Pierwsza publiczna prezentacja. Oto “Wóz Wsparcia Bezpośredniego” z Gliwic (TV)

Nazywa się PL-01 Concept. Naszpikowany został nowoczesną technologią i wygląda niezwykle efektownie.

Zaprezentowany dziennikarzom w gliwickim Bumarze koncepcyjny Wóz Wsparcia Bezpośredniego to zapowiedź prototypu, który ma szansę zostać opracowany za trzy lata. Po kolejnych dwóch, mogłaby się rozpocząć produkcja seryjna.

– Mamy ambicję aby nasz czołg stał się elementem wyposażenia sił zbrojnych innych krajów NATO. Byłby to ogromny sukces i duże wyróżnienie dla Polski – mówi Andrzej Szortyka, Prezes Zarządu OBRUM Sp. z.o.o i ZM BUMAR-Łabędy SA.

Realizacja: Michał Szewczyk, Łukasz Gawin

Na polu walki pojazd ma służyć do wsparcia sił lądowych. Będzie lekki, niewielki i bardzo mobilny. Te cechy mają zapewnić swobodne prowadzenie działań wojskowych w miastach i na terenach zamkniętych.

Zobacz więcej zdjęć >>

W OBRUM-ie liczą, że “gliwicki” czołg będzie wykorzystywany nie tylko przez polską armię, ale także przez zagranicznych odbiorców.
W najbliższych dniach OBRUM wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jeśli takie fundusze zostaną pozyskane, a idea zostanie zaaprobowana przez MON, w ciągu trzech lat przygotowany zostanie prototyp pojazdu. Po kolejnych dwóch latach powinna rozpocząć się produkcja seryjna.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
jaro
jaro

Działająca agentura w Polsce tu w Rządzie i Parlamencie nie dopuści do produkcji czegokolwiek co mogło by konkurowac ze sprzedawaną bronia z USA,Niemiec, Francji, Izraela itp… Jak kiedyś Ruskie zabraniały to teraz inne łajzy