Pierwszy przypadek koronawirusa na Śląsku. 23 osoby poddano kwarantannie, w tym z Gliwic


Zarażony mężczyzna jest w dobrym stanie, obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. To pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym województwie. Konieczne było też poddanie kwarantannie 23 osób, również z Gliwic.

Mężczyzna, mieszkaniec Rybnika, wrócił tydzień temu z nart z terenów północnych Włoch.

Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi.

– Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.


– Wszystkie służby bardzo sprawnie i szybko dotarły do osób z autobusu, gwarantując znacznie większe bezpieczeństwo i nie rozprzestrzenianie się wirusa – komentuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Jestem w stałym kontakcie z wszystkimi oddziałami zakaźnymi w województwie. Na terenie województwa dysponujemy odpowiednią liczbą miejsc. Jesteśmy przygotowani do zagrożenia – zapewnił wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Włodzimierz Mazur.

Do godz. 17:00 w poniedziałek, w Polsce potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem.

(mf/Sląski Urząd Wojewódzki w Katowicach/Ministerstwo Zdrowia)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mmmm

Wiedza o zagrożeniu A i tak jeżdżą na narty wycieczki dziękujemy Ale myślenie boli bardzo

(_x_)

Przykład idzie z góry. Marszałek Senatu też był na nartach we Włoszech, nawet chciał olać sikiem prostym, wypełnienie obowiązkowej karty lokalizacji pasażera.

(_).(_)

PiSowski minister MSW Kamiński w ubiegłym tygodniu był w Brukseli i miał tam kontakt z zarażonym, więc zgodnie z POPiSową ustawą “stanowojenną” powinien przymusowo zostać poddany kwarantannie, no chyba że prezydent Duda go od wirusa ułaskawi.

(_x_)

Mają immunitety na wszystko.

(_).(_)

Mogą chorować, stać ich na najlepszych lekarzy i najlepsze lekarstwa, taki Ziobro jest okrążony szczelnie i osaczony przez 4 koryta, bierze 4 pensje, jako minister sprawiedliwości, prokurator generalny, poseł i członek KRS.

Antywirus

Karty lokalizacji to sobie niech pełowskie hanysy wypełniają-oni to mają we krwi od lat 30-tych.
A tak na poważnie-karta lokalizacji nic nie daje bo jej nikt ni weryfikuje. Mozna wpisać co się chce. W krajach rozwiniętych bardziej niż Europa (np a Azji) stosuje się środki zapobiegawcze. Na lotniskach mierzą temperaturę. Wszędzie są dostępne środki odkażające.

(_).(_)

W Warszawie na dworcu zatrzymano pociąg na 2 godziny i spisano wszystkich pasażerów bo ktoś w wagonie restauracyjnym kaszlał.

Perez

Uwazamy co robimy, myjemy rece ….i nie popadamy w paranoje!!!

Narciarz Włoski

Stać mnie to jadę. A leczyć mnie będą misiu z twoich podatków. Płać i płacz

Jaga

Za pieniądze życia nie kupisz, nie każdy przypadek można wyleczyć. Ciekawe czy masz dzieci?

:)

Moze nawet 20 tysięcy osób wiedziało o zagrożeniu, ale dziarsko bierzyło do hali Arena na targi, na koncert…

:-))

Może nawet 150 tysięcy osób wiedziało o zagrożeniu ale dziarsko bieŻyło do hal fabrycznych, biurowców, urzędów, szkół, przedszkoli, pociągów, autobusów, supermarketów, sklepików osiedlowych….

:)

I na msze.

Jadzia

Nie dziwię, że ludzie poszli na mszę. Nauka tkwi w średniowieczu-nie radzi sobie z wirusem więc nie dziwota,że ludzie wybierają wiarę.

:-))

Tu akurat znikomy promil.

:)

A ten znaczący promil pozbawia cię umiejętności oceny co jest konieczne, a co nie?

:-))

A dlaczego ten znaczący promil pozbawiający cię umiejętności oceny co jest konieczne, a co nie, miałby pozbawiać mnie ?

:)

To ty zrównałeś obowiązki z rozrywką, geniuśiu.

:-))

Czy twoje obowiązki są moją rozrywką ?

Rysiek

Gościa z Sikornika wywieźli. *****

Jola

Jesteśmy dorośli nie powinniśmy lekceważyć zagrożenia i narażać innych każda osoba wracająca do kraju powinna sama sobie robić odrazu w domu kwarantannę powiadamiać pracodawcę lub szkoły że jest się na kwarantannie A nie lekkomyślnie narażać innych.
I ograniczyć wyjazdy wszelkie masowe imprezy powinny być odwołane .

(_).(_)

Masowa impreza wyborów prezydenta RP powinna być odwołana a PiSowską większością uchwalona ustawa o prezydenturze Dudy na następne 5 lat.

