PO, Nowoczesna, KOD i PSL chcą iść razem do wyborów w Gliwicach. Podpisano porozumienie (TV)

Przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisali w poniedziałek Deklarację Współpracy w wyborach samorządowych w 2018.

“Gliwice otwarte, samorządne, dobrze zorganizowane, gdzie ważna jest atmosfera, jakość życia, kultura i dochody mieszkańców” – tak widzą miasto sygnatariusze zawartego porozumienia.

Nadrzędnym celem jest niedopuszczenie do przejęcia władzy w Gliwicach przez organizacje populistyczne, antydemokratyczne i antyeuropejskie – czytamy w deklaracji współpracy.

Wspólne listy wyborcze porozumienia mają być gotowe w czerwcu. Nie znajdą się na nich działacze Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, która wystawi własnych kandydatów.

Jak na razie nie wiadomo, czy w ramach porozumienia zostanie wyłoniony wspólny kandydat na prezydenta Gliwic, czy też nowy komitet poprze kogoś wystawionego przez konkurencyjne ugrupowanie.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Głos gliwiczan
Głos gliwiczan

No to szybka ankieta: kto za PO, Nowoczesną, KOD i PSL poproszę na czerwono, a kto za PIS bądź Kukiz-em proszę na zielono.

głos rozsądku
głos rozsądku

zieloni dostają żółte papiery i rentę bez badań lekarskich? to nie uczciwe.

Rolmops
Rolmops

Hahaha żółte papiery to oni dostają tuż po urodzinach. Nie ma się czym przejmować. Do wyborów pisowcy nie będą już wiedzieli na który PiS głosować bo będą najmniej 3. Do tej pory tylko się kopali pod stołem, teraz już walą sobie po pyskach przed kamerami, a wkrótce zaczną się zagryzać na ulicach.

Józek
Józek

Ja bym się nie przejmował,poradzą sobie

Józek
Józek

Chyba głupoty, a nie rozsądku

Wyborczy poker
Wyborczy poker

Ankieta do dupy.Brak w niej trzeciego gracza.

Józek
Józek

Nie zależnych nie ma, bo nigdy nie ma,tylko nie którzy się tak określają.

KIKA
KIKA

Polecam gorąco słownik ortograficzny .Czy to takie trudne pisać poprawnie po polsku ???

Urko
Urko

No i proszę . Już jest kilkudziesięciu , którzy zamiast nowych chodników , remontów , placów zabaw itp. itd. wolą mieć sowicie “nagradzanych” radnych z 3.14S . Którym się przecież “będzie należało” , nie ? :-)

Pola
Pola

Paradoks polega na tym, że miasto tak wygląda bo właśnie tacy są mieszkańcy i taki sam zarząd miasta. Próby zmiany Frankiewicza to tylko żądza dorwania się do koryta, bo ci ludzie niczego na lepsze w mieście nie zmienią.

Józek
Józek

Takie myślenie oznacza,że władza powinna być do śmierci.Totalna głupota.

Obywatel
Obywatel

Była wice prezydent na pierdzistołku jednego z 20 dyrektorów w spółce miejskiej Frankiewicza, donna Caban jako członkini Nowoczesnej? Wygoda, pseudonim “nic nie wiem” jako koalicjant N i niewidocznych w mieście KOD i PSL? Do wspólnego zdjęcia tekturowej opozycji zabrakło jakiegoś skazanego przestępcy, który pasie się na miejskim budżecie.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Jeśli chodzi o skazanych przestępców to trzeba poszukać w PiSie.
Na przykład taki Brudziński, ps. “Jojo”

A co
A co

Dlaczego Jojo ? Skoro Brudziński publicznie w TV nazwał nie będącą z mojej bajki Kopacz “kopaczką” nazwijmy “pana chama” w jego językiem BRUDAS

rrolch
rrolch

inny przykład: poseł-złodziej Pięta (też PiS)

Polak-Gliwiczanin
Polak-Gliwiczanin

bawicie mnie lewaki u was cała masa złodzieji, złodziej, złodzieja ,złodziejem pogania

Urko
Urko

Piszesz o kryptokomuchach z 3,14S ??? Odważnie , odważnie ..: mój ty internetowy bohaterze XD

ja234
ja234

@Polak-Gliwiczanin, a pisiory to tacy wspaniali, kryształowi, krystalicznie uczciwi ludzie…nie kradną, nie są zachłanni, tak bardzo dbają o suwerena.A robią wałki jeszcze gorsze od peło.

