszego

RealistA
RealistA

Szacun za wzniesienie się ponad podziały. Doceniamy to.

Sebik
Sebik

Wypada też podziękować na kolanach Lechowi za to, że się podłożył byle Legia nie zdobyła tytułu. Bez tej łaski nie byłoby czego świętować. :)

PAKer
PAKer

Legia nie dała rady wygrać z Zagłębiem, więc przy takim wyniku w Warszawie, Piast mógł nawet z Lechem przegrać, i tak zakończyłby rozgrywki na 1. miejscu. A co do podłożenia, myślisz, że np. strzał w słupek “z główki” był tak zaplanowany i celowo tak wymierzony, żeby nie wpadł do bramki? ;)

jerzy
jerzy

Nie wiem czy oglądaliśmy ten sam mecz , bo nawet sami sprawozdawcy mówili że tak grającego Lecha dawno nie widzieli . Ja z kolei nie widziałem żeby Lech się podłożył . Polecam troszkę obiektywizmu .

Pluto
Pluto

Jako kibic Plutona Zwrotnica gratuluje i zycze jeszcze wiekszych sukcesow zeby juz nie trzeba bylo Piasta utrzymywac z budzetu miasta

SG4604
SG4604

Zachłysnąłem się kawą z wrażenia i nie mogę póki co mówić, więc piszę: nigdy nie sądziłem, że będę tego świadkiem.
Po ludzku – CIESZĘ SIĘ! BARDZO!
:)

AndrzejD
AndrzejD

…to jak już wypijesz kawę, to weź swoich kumpli, idź na miasto i zacznijcie czyścić elewacje budynków które zniszczyliście smarując sprajem kibolskie napisy

michał
michał

Ja proponuję zacząć od czegoś prostszego – po nocnym imprezowaniu usunąć resztki petard, rac, flaszek po piwie i wódce oraz innych śmieci, które walają się po całym mieście.
Można świętować, można się bawić, można się cieszyć, ale potem trzeba po sobie zrobić porządek, a nie rozwalić śmieci po całym mieście jak świnie i odejść zadowoleni.

Teichstrasse
Teichstrasse

A kto zmyje szczyny i pawie np. na Dunikowskiego po bromach i krzokach?

aku
aku

Do „Michał”: Niech każdy zajmie się tym, za co mu płacą: od sprzątania są w mieście odpowiednie służby!

michał
michał

Świetny pomysł, to teraz zacznijmy rozrzucać po całym mieście śmieci, a służby miejskie niech to posprzątają. Zdemolujmy coś, bo zadaniem służb miejskich jest to naprawić. Pomalujmy sprayem po budynkach, bo zadaniem właścicieli jest usunąć bazgroły. Podpalmy coś, a straż pożarna niech to ugasi. W końcu za to im płacą…
Napisz czym się zajmujesz i gdzie pracujesz. Wpadniemy do ciebie z kolegami i dołożymy ci trochę roboty. Przynajmniej będziesz wiedział za co ci płacą. Może wtedy coś dotrze do tego kibolskiego łba.

jerzy
jerzy

Jeżeli obrzucanie się inwektywami i wzajemne obrażanie się to ja serdecznie dziękuję za pokazywanie takiej radości ze zdobycia przez Piasta tytułu mistrza Polski .

Imię
Imię

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Anonim
Anonim

Nic by się nie walało, jakby miasto zorganizowało dodatkowe kosze na śmieci.

asdf
asdf

Porozbijane butelki to też wina braku śmietników? Czy może kwestia tego, że po obaleniu flaszki kibolskie mordki postanowiły ze szczęścia rozbić ją o chodnik?

Dario
Dario

Jako kibic Lecha,gratuluje,powodzenia w el.LM!

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Piast dziękuje Kolejorzowi za to że ich bramkarz grał tak, aby Piast wygrał.

aku
aku

Do „prosty_gliwiczanin”: Piast dziękuje Lechowi oczywiście za to, że starał się też wygraċ po sportowej walce! A że piłka nożna jest grą błędów, wiedzą wszyscy kibice i dlatego takie rzeczy się zdarzają, jak i gole samobójcze. A ty widziałeś tylko tę scenę albo byłeś pierwszy raz na meczu?

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Tak naprawdę to widziałem w TV. A o tym bramkarzu to nawet nie zauważyłem, ale na Interii dużo osób o tym pisało w komentarzach, że Lech się “podłożył” byle Legia nie była mistrzem. I wkurzyli się na dość niesportowy “apel” trenera Legii.

Diabełek z fontanny
Diabełek z fontanny

do zdobycia tytułu legła potrzebowała zwycięstwa, a że nie dała rady to Piast mógł nawet przegrać. Ta akcja była takim kuriozum że chyba długo musieliby ćwiczyć żeby to tak zagrać po prostu błąd bramkarza a Lech miał kilka okazji – nie mów mi że mają takich super piłkarzy że zaplanowali dwa słupki w taki sposób że nie wpadły do bramki.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Wszystko fajnie ale bluzgi w stronę Górnika jak zwykle nie na miejscu. Widać, że do piastoholicznej patoli nadal nic nie dociera. To święto GKS Piast Gliwice, a Górnik został już dawno w innej grupie i po ch… o nim chamsko śpiewać?!

