Piast przegrywa z Jagiellonią na własnym boisku. Gliwiczanie na przedostatnim, 15. miejscu

W sobotnim spotkaniu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast przegrał przy Okrzei 20 z Jagiellonią Białystok 0-1 (0-1). To był ostatni mecz Niebiesko-Czerwonych w rundzie zasadniczej.

Przed kolejną fazą rozgrywek podopieczni Dariusza Wdowczyka znajdują się na 15. miejscu.

W pierwszym fragmencie rywalizacji dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Piasta. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje strzeleckie. Niebiesko-Czerwoni próbowali uderzać z dystansu, ale Marian Kelemen nie dał się pokonać po strzałach Gerarda Badii oraz Michała Masłowskiego. Skuteczniejsi byli goście, którzy wykorzystali swoją pierwszą okazję. W 25. minucie do siatki trafił Cillian Sheridan. Gliwiczanie próbowali wyrównać, ale brakowało im celności.

W 53. minucie dobrą okazję miał Sekulski, ale napastnik Piasta nie zdołał pokonać bramkarza gości. Chwilę później uderzał Sheridan, jednak jego uderzenie obronił Szmatuła. Kwadrans przed zakończeniem spotkanie dobrą okazję miał Papadopulos. Czech otrzymał podanie od Pietrowskiego i oddał strzał, ale Kelemen popisał się skuteczną interwencją.

Chwilę później do sytuacji sam na sam doszedł Michał Masłowski, ale po raz kolejny górą był bramkarz Jagiellonii. Piast próbował atakować do ostatniej minuty. Niebiesko-Czerwoni byli w posiadaniu piłki, ale nie potrafili sforsować dobrze dysponowanej defensywie białostoczan. Najbliżej szczęścia był Masłowski, ale trafił jedynie w poprzeczkę.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 4439 kibiców, w tym po raz pierwszy na Okrzei było 237 widzów.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0-1 (0-1)
0-1 – Sheridan, 25 min.