Tomasz Herich
Tomasz Herich

@ja234
A Ty to jak dziecko – na każdą uwag i zarzut odpowiada: a inni też tak robią.
Jak inteligencji nie staje to po prostu pomilcz

ja234
ja234

@Tomasz Hajnrich,nie odróżniasz konwencji komentarzy to nie histeryzuj.
Sam nic nie napiszesz mądrego tylko rzucasz się jak pranie w pralce.Masz okres czy jak…
Jak Ci kultury osobistej nie staje to sam zamilcz.

Gość
Gość

“nie odróżniasz konwencji komentarzy to nie histeryzuj.” – co za przygłup to napisał? Jaka konwencja komentarzy? Na tym forum?
Tak to jest jak gimbus się dorwie do komputera.
No i te prostackie przekręcanie nazwiska samemu podając lewy mail i nick. Tchórz jesteś i tyle

ja234
ja234

@gość, ““nie odróżniasz konwencji komentarzy to nie histeryzuj.” – co za przygłup to napisał? Jaka konwencja komentarzy? Na tym forum?
Tak to jest jak gimbus się dorwie do komputera.
No i te prostackie przekręcanie nazwiska samemu podając lewy mail i nick. Tchórz jesteś i tyle”

No właśnie widać,że niewiele rozumiesz.Kultury osobistej też Cie w domu nie nauczyli.Poziom wypowiedzi denny.Kolejny histeryk strzelający focha.
Lewy mail i nick? widać,że niewiele rozumiesz z bezpieczeństwa w sieci.
Zapytaj sam siebie czy w sieci podałbyś np. nr.telefonu, nr.konta/karty kredytowej komuś zupełnie obcemu?Pewnie podałbyś naiwniaku.
Sam jesteś przygłupim gimbusem.

KIKA
KIKA

Oj ,OJ,ale komu jak komu ,ale to właśnie TOBIE ja234 brakuje wyrażnie KULTURY języka … ( osobistej pewnie też , bo to na ogół idzie w parze – nieprawdaż ? )Dlaczego obrażasz innych ???

Łon
Łon

Herich, bądź wyrozumiały do tego auteczka, bo ono jak zawsze na wstecznym i tyłem:::)

;-)
;-)

Zamilcz Gorolu…..

KIKA
KIKA

nie rzucać mi tu GOROLAMI – pisze GÓROL z Beskidów

luxREX
luxREX

Dumnie brzmi Polak -Gliwiczanin nie lubi lewaków itp itd a gdzie podpier….ś pierwszy brzeszczot za komuny gdzie mieszkasz gdzie kończyłeś szkołę i jeżeli skończyłeś ?

Józek
Józek

Jak na razie, korupcja, to przeważnie Po i PSL, może i PiS kiedyś do nich dołączy, a na razie działa dobrze i same chciejstwo tego nie zmieni,to inni ludzie.

śledź
śledź

Oglądając wideo uśmiałem się do łez. Przecież Nowoczesna Caban to oksymoron. Czas spakować dzieci i wysłać daleko stąd. Niech mają lepszą przyszłość.

Obatel Rychu
Obatel Rychu

Zaczekaj jeszcze. Jak opozycja wystawi w wyborach Termosa Kawojasjana to dopiero będą jaja. Jak wygra, to odkupi od Niemców Gliwice za 10% wartości, kierowcy co miesiąc będzie dawał nagrodę pieniężną w wysokości wypłaty a w wydziale promocji zatrudni Hollywood.

Obatel Rychu
Obatel Rychu

Operetkowa opozycja zawiązała koalicję ofiar losu, na rzecz utrzymania władzy mafii. Tego już nawet nie da się nazwać “syndromem sztokholmskim”, to jest jawne niewolnictwo na własną prośbę, które nie wynika z koloru skóry, a braku klepek.

Chloe
Chloe

Najśmieszniejsze, że oni nie bronią miasta przed zachłannymi dyletantami z PiS, ani nie tworzą koalicji przeciw Frankiewiczowi i jego układom, tylko przed nową falą młodych, która mogłaby wywrócić stary układ kolesi, do którego należą od lat. To bardzo “Wygodna” koalicja, która broni ustalonego od dawna status quo: nic dla was, wszystko dla nas. Nic dziwnego, że to miasto tak szybko się starzeje. Nic dziwnego, że kto tylko może ucieka stąd.