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Smutna prawda jest taka, że kibice obu drużyn są zdolni do zgody tylko przeciwko wspólnemu wrogowi, za którego uważają Policję.

Ad
Ad

Gratuluję, choć kibicuję Górnikowi. I powodzenia w eliminacjach LM

Zbigniew Jedrzejczyk
Zbigniew Jedrzejczyk

Czekalem na to 50 Lat .I tak Sie stalo

Perez
Perez

gratulacje!!

Pruszków
Pruszków

Jestem z Pruszkowa pod Warszawą, kibicuje Legii Warszawa i mówię wprost ZASŁUŻENIE JESTEŚCIE MISTRZEM.

Darek
Darek

Jestem taki szczęśliwy. Dumny mieszkaniec Gliwic

Jarek
Jarek

Szczere gratulacje dla Piastunek od kibica Górnika. Hej hej Piast. Witamy w gronie 18 drużyn które tego tego dokonały.

Cc
Cc

Gratulacje!

realista
realista

GRATULACJE

Darek
Darek

Jestem taki szczęśliwy!!!!!!

RealistA
RealistA

Gratulacje dla całej drużyny, sztabu szkoleniowego, działaczy, kibiców Piasta Gliwice!!!! MAMY MISTRZA POLSKI!!!

robert
robert

mamy mistrza świata bo ekstraklasa to najlepsza liga wiata a jej zwycięzca to MISTRZ ŚWIATA a w tym przypadku jest to mój niebiesko czerwony mistrz

MCWGKS
MCWGKS

mało kto pamięta,powstaliśMY 18.06.1945!!a 19.05.2019r zdobyliśMY Pierwszego Mistrza!!!!! Gratulacje dla Tych którzy wiernie czekali,kibicowali,marzyli i czekają na… Stara Gwardia,Pikniki=DZIĘKUJEMY. Waldek King=Badi Szacun zaje…sezon

Arcadys
Arcadys

Jako kibic Widzewa pełen szacun…
Gratulacje

Piotr
Piotr

Witam . Wygrana i mistrzostwo !!! Będąc na rynku a potem na placu Krakowskim byłem zbulwersowany . Nasze miasto jako gospodarz i właściciel Piasta Gliwice nie zrobił nic !!!! Brak oficjalnej informacji gdzie i o której godzinie będzie można przywitać piłkarzy . Brak warunków na placu krakowskim , nie było nic . To bardzo duża reklama naszego miasta , a miasto nie zaplanowało , nie zrobiło nic aby osoby będące w tych miejscach mogły w bespiecznie i wyjątkowy sposób świętować mistrzostwo . Dużo policji na ulicach , na ulicach ale co do samego miejsca zgromadzenia był haos . Czy nie… Czytaj więcej »

aku
aku

Władze Gliwic nie mają w organizacji fet, związanych z imprezami sportowymi, jak np. po zdobyciu Mistrzostwa Polski i świętowaniu sukcesów, niestety żadnego doświadczenia, bo nastąpiło to tutaj dopiero po raz pierwszy. Mogli – co prawda – skorzystaċ z wiedzy władz innych miast ale chyba nie przywiązywali do tego zbyt wielkiej wagi, nie wietrząc za tym pieniędzy (na razie). Faktem jest, że jest to sukces wykraczający rozgłosem poza granice kraju, bezpośrednio nie przynosi jednak miastu przypływu mamony. Może pomyślą o tym następnym razem? I tego szczególnie Piastowi życzę: powtórzenia tego sukcesu! Bo jeżeli komuś udaje się osiągnąċ coś jeden raz, to… Czytaj więcej »

michał
michał

Na placu Krakowskim było za to pełno potłuczonego szkła, bo kibolska banda “bawiła się” jak zawsze!

Gliwice
Gliwice

kibolska banda jeszcze niedawno była obrażona niemal na wszystkich, a teraz pasożytuje na sukcesie klubu, który niemal utopiła w marcu 2018 r., dzięki swojej niewyobrażalnej głupocie. Szkoda, że wróciliście, bo znów będziemy słuchać bezmyślnego bluzgania i chamskich przyśpiewek, a było bez was bardzo przyjemnie i tak miało zostać.

Tylko GKS Piast! stop kibolskiej głupocie!

asdf
asdf

Współczuję normalnym kibicom, że muszą współdzielić stadion z tą kibolską hołotą.
Tak samo jak współczuję sobie i innym mieszkańcom, że musimy z nimi dzielić miasto. Znajomi wczoraj wieczorem wracali z centrum miasta i autentycznie bali się o swoje bezpieczeństwo. Jak pijani kibole robili pochód, to aż strach było się pojawić w zasięgu wzroku.

piastol
piastol

tak SLUCHAC blugów i chamskich spiewów?? ODKĄD MŁYN WRÓCIŁ MAŁO JEST PRZEKLEŃSTW I CHAMSKICH PRZYSPIEWEK KOLEGO! jest za to O WIELE O WIELE wiecej zabawy z piknikami I doping dla pilkarzy a niema tylu bluzgów jak piszesz WIEC NIE GADAJ BO ATMOSFERA SIĘ POPRAWIŁA I DOPING Z MŁYNA TEŻ A TO ZE SA BLUZGI TO SIE ZDARZA NA KAZDYM STADIONIE!

