Pierwszy w Polsce salon samolotowy z lokalizacją w Gliwicach. „Najtańszy samolot od 70 tys. euro” (TV)

W rejonie gliwickiego lotniska niebawem ruszy pierwszy salon samolotowy w Polsce. Za inwestycję odpowiada firma SKYDREAM, z siedzibą w Bielsku-Białej, która postanowiła rozwinąć działalność nieopodal wybudowanego niedawno pasa startowego.

Media zaproszono do nowo wybudowanego hangaru przy ulicy Pilotów na uroczystość zawieszenia śmigła (zostało symbolicznie przykręcone do ściany). Ceny statków powietrznych, jakie już wkrótce mają tu być w sprzedaży, zaczynają się od 70 tys. euro, najdroższe zaś to ponad 600 tys. euro.

Osoby, które są zainteresowane lotnictwem lub już żyją w tym lotnictwie, mogą przyjść, zobaczyć samolot, porozmawiać na temat szkoleń, możliwości serwisu, utrzymania samolotów

– mówi Krzysztof Będkowski, prezes zarządu firmy.

– Jeżeli ktoś nie ma absolutnie nic wspólnego z lataniem, a chciałby zobaczyć jak wygląda samolot, wsiąść do niego, odbyć jakiś lot zapoznawczy, demonstracyjny, zapytać się, gdzie może polecieć, dlaczego, kiedy i z kim może polecieć – na te pytania dostanie tutaj odpowiedź – dodaje.

Jak podkreślał Będkowski, jest to jedyny salon samolotowy w Polsce.

Plan budowy salonu samolotowego powstał już kilka lat temu

W 2019 roku firma podjęła decyzję o realizacji nowej inwestycji w naszym mieście, czym pochwaliła się wówczas na stronie internetowej. – Miło nam poinformować, że będziemy posiadać swój nowy oddział na Lotnisku Gliwice, gdzie z utwardzonego pasa zapewnimy Wam lotnicze emocje przez cały rok. Będziemy mogli Was też ugościć w naszym nowym salonie sprzedaży.

(żms)
fot., wid. 24gliwice.pl/ŁG

29 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Urko
03/08/2022 05:46

A, To tym się niezdrowo podniecał dwa lata temu Oryszczak Łukasz opowiadając o gliwickiej „dolinie lotniczej”. Jest moc! Nie będę się dalej wyzłośliwiał. Firmie życzę sukcesu a pracownikom salonu „nieumarcia” z nudów.

mieszkanka Gliwic
03/08/2022 06:48

Mam dylemat, w którym przedziale cenowym wybrać samolot, żeby spełniał wszystkie moje oczekiwania? ….

Znafca
03/08/2022 08:39
W odpowiedzi na  mieszkanka Gliwic

Ja najczęściej latam po zakupy do sklepu na osiedlu, to może mieć mały zasięg.

Ostatnio edytowany 11 dni temu przez Znafca
Achacy
03/08/2022 11:31
W odpowiedzi na  mieszkanka Gliwic

A potem jeszcze koszty paliwa, utrzymanie maszyny w stanie zdatnym do lotu… Jeżeli samochód to przysłowiowa „beczka bez dna” do której trzeba dopłacać, to samolot, sam nie wiem, może „chłodnia kominowa bez dna”,
Na szczęście jest Microsoft Flight Simulator 2020, do tego Oculous Rift, taniej wychodzi :)

Gruba ryba
03/08/2022 11:39
W odpowiedzi na  mieszkanka Gliwic

Jak masz dużo kasy i jeździsz Maybachem to nedziesz chciał drogi i luksusowy. Jak passatem to wystarczy ci tańszy. Myślę, że to oczywiste….

Waltornia Puzon
03/08/2022 16:58
W odpowiedzi na  mieszkanka Gliwic

Na rower używany nie masz dziadu

out
03/08/2022 08:28

A ja naiwnie myślałem, że buduje się jakaś firma związana z technologiami lotniczymi, a to zwykły salon, podobny do tych z rowerami

marta
03/08/2022 13:38
W odpowiedzi na  out

Taki naiwniak może być tylko rowerzystom…

Largo
03/08/2022 09:55

Teraz tylko czekać aż na pierwszym gliwickim osiedlu powstanie pas startowy i parking dla mieszkańców którzy kupią samolot. Przecież „Gliwice, przyszłość jest tu” teraz wiemy czemu urzędnicy wycinają drzewa – pod pasy startowe :)

Anna
03/08/2022 11:32
W odpowiedzi na  Largo

Człowieku o czym ty pitolisz? Chyba sam nie wiesz…

Auto
03/08/2022 19:00
W odpowiedzi na  Largo

Nie. Po to jest lotnisko i hangary na nim. A ty jesteś jak mieszczanie na początku XX wieku, którzy protestowali przeciwko automobilom, bo im smrodzą i hałasują. Lepszy jest przecież koń. Ciemnogród 200%. Wstyd z takiego komentarza panie Largo!

Cliper
03/08/2022 09:59

Wielki swiat zagląda do Gliwic wielkimi gałami

Będzin
03/08/2022 11:37
W odpowiedzi na  Cliper

A to Gliwice to są niefajne jednak? Ostatnio co rusz słyszę informacje o tym mieście. Planowalem tam nawet kilka dni na turystyczne zwiedzanie, ale ten komentarz chyba mowi, że nie ma po co… Szkoda, ale dziekuje za informacje Ciper.

