PILNE: Wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie będą zamknięte. Przynajmniej na dwa tygodnie


– Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra (red: od 12 marca) te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci – dodał premier.

Decyzja obowiązuje w całym kraju, do 25 marca włącznie.


Zamknięte instytucje kultury

Podczas konferencji prasowej minister kultury, Piotr Gliński przekazał, że na terenie całego kraju zawieszone zostanie działanie instytucji kulturalnych. Od czwartku zaprzestaną funkcjonowania opery, filharmonie, teatry, muzea, sieci kinowe, a także szkoły i uczelnie artystyczne.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
wnerwiony

Bardzo dobra decyzja. Pytanie tylko, czy nasz wszechwiedzący i wybrany naród potraktuje problem poważnie, czy np. zaraz ktoś sobie zrobi dodatkowe ferie z nartami we Włoszech.

Dagmara

Do Wloch aktualnie nie wjedzie

Urko

Nie po to wstaliśmy z kolan, żeby jakiś Włoch nam zakazywał do niego przyjechać. My ,przedstawiciele narodu prawidłowo i ostatecznie wybranego , mamy maseczki skropione wodą poczwórnie święconą , na szyi różańce pod Jasną Górą kupione a za prowiant służyć nam będą kremówki wadowickie i konserwy szynki “Krakus” święcone przez biskupa Jędraszewskiego . My się wirusa nie lękamy . To wirus lęka się nas .

:)

Zapomniałeś o najważniejszym! Butla okowity poświęconej przez Abp Głódzia – nawet wirtualnie, jak przez uzdrowiciela Nowaka butla wody – jest obowiązkowa w domu i na wyjeździe. Byle miała ponad 50% uzdrawiającej mocy, bo te słabsze nadają tylko do mycia rąk.

Urko

@:-) O rzeczach oczywistych, nie piszę.

odkażanie na Podlasiu

Bredzisz, środki dezynfekujące w tym i te do rąk mają nie przypadkowo 70 %.

do ścięcia trzeba uklęknąć

Od wirusa to bardziej świerk jest przestraszony.

Jacek

@Urko
Zamiast różańca i wody święconej lepiej zawierzmy NAUCE, które jak zwykle w takich sytuacjach jest bezradna. Wirus się nie lęka bo ma świadomość stanu “Nauki”, która pod względem rozwoju tkwi gdzieś w okolicach ciemnogrodu.

katecheta

Masz na myśli naukę kościelną ?

Urko

On nie ma na myśli niczego. ….

Terko

@Urko
„My się wirusa nie lękamy . To wirus lęka się nas .”- nie lekceważ przeciwnika bo jak Cię dopadnie to będziesz cieńko piszczał.

Igo

Z której strony ta decyzje jest dobra? Za dwa tygodnie wirusa juz nie bedzie? Bedzie i to n razy wiecej przypadków, wtedy przedluzymy o kolejne dwa tygodnie? A potem jeszcze o dwa? Ile takich tygodni gospodarka wytrzyma zanim wypłata przestanie wpływać na konto?
Merkel dobrze powiedziała… ponad polowa z nas zachoruje na to, jak nie w tym miesiącu to w nastepnym, a jak nie tej wiosny to na jesień.

wyluzowany

Narty we Włoszech to niewielki procent a co z nartami w Austrii ?

swoboda obywatelska

A może w ramach kwarantanny i aby nie zarażać domowników, chory pojedzie do swojego domku letniskowego, który stoi pusty i co wtedy ? Czy policja będzie go tam kontrolować i dostarczać mu pożywienie ? Czy może sam będzie chodził do wiejskiego sklepiku i zarażał obcych bo ci przecież siłą rzeczy są dla niego mniej ważni niż własna rodzina ?

MadziQ

Zamknięcie szkół tylko wtedy przyniesie zamierzony skutek jeśli dzieci zostaną w domach.
Wiosna za oknem będzie prowokowała do wyjścia.
Tym razem jednak korzystniejsze będzie chociażby siedzenie przed komputerem niż zabawy na powietrzu.

czesław

i bardzo dobrze i odpowiedzialnie

kanalia52

A kościoły nie?

EWA

młodzież spędzi ten czas w galeriach

swoboda obywatelska

I w ten sposób wirus będzie się rozprzestrzeniał pomiędzy szkołami.

Budowniczy bob

Ale muzea też są zamknięte.

gienio

Po Politechnice, w muzeum bywa najwięcej obcokrajowców.