Gliwice
Gliwice

Lepiej matołku pokażcie, że macie chociaż trochę honoru i odpowiedzialności i pokryjcie szkody właścicielom samochodów na Szobiszowicach, bo wgniecione maski, urwane wycieraczki i zniszczone lusterka są robotą waszych patologicznych zastępów głupoty. Bez młynu było fantastycznie, bo jak pomyślę, że znów będziemy zmuszeni do wysłuchiwania tych waszych durnych przyśpiewek i stadionowego chamstwa, to zwyczajnie zbiera się na wymioty!

on XX
on XX

Jak dla Ciebie spiewy dla pilkarzy i NORMALNY DOPING który się POPRAWIL KTÓREGO TERAZ JEST WIECEJ NIŻ BLUZG jest durny to nieźle masz nasrane w glowie!

piastol
piastol

tak stadionowego chamstwa heh jak dla CIEBIE NORMALNY DOPING KTÓREGO TERAZ JEST WIĘCEJ DLA PIŁKARZY I WSPÓLNEJ ZABAWY Z PIKNIKAMI NIŻ BLUZGÓW i chamstwa co było kiedyś to durnota to nieźle masz w łbie ***** !!! POZA TYM NOWY MŁYNOWY POWIEDZIAŁ ŻE PRZYCHODZIMY BY wspólnie się bawić i dopingować! już Nie ma tylu bluzgów WIEC NIE GADAJ!!

Gliwice
Gliwice

Zróbcie ankietę ilu kibiców jest zadowolonych z waszego powrotu na trybuny i wtedy pogadamy. Aż strach się bać na samą myśl jakie z was cymbały, choćby wracając wspomnieniami do marca 2018 r., a to że kilku idiotów dostało wówczas zakazy o niczym nie świadczy, bo na ich miejsce przyszli kolejni. Na Piast chodzę od czasu, kiedy jeszcze większość z was waliła w pieluchy i nie przypominam sobie takiego bydła jakie teraz zasiada w młynie. Mamy mistrza, Górnik jest daleko za nami ale patola nie byłaby sobą gdyby tych swoich głupich przyśpiewek na Placu Krakowskim nie zaprezentowała. Moje pytanie brzmi, komu… Czytaj więcej »

piastol
piastol

koleś jakie bydło do MŁYNA PRZYCHODZĄ TEŻ PORZĄDNI BO TAKICH ZNAM wiec nie GADAJ ZE SAME BYDŁO I PATOLA! jakoś po powrocie młyna zabawa wspólna z całym stadionem jest WIECEJ NORMALNEGO DOPINGU niż bluzgów WEC JEST POPRAWA !! na Jadze wspólny doping na 2 strony teraz z Lechem też zabawa z całym stadionem itd więc co WCALE NIE JEST TAK ŹLE!!

Eugeniusz W.
Eugeniusz W.

Jak chcesz się cymbale bawić, to na plac zabaw!

piastol
piastol

CHODZI MI O WSPÓLNY DOPING Z CAŁYM STADIONEM ŚPIEWY NA 2 STRONY itd jak to było teraz na meczu z Lechem wcześniej z Jagiellonia :) widać ze JEST POPRAWA że ten nowy prowadzący doping skupia się na dopingu dla drużyny i żeby była dobra zabawa z całym stadionem i atmosfera a NIE na bluzgach i wyzwiskach :)

eryk
eryk

Wnioskuję o nadanie nowej ulicy czy ronda im. G.Badii

Jan
Jan

Gratuluje

silverariel
silverariel

Dziękuję klubowi za tak wspaniały prezent, gratulacje chłopaki!

Łuki
Łuki

Gratuluję NAJLEPSZEJ DRUŻYNIE W POLSCE!!! wierny KIBIC KOLEJORZA. ZASŁUZYLISCIE NA TO MISTRZOSTWO. BRAWO

Jack Em
Jack Em

Gratulacje z Bolesławca na Dolnym Śląsku

Kobylourze
Kobylourze

Oraz Opola na Górnym Śląsku!

MariannaA
MariannaA

Ksiądz Farorz z par. ŚŚ Piotra i Pawła o 20 uruchomił dzwony … Przypadek :-D ?

Seba LG'72
Seba LG'72

Piastunki chapeau !!!! Obiektywnie Piast był najlepszy, najrówniejszy w tym sezonie. 19/21 w rundzie rewanżowej, to nie jest kwestia przypadku. W poprzednim sezonie, podobnie jak Piast broniliśmy się przed spadkiem. Dzisiaj Piast i Lechia na podium. GRATULACJE z GDAŃSKA

Luis
Luis

Nie wierzylem ze doczekam takiego nwesa gratulacje dla wszystkich ktorzy pomogli w tym sukcesie !!!!!!!!!! Brawo PIAST GLIWICE