Cliper
03/08/2022 14:34
W odpowiedzi na  Będzin

Zapraszamy a jakże, zamek też mamy..port I lotnisko I rynek I inne tam atrakcje

Mońka
03/08/2022 18:11
W odpowiedzi na  Będzin

Popieram cię nic tu ciekawego .Drogo jak wszędzie i przekopane wzdłuż i wszeż

Blofeld
03/08/2022 22:34

Tylko, jak takim samolotem przyszpanować na dzielnicy?

lotnik kryj się
03/08/2022 12:41

A czy będzie sprzedaż komisowa bo mam kilka samolocików z lat dziecinnych

Gałąź
03/08/2022 18:06

Nadeszła już przyszłość.Teraz politycy,prezesi ,prezydenci i złodzieje różnej maści z frakcji gł .Pis odetną się od gruntu i poszarzuja pod niebem z dala od plebsu i biedoty.

Aleksander
05/08/2022 09:50

Czytam Wasze opinie i po prostu wierzyć się nie chce, że ludzie są tak ograniczeni. Zamiast tego, żeby się cieszyć, że został otwarty taki salon, że to naprawdę jest z czego być dumnym, to na forum padają praktycznie same negatywy. Jeżeli Ciebie nie stać na taką zabawkę, to ciesz się szczęściem innego albo….odstaw wieczorne oglądanie tv, odstaw piwo i znajdź dodatkową pracę. Twój byt się polepszy, wtedy będziesz się zastanawiał(a) czy kupić samolot czy samochód z salonu.
Pozdrawiam i każdemu życzę sukcesów

gliwicjus
03/08/2022 19:03

Marudzenie, jakby każdy musiał dorzucać swojej krwawicy do otwarcia tego salonu.

gmG
05/08/2022 08:10
W odpowiedzi na  gliwicjus

Jako mieszkańcy dorzuciliśmy się do pasa startowego. Nie było nam dane dorzucić się do linii tramwajowej bo nie ekologiczna i ją zlikwidowano, tyle o krwawicy.

Paweł
03/08/2022 11:31

Niesamowite ile hejtu ludzie mają w sobie… Czytajac komentarze pod tym artykułem jak też pod innymi o innych tematach, cały czas widze płaczków co są niezadowoleni z życia. Wszystko co nowe komentatorzy twierdzą, że jest złe i uwarunkowane politycznie. Pomijam fakt, że gadka, iż ktoś napewno kupi samolot tylko po to, żeby latać po bułki do sklepu pokazuje tylko jak zfrustrowanii i niedowartościowani Janusze, bez jakiej kolwiek wiedzy historycznej, zainteresowań i pasji będą dawać upust swoim kompleksom mimo, psując bezpodstawnie dobre imię pracujących tam ludzi. Co do salonu, uważam, że jest to coś niesamowitego!!! Jestem fanem lotnictwa, areonautyki, technologi lotniczej… Czytaj więcej »

The Tiger@
03/08/2022 13:20
W odpowiedzi na  Paweł

Trzymam kciuki by się udało – i salonowi i Tobie w realizacji Twoich pasji. Natomiast co do frustracji Januszów na różnych forach: potraktuj to jako dodatkową motywację, żeby takim Januszem nie zostać. Pozdrawiam

Dont fly my sky!
03/08/2022 15:02
W odpowiedzi na  Paweł

Wiesz, anonimowe fora to w tym kraju substytut brakującej, dobrze rozwiniętej psychiatrii… A co do salonu to mi też się podoba. Wiem, że jak w końcu się dorobię (bo staram się wierzyć w sukces a nie jak 99% tutejszych w „nicsięniedasizm”) to pierwsze kroki w sprawie zakupu skieruje do gliwickiego salonu. Znam gościa z okolic, który właśnie rozważa kupno jakiegoś ultralekkigo samolotu. Ale oczywiście dla większości komentujących będzie on złodziejem, dorobkiewiczem lub kombinatorem. (Choć mi w tym miejscu przypomina się jedno mądre zdanie dziadka: „Kraść też trzeba umieć. Tylko do narzekania nie trzeba nic potrafić”) Zaś co do samego lotniska… Czytaj więcej »

Cola
04/08/2022 09:11
W odpowiedzi na  Dont fly my sky!

Myślę, że całkiem dobrym miejscem na taką platformę, była by „górka” po dawnej strzelnicy. Akurat słońce byłoby za plecami praktycznie cały dzień i jest niezły widok na pas startowy i płytę lotniska ….

Prawda czasu, prawda ekranu
03/08/2022 17:30
W odpowiedzi na  Paweł

To ten sort, mocny w tej okolicy

Ampuła
03/08/2022 07:50

Oto, jak Centralny Port Komunikacyjny promieniuje na życie gospodarcze całego kraju! Jeszcze tam żyto po pas i darń pod pasy nie zdarta, jeszcze ciemny lud broni wychodków przed terminalami i przyszłe stewardesy dopiero chodzą do przedszkola, a w lotniczym biznesie ruch już dynamicznie się rozkręca. Na skromne, prywatne inicjatywy niebawem rzuci wielki cień Narodowa Sieć Floty Małych Pojemności. Skupione w niej roje gminnych statków powietrznych zapewnią szybkie zwycięstwo nad wykluczeniem komunikacyjnym w całej Ojczyźnie. Niech inni z mozołem przebijają się przez góry i rąbią lasy pod koleje wysokich prędkości – PiSocjalizm katolicki wzniesie się ponad, żeby droga do lekarza nie… Czytaj więcej »

Dzieciaczek
03/08/2022 11:34
W odpowiedzi na  Ampuła

Nikogo nie obchodzi twoje zdanie wyssane z palca. Ale produkuj sie dalej PO kres twego życia.

Areo
04/08/2022 17:45
W odpowiedzi na  Ampuła

Ampułka, chciało ci się tyle głupot wystukiwać