Plany na Dzień Dziecka? W repertuarze Teatru są dwie propozycje, można już kupować bilety

jerbastudio.pl tel. 533909009

Jeśli zastanawiacie się nad tym, co zaplanować z okazji Dnia Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach przygotował propozycję. To dwa spektakle i mnóstwo dobrej zabawy, które czekają na dzieci 1 czerwca.

 
Młodszych widzów, od 5 roku życia, można zabrać na plenerowy pokaz spektaklu „Mama Mu” i wspólną farmerską zabawę na teatralnym patio. Od godziny 11:00 aktor Kornel Sadowski poprowadzi dla dzieci gry i zabawy z farmy. Na warsztaty plastyczne zaprosi Joanna Puk, zaś Marek Migdał zaprezentuje magiczne sztuczki. Nie zabraknie też malowania twarzy i specjalnej aranżacji nawiązującej do spektaklu o szalonej krowie, który będzie wystawiony tego dnia o godzinie 12:00. Udział w zabawie jest bezpłatny dla osób, które kupią bilety na spektakl „Mama Mu”.

O godzinie 16:00 pora na moc wrażeń dla nieco starszych dzieci podczas spektaklu „Pan Kleks. Powrót”. Adam Niezgódka, którego pamiętamy z kart powieści Jana Brzechwy, powraca do Akademii Pana Kleksa po trzydziestu latach.

Dorosły absolwent musi stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić? Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa, jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika? Spektakl inspirowany kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80-tych powstaje z udziałem zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską dzieci. Na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Idziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz.


Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży – warto sprawdzić repertuar na 1 czerwca i pospieszyć się z zakupami biletów, póki są jeszcze dostępne.

(żms)/TMG
fot. TMG

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze