Pies wyrzucony w reklamówce do śmietnika został uratowany. Nieoficjalnie: ustalono właściciela

fot. Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach (scr)

Wyjątkowe bestialstwo – ktoś wyrzucił starszego pieska do śmietnika. We wtorek wcześnie rano dwie mieszkanki Gliwic znalazły go w kontenerze w zawiązanej plastikowej torbie.

Czy ktoś piesełka kojarzy???? Znalazłam Go dzisiaj w śmietniku przy Jagiellońskiej 36. Był szczelnie zawiązany w torbie na zakupy z głowa zakryta śmieciami. Piesek zabezpieczony. Czekamy na Pana ze schroniska – napisała gliwiczanka w mediach społecznościowych załączając zdjęcie wymęczonego czworonoga.

Jeszcze tego samego dnia pieska zabrało Schronisko dla Zwierząt, skąd ostatecznie trafił do lecznicy. Na razie jego stan się poprawia.

– Większość z Was już zna, smutną historię psa wyrzuconego do śmietnika przy ul. Jagiellońskiej. Wczoraj o 5.00 rano został znaleziony przez dwie kobiety, które uratowały mu życie, życie, które ledwo się tliło. Być może staruszek spędził w kontenerze całą noc, w plastikowej torbie 🙁. Był słaby, wyziębiony, odwodniony, wychudzony, nie był w stanie ustać na nogach, podpierał się noskiem o podłogę. Piesek przebywa od wczoraj w przychodni weterynaryjnej, gdzie lekarze walczą o jego życie. Dzisiaj jego stan się poprawił. Samodzielnie podreptał na trawkę i się załatwił, pod wieczór zaczął jeść. Mamy nadzieję, że jeszcze trochę pożyje – przekazało w środę Schronisko.


Wiemy już kto jest jego właścicielem. Podobno piesek był pod opieką sąsiada. Sprawę bada policja

– poinformowało Schronisko.

Policja w tej sprawie nie chce na razie zdradzać więcej szczegółów. Postępowanie prowadzą kryminalni z III komisariatu. Wszystko wskazuje na to, że sprawca tego przestępstwa zostanie wykryty.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia, gdy jednak sprawa nosi znamiona czynu dokonanego ze szczególnym okrucieństwem, kara ta wzrasta i mieści się w przedziale od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)
fot. Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

 

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
///

SADYSTA

Mieszkaniec Gliwic :P

Aż trudno uwierzyć
Dobrze, że piesek jest już cały i zdrowy

Urko

Mieszkaniec Gliwic :P
Czemu trudno ? Polska właśnie

manek

Czyli tylko w Polsce się pije wódę, leje żonę i znęca nad zwierzętami? To niby ma być stereotyp Polaka? No trochę nie tak, mam cztery psy, domowników łącznie z psami nie leję, wódy nie piję a jestem Polakiem. No chyba, że ja mieszkam na Grenlandii.
Póki nie będzie wysokich kar dla takiej patologii bez uczuć to to się nie zmieni. Tak chama wychowano i tak cham żyje i bez litości zabije lub wyrzuci psa, który wcześniej był “przyjacielem”, maskotką, zabawką lub stróżem. Jest niestety ogromna liczba osobników, którzy nie powinni mieć nawet muchy a co dopiero psa.

Urko

@manek “To niby ma być stereotyp Polaka?” Dokładnie tak. Zapomniałeś dodać: “i katolika”

manek

To jeszcze trzeba było dodać pozostałe “przymioty” propagandy światłych środowisk, jak antysemita, homofob i faszysta bez kontekstu i zrozumienia co to miałoby znaczyć. Co złego zrobiła Ci Polska i Polacy, że tak bardzo nienawidzisz? Albo tylko idziesz śladem pożytecznych idiotów paskudzących własne gniazdo jak znaczna grupa celebrytów, grajków filmowych i tzw. publicystów. Oczywiście przy założeniu, że to Twoje gniazdo, o ile nie, to wszystko tłumaczy.

Urko

@manek “ “To jeszcze trzeba było dodać pozostałe “przymioty” propagandy światłych środowisk, jak antysemita, homofob i faszysta .” Dokładnie tak. Przynajmniej w znaczącej ilości przypadków. A za co ty Tak bardzo kochasz ten kraj i swoich rodaków ? Co jest takiego w nim lub w nich nadzwyczajnego, unikatowego i wartego bezgranicznej miłości? Cóż takiego wspaniałego, cudownego ta Polska ci dała albo uczyniła, że kochasz ją bezwarunkowo jak pies swojego pana ? I szanowny panie . Nienawidzę Polskę i Polaków ? Bo wyrażam się o nich i o Polsce krytycznie ? Cóż za cudownie pisoidalny sposób wnioskowania. Pełen, rzekłbym, takiej nieskomplikowanej… Czytaj więcej »

Ad

@Mieszkaniec Gliwic :P
to jest “pies” a nie “piesek”, tego typu zdrobnień używają zazwyczaj ludzie, którzy dla innych ludzi są wilkami za to zwierzętom by w tyłek weszli.