MadziQ

Premier mówi: “Polskie żłobki, przedszkola i szkoły od poniedziałku zostaną zamknięte na dwa tygodnie.” a MEN podaje, że zamykamy do 25 marca. To jak to jest? Są mądrzejsi od premiera? dwa tygodnie od poniedziałku to 16 do 29 marca włącznie, to jak to jest?

Obserwujący

Formalnie szkoły będą zamknięte od poniedziałku 16 do 25 marca.
Rozjazd w terminach jest stąd,że pisiory jak to pisiory, niczego zrobić porządnie nie umieją.

SG4604

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że jeśli uznane zostanie, że zagrożenie minęło, okres nadprogramowych “ferii” zostanie odpracowany w okresie wakacji – w największy gorąc i upał. To tak gwoli ostudzenia niektórych eksplozji radości z niespodziewanej laby.

Kjw

A tak drwili niektórzy z wiary a okazuje się, że to nauka klęka przed rzeczywistością. Wirus ją rozkłada na łopatki
Rzeczywistość drwiącym przywaliła z liścia.

The Tiger@

Skąd teza, że nauka klęka przed rzeczywistością?

silni zwarci gotowi

Jak to jest, że przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte a nie zostały odwołane manewry wojskowe Defender 2020, w których będzie brało udział 30000 żołnierzy, bo jak to z rozbrajającą szczerością oświadczył PiSowski minister, sekretarz stanu Paweł Szrot “nie jest to impreza masowa”, choć manewry wojskowe zostały odwołane w USA, Korei Południowej, Izraelu, Finlandii i Norwegii ?

silni zwarci gotowi

W październiku 2019 r. w Wuchan odbyły się Światowe Sportowe Igrzyska Wojskowe a co po miesiącu się stało w Wuchan to już wiadomo i w jaki sposób i już kiedy się wirus zaczął rozprzestrzeniać po świecie to dalej chyba nie muszę tłumaczyć.

bibliotekarka

Zapraszamy do jedynej w kraju czynnej biblioteki – będziemy trwać na posterunku aż do śmierci

Bogdan

Bardzo dobrze trzeba działać a wszystkich Januszow co twierdzą inaczej radzę zajrzeć do swojego wykształcenia zawodowego i konsternacje czy mam prawo się wypowiadać skoro …. wiem i podważam opinie ludzi którzy się znaja

Janusz

No to wymień tych ludzi co się znają ?

Ewa

Może z nudów, teatr i inna kultura zamknięta to społeczeństwo weźmie się za życie uczuciowe i trochę narozrabia w temacie przyrostu naturalnego

MariannaA

Czy Biblioteka to instytucja kultury? Bo jak na razie gliwicka działa pełną parą. Współczuję kobitom tam pracującym.Nie dość, że za marny grosz siedzą w przechowalni różnych “pachnących” pijaczków i bezdomnych, to jeszcze w miejscu potencjalnego rozprzestrzeniania się COVID. Ja tam nie idę.

swoboda obywatelska

Czy Zgromadzenie Narodowe będzie się dalej wzajemnie zarażać w sejmie i senacie a następnie rozprzestrzeniać wirusa do swoich miejscowości zamieszkania, czy staną na wysokości zadania ?

DD

Czyli zostaliśmy świadomie i dobrowolnie królikami doświadczalnymi za darmo we własnej ojczyźnie. Powietrze zatrute, gleba zatruta to równocześnie żywność, woda nie wiadomo jaka bo w obcych rękach. Zatem pozostaje czekać na końcowy efekt tego o czym marzą nasi sojusznicy. Jakie to śmieszne, przecież to teorie spiskowe.

:)

Uściślijmy… Kiedy piszesz o zatrutym powietrzu, to mam nadzieję, chodzi o chemistrals i 5G, a nie o węglowy i samochodowy smog?

Woda

Mam nadzieję, że niepopierający PIS i naszego premiera zachowają się honorowo i nie pobiorą zasiłku?

Tomasz

To tak nie działa -jedziemy na PIS cały czas chyba, że nam dają kasę wtedy bierzemy i siedzimy cicho.
Ludzie nie mają honoru do specustawy się zastosują wzorcowo…..

Obserwujący

Żartujesz?Suweren z lubością będzie kasował pińćeta.I nawet nie mrugnie.
Z drugiej strony, suweren siedzieł cicho podczas “reformy edukacji”,bali się,że pińćeta im zabiorą.
Pewnie jeszcze gdzieś wywiozą swoje bombelki, co by się biedactwa nie stresowały…

The Tiger@

No cóż… jakby nie były pobierane od nich podatki to może to i by było słuszne.

