Pijany kierowca doprowadził do dachowania na autostradzie A4. Przy okazji wyszła na jaw kontrabanda

Gliwiccy policjanci zabezpieczyli ponad 100 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 200 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. To efekt tylko dwóch spraw z minionego weekendu.

W piątek funkcjonariusze z „jedynki” zatrzymali 65-letniego mieszkańca Gliwic oraz współpracujących z nim 45-latka z Zabrza i 44-latka z Knurowa. Nielegalną krajankę tytoniową i alkohol znaleziono w gliwickim mieszkaniu, ale główny magazyn, z ponad 200 tys. papierosów, odkryto w jednym z warsztatów mechanicznych w Zabrzu. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące złamania przepisów skarbowych.

W drugiej ze spraw do ujawnienia kontrabandy doszło w wyniku inicjatywy samego sprawcy, 29-letniego mieszkańca Tychów, który wybrał się w drogę swoim autem, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania.

REKLAMA

Mężczyzna, jadąc autostradą A4 na wysokości Gliwic (283 km), stracił panowanie nad kierownicą i dachował na pasie zieleni.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zainteresowali się również przewożonymi w samochodzie 11 ciężkimi workami. Wyszło na jaw, że znajdowało się w nich ponad 100 kg krajanki tytoniowej bez znaków skarbowych. Towar zabezpieczyli funkcjonariusze z Pyskowic. To ta jednostka będzie teraz prowadzić postępowania dotyczące 29-letniego tyszanina, który złamał kilka przepisów.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych przez zatrzymanych podatków zostaną oszacowane w toczących się postępowaniach.

Policja przypomina, że za kupowanie, przechowywanie lub przewożenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Jak widzę zdjęcia przedstawiające wnętrza komend i komisariatów, to zadaję sobie pytanie: Jak głęboko w duszy każdy kolejny rząd naszego kraju ma policjantów, zmuszając ich do pracy w miejscach zasyfionych, zdewastowanych, nie remontowanych i modernizowanych od 40 lat i nie spełniających jakichkolwiek standardów. Jeżeli oczekuje się od kogoś efektywnej pracy, to należy mu zapewnić odpowiednie warunki do jej wykonywania. Dobrze, że chociaż maszyny do pisania zniknęły z biurek.

:)

Maszyny zastąpiły przyniesione z domów stare PC-ty i drukarki. A przecież policjanci zamiast pracować w takich warunkach, mogli wziąć sprawy w swoje ręcej, jak opisani “janusze byznesu” i Świat doganiać w rozkraczonych furach i z promilami we krwi. To by się wszystkim Ampułom gęby śmiały ze szczęścia w świecie bez akcyz i podatków, czyli bez opieki zdrowotnej, straży pożarnej i policji, w którym ton i szyk zadawaliby kibole.

Fiku Miku

Ten świński róż na ścianach to zemsta malarza.

DD

Sypnij paroma dowcipami dzisiaj podczas posiedzeń 3 komisji Rady Miasta. Warunki pracy mają idealne, w tym kawa i ciacho gratis dla każdego, tylko woda niestety w plastyku.

Ja.

To samo można napisać o szpitalach, remizach, szkołach…

W realu

Ale o urzędach już nie

DD

Szanowni narzekacze, dzisiaj o 15,30 posiedzenie komisji Gospodarki Komunalnej. Będzie poruszany temat odpadów. O godź. 17,30 komisja Skarg i Wniosków. Do zobaczenia w UM, wstęp wolny. Zobaczymy co potraficie.

Laszlo_egesz

W ciemno będę strzelał, że żodyn z niezadowolonych się nie pofatyguje.

czynnik społeczny

Nie będę strzelał, jestem całkowicie pewien, że żaden niezadowolony się nie pofatyguje.

:)

Coś z tego poruszania ma wyniknąć, czy tak sobie będziecie poruszać dla samego poruszania? Laszlo jest zadowolony, więc raczej nie pójdzie, a powinien przewietrzyć smród między uszami. Ale ty, dede, się wybierasz, więc szczegółowo zreferuj, czym skończyło się poruszanie i jak wpłynęła na nie obecność Klubu Gazety Polskiej w charakterze widowni. Chyba że jego członkom zależy tylko na wirtualnym poruszaniu w internetach.

Ampuła

Przemyt, nielegalna produkcja, pokątny handel. Rozkwit tych zjawisk to naturalna odpowiedź społeczna na postęp PiSocjalizmu, analogicznie do czasów głębokiego PRL-u. Kiedy krzywa państwowego obciążenia wszystkiego podatkami, akcyzami, dopłatami, domiarami, daninami skarbowymi wznosi się opętańczo, pod nią rozrasta się pole do czarnorynkowych zysków. W konsekwencji, często za wolność gospodarczą trzeba płacić wolnością osobistą, bo do obsługi scentralizowanego aparatu poboru i kontroli ucisku fiskalnego, państwo utrzymuje armię mundurowych służb. One muszą wykazywać się sprawnością uzasadniającą własne istnienie. Więc przybywa kontroli. Pod pozorem “niemania” oświetlenia tablicy rejestracyjnej drogówka robi kipisz w bagażniku. Nie masz ważnego biletu na przejazd – kontroler wbija ci do… Czytaj więcej »

Kamil

Bzdura totalna.

Ampuła

Kiedyś, na widok kominiarza ludzie łapali się za guzik na szczęście. Teraz chwytają za serce i dyszą, jakby wentylowali się ratunkowo w zaczadzeniu. Nawet dziecko wie, że kominiarz to agentka śledcza ze służb skarbowych. Komandos-przebieraniec o tożsamości ukrytej pod wizażem z sadzy, który penetruje kominy operacyjnie, żeby wykryć i zabezpieczyć dowody na palenie dokumentacji księgowej albo osady świadczące o pozbywaniu się resztek folii z papierosowej kontrabandy.
A jeżeli ma ze sobą małego kominiarczyka, niby to czeladnika – niemowę, to to jest oczywiście młodociany denuncjator z parafii. Takich ministrantów wysyła proboszcz, dla rozpoznania sytuacji materialnej mieszkańców rejonu kolędowego.

Jajo

Na targu przy stadionie co wtorek i piątek latają chłopaki z tytoniem pod kurtka i jakoś dzielnych piesków tam nie widziałem..

cygarniczka

Skoro paczka fajek dzięki PiSowi będzie kosztować suwerena 60 zł to i Janusze biznesu przygotowują się do konkurencji z państwowym monopolem, w końcu nie po to SB woziło Bolka motorówką po porcie, skakał przez płot i spał na styropianie aby w naszym pięknym kraju nie panowały zasady swobodnej kapitalistycznej konkurencji, handlu i niskich podatków a wszystko to oczywiście w ramach socjalistycznego eurokołchozu.

Kamil

Następna bzdura