Pierwszy weekend z tężnią solankową. Chętnych do korzystania nie brakuje (TV)

Tak bardzo wyczekiwane otwarcie nowej tężni solankowej wypadło niestety w czasie epidemii. Jeśli jednak zachowamy rozsądek i zastosujemy się do ograniczeń sanitarnych, warto to miejsce odwiedzać.

Pierwsze wrażenie? Obiekt wraz z otoczeniem prezentuje się znakomicie i mocno kontrastuje z zaniedbanym przez lata parkiem. Miasto zapowiada jednak, że to się szybko zmieni. W planie jest bowiem modernizacja alejek. W pierwszym etapie zostanie zbudowane oświetlenie na 650 metrowym odcinku od ul. H. Bienka do istniejącej asfaltowej drogi przeciwpożarowej, a także budowa parkingu.

Zainteresowanie nową atrakcją, co nie dziwi, jest spore. Dopisała również pogoda, która zachęca do spaceru. Tuż obok tężni znajdują się ławki parkowe, nowoczesne latarnie, które w całości tworzą strefę relaksu


Tężnia solankowa znajduje się w lesie komunalnym przy ulicy Chorzowskiej, nie ma problemu (przynajmniej my nie mieliśmy) z zaparkowaniem samochodu na placu oddalonym ok. 200 metrów od tężni. Wjazd bezpośrednio od ul. Chorzowskiej.

O czym należy szczególnie pamiętać?
Dzieci do lat 13 mogą korzystać z usług tężni wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Jednorazowy seans inhalacyjny nie powinien przekraczać 45 minut. Na terenie tężni obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt, jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. W czasie epidemii trzeba oczywiście zachować bezpieczny dystans od innych osób.

(emef)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

“Jeśli jednak zachowamy rozsądek i zastosujemy się do ograniczeń sanitarnych”. Na tym krótkim filmiku widać chyba jedną osobę , która w ogóle ma maskę . Zawieszoną na szyi. O dystansie – szkoda mówić.

Zibi

Na tężnie w masce chyba porąbało co poniektórych, to tak jakby iść do kina w okularach spawalniczych

Halina

Bylam w sobotę o 18 .Przyjechalam na rowerze z Ligoty.Czesto jezdze do tego parku.Dawno temu gdy chodzilam do szkoly gastronomicznej na Brzozowej( teraz przedszkole) to w ramach zajec praktycznych chodzilismy do tego lasu i czyscilismy rowy z lisci.Tam gdzie teznia stoi to byla taka baza od Zieleni Miejskiej i od nich bralismy narzedzia.Och! Bardzo mi sie podoba i ciesze sie ze teznia JEST w tym miejscu.!Bardzo czesto bede tam jeździć oczywiscie na rowerze.Nie wszystko musi byc w centrum! A wraz bedzie dalsza modernizacja .Pomalu do celu.Brawo! Pozdrawiam

Malina

A jak toalety? Działają, piękne są?

Olo

Janie napisz raz a porządnie czego chcesz. Acha-poczekaj aż wytrzeźwiejesz

Obserwujący

Już to widzą,jak suweren zachowuje dystans społeczny.Oczywiśćie bez maseczek, tudzież na brodzie.
Można tam złapać wirusa.

Przechodzień

Ile kosztuje bilet wstępu? Czy są zniżki dla seniorów?

DD

Tragedia z tym gliwickim samorządem, jak już z ciężką biedą jakiś projekt niedopracowany zatwierdzą i zrealizują to zawsze kolidujący ze zdrowym rozsądkiem. No ale jak dla dobra mieszkańców to tylko niskie standardy. Kłania się brak konsultacji społecznych Panie Prezydencie.

Imiu

Bylem wczoraj, psy i rowery też były. Może jest zakaz psów na rowerach ale to już tylko Policja może wiedzieć XD byłem godzinę i NIC nie tryskało ani też nie parowało, ani kropli. W mieście Knurów byłem dzisiaj i aż tryskało i było czuć z daleka JODEM ;-D
Może to działa w Gliwicach podobnie do suchego pusiaru?

Jan

Pomyłka chciałem się dowiedzieć dlaczego też nie została wyłączona o godzinie 14?

Jan

Chciałem się zapytać dlaczego też nie została wyłączona coś około godziny 14?A ludzi cała masa chyba było coś w nieporzadku?awaria albo ograniczenia w korzystaniu chciałbym się dowiedziec

Jan

Ja się pytam czemu o 14 została wyłączona teżNia?

K.

Bo panuje szussa i odżęCamy wodę.