Ogień

Mam nadzieję, że PiS i nasz premier zachowa się honorowo i nie pobiorą podatków od niepobierających zasiłku ?

Tomasz

“Mam nadzieję, że PiS i nasz premier zachowa się honorowo i nie pobiorą podatków od niepobierających zasiłku ?” – to akurat jest pewne. Brak dochodów – brak podatku

Ogień

A na jakiej podstawie twierdzisz, że niepobierający zasiłku nie mają dochodów ?

Tomasz

Bo jak nie pobierasz zasiłku to nie jest on dochodem. A jak juz napisalem -brak dochodów to brak podatku

Ogień

A podatki to się tylko i wyłącznie od dochodów płaci ?

Tomasz

Nie, Podatki płaci się nie tylko od dochodów

Ogień

To dlaczego marudzisz ?

Tomasz

Bo napisałeś-„Mam nadzieję, że PiS i nasz premier zachowa się honorowo i nie pobiorą podatków od niepobierających zasiłku ?” więc odpowiedziałem, że to akurat pewne. Poczytaj powyższą dyskusję ze zrozumieniem a jak chcesz się czepić to się starego czep lub co tam masz…..

Ogień

Nie pobierają zasiłku, pracują i płacą podatki, tak czy nie ?

Noname

Szkoły ,kina,teatry pozamykane. To teraz zamykamy wszystkie centra handlowe, urzędy i fabryki ? mamy wierzyć że za 14 dni wirusa nie będzie ? grypy też nie będzie ? a teraz wszyscy do sklepów po papier toaletowy bo go zabraknie !!

Urko

No jak to ??? Ale to chyba nie dotyczy lekcji religii , nie ???? I nie dotyczy chyba tzw. mszy szkolnych ???? Episkopat ma szansę z godnością milczeć i ja na razie z dumą ją wykorzystuje …

Urko

W zasadzie to już mi przedstawiciel KK udzielił odpowiedzi : ” To gdzie mamy pójść w zagrożeniach zdrowia i życia, jeśli nie przed oblicze Matki, która po swojemu kształtuje nasze życie? – arcybiskup Wacław Depo.

Idźcie , idźcie …..Im więcej was pójdzie , tym lepiej ….

alleluja i do koryta

Nie bądź taki pewny siebie, nawet gen. Jaruzelski na łożu śmierci przyjął ostatnie namaszczenie.

:)

Ten fenomen absurdu chrześcijaństwa dawno temu świetnie opisał Mark Twain. Ale raczej nie wiesz gdzie.

alleluja i do koryta

Bo nigdy pierdoły mnie nie interesowały i nie podniecałem się chrześcijaństwem tak jak ty, zawsze czerpałem konkretną wiedzę z książek na tematy techniczne.

Tyle w temacie

Wielki i mądry człowiek z Niego był.

Ostatni Sprawiedliwy

Tak, wielki patriota. Tyle że, sowiecki

podwójne obywatelstwo

To źle, że był patriotą kraju, który kochał ?

Ostatni Sprawiedliwy

Truchło powinni wysłać poza granicę RP.

podwójne obywatelstwo

Zawracanie głowy, a za 200 lat będą go sprowadzać jak króla Stasia.

około tematu

Tylko małostkowo i głupio postępował.

My name is błąd - James Błąd

Bardzo zła decyzja.
Teraz nastąpi fala “home office” oraz nieplanowanych chorobowych i urlopów wśród rodziców i jazda w góry i na mazury. Tym bardziej, że pogoda przyzwoita. Tak przynajmniej społeczeństwo jest przewidywalne, a jak wam się to porozjeżdża, to więcej szkody niż pożytku z tego będzie.

odkażanie na Podlasiu

Cała nadzieja, że w ramach dodatkowych nieplanowanych urlopów towarzystwo będzie się świetnie bawić, odkażając się koniakiem pędzonym nocą.

Obserwujący

Czyli bombelki mają ekstra 2 tygodnie przerwy w nauce.Takie “ferie”,gratis od pisiorów.
Powinni jeszcze zawiesić wypłatę pińćeta.
W sumie jest to działanie prewencyjne i jako takie jest słuszne, jednakże, z drugiej strony bezzasadne.
Będzie dużo materiału będzie do nadrobienia.

Suwnicowy

”W sumie jest to działanie prewencyjne i jako takie jest słuszne, jednakże, z drugiej strony bezzasadne”- to chyba jakiś polityk albo urzędas napisał.