Plac Praw Kobiet zamiast placu Rzeźniczego? Radni rozpatrywali petycję Młodej Lewicy

Działacze Młodej Lewicy złożyli petycję do Rady Miasta, w której wnoszą o zmianę nazwy placu Rzeźniczego w Gliwicach na plac Praw Kobiet. Radni byli wyjątkowo zgodni i zagłosowali za uchwałą odrzucającą petycję.

 
Na czwartkowej sesji Rady Miasta procedowana była uchwała dotycząca negatywnego rozpatrzenia petycji. Wcześniej propozycja zmiany nazwy uzyskała negatywną rekomendację Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Pismem z dnia 5 lutego 2021 r. przedstawiciel Stowarzyszenia “Młoda Lewica Rzeczypospolitej Polskiej – Młoda Lewica” skierował do Rady Miasta Gliwice petycję w sprawie „zmiany nazwy Placu Rzeźniczego, mieszącego się na terenie Starego Miasta (Starówki) przy ul. Dolnych Wałów na Plac Praw Kobiet”. (…) Na posiedzeniu w dniu 10 maja 2021 r. Komisja zapoznała się z petycją i, po przeprowadzeniu dyskusji, postanowiła zarekomendować Radzie Miasta jej odrzucenie. Powyższe stanowisko Komisja zajęła jednogłośnie – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały dotyczącego odrzucenia petycji.


Komisja, uzasadniając swoje stanowisko, brała pod uwagę wartość historyczną tego miejsca i jego nazwy – plac Rzeźniczy znajduje się na starówce, obok kościoła pw. Wszystkich Świętych.

Niegdyś na tym placu znajdowały się tzw. jatki rzeźnicze, stąd jego nazwa. Jatka to miejsce, w którym dawniej sprzedawano mięso z uboju, powstawały one od końca XII wieku wraz z wykształceniem się specjalizacji handlowej

Powyższe wskazuje, że obecna nazwa placu ma swoje logiczne i historyczne uzasadnienie, toteż jej zmianę należy uznać za niecelową. Zdaniem Komisji zmiana nazwy placu spowodowałaby utratę cennej wartości historycznej związanej z tym miejscem i naszym miastem. Mając na uwadze powyższe, rekomenduje się odrzucenie petycji – zaznaczają radni.

Poniżej wyniki głosowania radnych w sprawie uchwały odrzucającej petycje Młodej Lewicy.

(żms)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo Egesz

Ci “działacze” chyba sobie nawet nie zdają sprawy jak bardzo się ośmieszyli. Drugą kwestią jest fakt, że ktoś wogóle wpadł na taki pomysł, przypuszczam, że to musiał być jakiś wysoko postawiony kret w strukturach tej organizacji.

Mordor humoru

Raczej kretynka.

Ben

Mózg ludzki jest niesamowity! Pracuje od urodzenia 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, aż do momentu kiedy znajdzie sobie jakąś lewicową ideologię

Beton

To jeden z nielicznych przypadków, gdzie RM zagłosowała jednogłośnie (prawie) mądrze.

Mordor humoru.

Reszcie można wystawić skierowanie do psychiatry.

Borys

Myślisz idioci, mówisz młoda lewica

w oparach absurdu

Może plac powinien nazywać się: ” Plac praw kobiet do pracy w rzeźni” wtedy tradycja zostałaby połączona z nowoczesnością, radni może okazaliby się jednomyślni a i komisja zadowolona.

Fotoplastikon

A mnie interesuje, ile czasu spędził ŁG w Photoshopie żeby doprowadzić zdjęcie tego placu do porządku? W sensie usunięcie śmieci, potłuczonych butelek, banerozy, szyldozy i ogłoszeniozy.

Otto

“– Powyższe wskazuje, że obecna nazwa placu ma swoje logiczne i historyczne uzasadnienie, toteż jej zmianę należy uznać za niecelową. Zdaniem Komisji zmiana nazwy placu spowodowałaby utratę cennej wartości historycznej związanej z tym miejscem i naszym miastem. ”

A np. Rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego “ma swoje logiczne i historyczne uzasadnienie” oraz
“cenną wartość historyczną związaną z tym miejscem i naszym miastem”.
Trzy stacje paliw, LIDL, SELGROS…

Obserwując

Glajwicki komunistyczny beton.
To żenujące głosowanie pokazuje,do czego radni są zdolni,do niczego.Umieją tylko odrzucać.
Ciekawe, czy gdyby zaproponowano zmianę nazwy na plac imienia frankiewicza też by odrzucili wniosek.

Tutejszy

Na temat zmian powinno się pytać mieszkańców a nie rady miasta bo rada i tak po swojemu zrobi

Fiku Miku

@Tutejszy. Możesz zacząć pytać mieszkańców, wszystkich bez wyjątku. Jeżeli dziennie przepytasz 50 osób, to zajmie Ci to 10 lat. Poczekam na wynik i jaki procent powie Ci wprost, że masz poprzestawiane klepki.

Tutejszy

A tobie się podoba jak ci narzucają nazwy ulic albo rond dziwnych ludzi którzy dla miasta nic nie zrobili