Neo

A u ciebie w domu wszyscy zdrowi?

(_).(_)

Oprócz ciebie wszyscy.

moryc

Jeśli pracujesz w urzędzie albo innej państwowej instytucji to sobie możesz robić kwarantanny. Jednak większość ludzi to nie znajomi królika i muszą ostro zasuwać więc daruj sobie twoje rady Wujku

Ania

kiedy ten pan wrocil ?gdzie chodzil po zakupy i wogole gdzie chodzil zanim go zabrali?

Miruś

…dobrze trzeba mieć naj…ne w głowie żeby pchać się w miejsca narażone na kontakt z zarażonymi, narciarze z bożej łaski . Jadę bo ma zapłacone i ch.j…

Pfff

Zobaczymy jaki będzie bilans po ostatnim koncercie w Arenie…

Gruntowy przymrozek

Moderatorze proszę o rzetelną informację, ile komentarzy zostało poddanych kwarantannie, a ile z nich zmarło bo ewidentnie jest ich mniej.

wnerwiony

A za czytanie Harrego Pottera i Teletubisie nie? Uff, to mi ulżyło.

aaaaa

racja

:)

Jakbyśmy w ogóle testów nie robili, to by było jeszcze lepiej. Byłoby zero zakażonych. Jest bardzo niewiele osób przebadanych. Nie ma powodu, żeby 600-tysięczny Luksemburg czy dwumilionowa Litwa miały taką samą bezwzględną liczbę ludzi, którzy zachorowali na koronawirusa. To po prostu nie jest możliwe.

aaaaa

Służby, o których mówisz bardzo często klęski wszelakie wykorzystywały do straszenia swych wyznawców…

JAś

To w Gliwicach nie ma dla chorych miejsca tylko trzeba do Raciborza wieść, to jakaś paranoja

AAA

Wieźć a nie “wieść”. Nie ma, bo liberały-aferały zlikwidowały szpital zakaźny

Grzegorz

wieść gminna niesie ,że były wojskowy przygotowują , ale dla jednej osoby nie opłaca się stawiać personelu na nogi

Gliw

To platforma i Frankiewicz zadbali i likwidację szpitala zakaźnego w Gliwicach

TVPiS

Prezydent Duda miał okazję w szpitale zainwestować 2 miliardy ale wolał w swoją kampanię.

:)

Teraz ci wszyscy, którzy pluli na protestujące pielęgniarki i radzili im zmianę pracy mogą się bardzo zdziwić, jeśli do nich trafią. A są w grupie największego zagrożenia, więc i szanse na białe wakacje mają największe.

Hejka

Sam widzisz,że nikt nie chce sprzątać gnoju po PO

TVPiS

Wolą gnoić swoim gnojem.

Obserwujący

No, de fakto to nie ma miejsca dla osób chorych na korona wirusa.
Tych parę szpitalików w ruinie, padnie, kiedy przyjdzie im(oby nie) obsługiwać masy chorych.

Jaga

Wieść niesie, iż wieźć należy.

Tom1983

Najlepsze tepaki to Ci, którzy myślą że założą maseczkę i im to coś pomoże hehe. Media też widać skutecznie nakręcają panikę a to zwykły wirus jednak komuś zależy na zbijaniu kasiorki.

Urko

Silni , zwarci, gotowi …:-):-):-):-):-)

:)

Ten śmiech jest nie na miejscu. Wojewoda zapewnia, że wszystko ma pod kontrolą i ja mu wierzę absolutnie. Dodatkowo ufam w wysokie standardy doskonale funkcjonującej służby zdrowia. Hospitalizowani i objęci kwarantanną mają zapewnioną doskonałą obsługę TVPiS, która dzięki 2 mld zł, zapewni odseparowanym godną narodową rozrywkę.

abonament

Bez Kurskiego ? Nie ma takiej opcji.

Doti

Kiedyś było srebro koloidalne…wirus nie miałby szans a tak straszą i straszą…

Laszlo_egesz

Spożywane regularnie powodowało podobno ciekawy kolor skóry, coś pomiędzy Wielki Elektronikiem z Pana Kleksa, a Papą Smerfem.

Obserwujący

Bardzo dobrze.Szybka i sprawna reakcja służb.Tak ma być.Tak trzymać,

:)

Sytuacja jest dynamiczna. W szpitalu w Raciborzu jest już pięcioro chorych zarażonych koronawirusem. Zamykane są szkoły, odwoływane imprezy masowe, kampania wyborcza i tzw. “życie” przenosi się do internetu.

Laszlo_egesz

pod warunkiem, że w szpitalach będzie wifi

Pegasus System

Raczej tylko klasyczne telewizory na monety. A internet to w smartfonie ma każdy z sieci GSM i nie potrzebuje szpitalnego Wi Fi.

...

Każdy “modny” Polak musi jechać na narty, choćby…