Gruntowy przymrozek

Oglądał ktoś Maratończyka? Znaleźć właściciela i rozwiercić jedynki, a w ramach bonusu dodatkowo jedno kolano.

Kibic Piasta

Odszukać sadystę, wsadzić do reklamówki i puścić wolno z biegiem Kłodnicy. A tak swoją drogą co to za język “Czy ktoś piesełka kojarzy” ?

Zulus Czaka

“Piesełka”?

Gaja

Duże brawa dla obu Pań – za postawę. Nie zostawiły psiaka na pewną śmierć i uruchomiły ” machinę”.
Właściciel powinien, dla przykładu, zostać surowo ukarany. Nie rozumiem takich zachowań. Przecież w mieście od lat funkcjonuje schronisko do którego mógł po prostu oddać czworonoga… Wybrać mniejsze zło…

gliwicki mgr

Od dziecka kocham zwierzęta a ludzi nienawidzę. Człowiek to zło planety Ziemia.

treya50

Z przykrością stwierdzam, że ta dyskusja zeszła na psy, pardon na inne tory niezwiązane z artykułem

Arnold

Pewnie kolejny gorliwy chrześcijanin i przykładowy patriota, zapewne zwolennik PiS albo innej Konfederacji.

Kibic Piasta

Arnold, zjedz coś ciepłego to ci przejdzie !

Zbigniew

Prawda boli ???

Arnold

Po oglądnięciu filmu przedstawiającego wyczyny jednego z Twoich kolegów kibolców w sieci McDonald’s który publicznie bił konia, stwierdziłem, że lubicie się znęcać nad zwierzętami, stąd i moje przemyślenia.

Borys

Lekarz daje ci jakąś nadzieję?

manek

Dla Arnolda już nie ma nadziei. Arnold ma w głowie tylko dwie szare komórki, czasem się zderzają i Arnold produkuje złote myśli. To właśnie przykład przemyśleń Arnolda. Arnold, aleś mnie teraz zaimponował.

Zbigniew

“aleś mnie teraz zaimponował” – Polska język,trudna język.

Urko

@Zbigniew . To akurat cytat był. Nie ma co się z “manka” naigrywać . Albowiem “manek” ma cztery psy, których nie leje i które zapewne kocha. Tylko trochę mniej niż Polskę i pozostałych domowników . Których też nie leje. Zwłaszcza nie leje ich po pijanemu. Ponieważ “manek” wódy nie pija . Co siłą rzeczy musi budzić podejrzenie czy “manek” jest Polakiem. Takim prawdziwym.
Brak picia wódy wskazuje bowiem na jego pochodzenie. Kto wie, czy nie czeskie albo nie daj Boże np. brazylijskie .

manek

Zabolało, a szkoda bo nie miało zaboleć. Tak jest jak się widzi tylko czarne i białe. I to “pisoidalne” to jakaś obsesja – takich z obsesjami jest tu więcej. Właśnie wy tak macie, jak się nie zgadzacie to pewnie jest pisior albo katol i mnóstwo innych epitetów, to taka wasza tolerancyjna nomenklatura. I to mnie właśnie odpycha od światłych, tolerancyjnych i postępowych. Żebyś nie musiał mieć bezsennej nocy to ani pisior ani katol.

Urko

@manek
Nie nooo… Pochodzenie masz pan jednak zdecydowanie brazylijskie . Albo nawet “wezenuelskie”. Albowiem nudnyś pan jak drugie 5 minut pierwszego odcinka ichniejszej telenoweli .

Wietnamska restarurcja

Tak, my roźpoźnawać go. My zaraź się po niego zgłosić!

ToWr

Poczucie humoru raczej niskich lotów. Sugeruję popisywanie się widoczną w powyższym komentarzu nędzą umysłową gdzie indziej.

Wietnamska Restaruracja

Śerdećnie zaprasiamy teź i ciebie. Źeby twoja nędza umysłowa poprawić, proponujemy świezi móździek z pies…. znaćy z kuciak.

ToWr

Kompromituj się dalej i podpisuj się swoją nędzą umysłową.

Wietnamska restaruracja

My widzieć że jest źle z twoja, ale ty się nie martwić, ty dostać podwójna porćja. Na pewno pomóć.

ToWr

jw.