Szczery
Szczery

Renata Caban pogrzebała tę inicjatywę….PR ujemny….nie zapomnimy nigdy zachowania w sprawie opłat za przedszkola i żłobki…

niescery
niescery

Nieee, czemu? Pani Renia jako jej twarz (brrrr) doskonale pokazuje niedowiarkom czym jest ta koalicja. To sojusz kiły z rzeżączką chroniący raka, który trawi miasto, Mało który pijarowiec popełniłby już na starcie taki samobój, ale PO świadomie celuje w przekaz “my też jesteśmy pis, tylko zaspaliśmy, ale jak nas wybierzecie to damy wam tysiąc na jedno dziecko”. Jedno na wszystkich i amen.

Pucio
Pucio

Pogrzebała PO, która zaślepiona antypisowską fobią popełniła właśnie polityczne seppuku. Jak to możliwe, że ta partia przez wszystkie lata uchodziła za inteligencką?

Obatel Rychu
Obatel Rychu

Mieli dobry PR. Ale się skończył.

Gand
Gand

Wasze niedoczekanie POpaprancy, *****

Z Gliwic
Z Gliwic

Niestety sporo starego lewactwa w Gliwicach jeszcze…KOD, przecież to już na starcie dyskwalifikacja.

krzysztof
krzysztof

Gliwiczanie pamiętają jak ich w wała robiliście i jeszcze dalej chcecie Czym się wykazaliście przez lata całe.Zmarnowaliście miasto waszymi nieudacznymi decyzjami.

Wyborczy poker
Wyborczy poker

Caban ? No to nie ! Ta pani nie. Długo długo nie !…………………….Dwa ostatnie zdania zapożyczyłem z filmu “Piłkarski poker” Wypowiedział je w łódzkim sędzia grany przez aktora o nazwisku Bista

w pogoni za octem
w pogoni za octem

władza deprawuje-prawda panie Frankiewicz?

rrolch
rrolch

Ja rozumiem – koalicja, rozumiem przeciw PiS, ale to nie jest kula śniegowa po pierwszych opadach, żeby przy okazji wszystkie śmieci i kupy zbierać

Jarek Lewandowski
Jarek Lewandowski

“Gliwice otwarte, samorządne, dobrze zorganizowane, gdzie ważna jest atmosfera, jakość życia, kultura i dochody mieszkańców”… To jakiś makabryczny ŻART. Pani Caban jako osoba która na rozkaz kacyka Frankiewicza zlikwidowała szkołę dla dzieci niepełnosprawnych mówi teraz o “atmosferze i jakości życia”? Nie ma to jak prostytuować się dla zachowania stołka… A Platforma która wtedy walczyła z nią o zachowanie szkoły, dzisiaj podaje jej rękę i wchodzi w “układy”… Wstyd, po prostu wstyd… I żeby nie było, że się ukrywam pod jakimś wirtualnym nickiem to podpiszę się pod tym postem z imienia i nazwiska… Nie tak jak reszta tchórzy tu piszących :)

Perłowa
Perłowa

PO w Gliwicach popełniło samobójstwo. Trzeba nie mieć za grosz honoru, żeby cokolwiek podpisywać z panią Caban. Nie dość, że to po prostu piąta kolumna ZF, to w życiu nie zagłosuję na nikogo kto jest na liście z jej nazwiskiem, a chyba będzie startować z mojej dzielnicy. Pozostanie mi PiS, bo Koalicja dla Gliwic ZF po stokroć nie. Chyba, że zmobilizują się młodzi. Na nich liczę

Kajetan
Kajetan

I jeszcze podwyżkę za śmieci dostaliśmy dzięki głosom Peło

Małgośka
Małgośka

Boże. W czym problem ? Chcą iść razem ? Niech idą. Wygoda z pałą. Cabanowa z dzidą. Czy durnia jakowego upolują. Skoro wszyscy na nich plują.

snack
snack

No no ciekawe kto będzie Ujazdowskim opozycji w Gliwicach?

Łon
Łon

Pewnie Kobyliński lub Golbikowa, wytypowani wybrańcy od franka;)

Logicznie myślący
Logicznie myślący

Niezrealizowane obietnicę wyborcze Zygmunta Frankiewicza, który jest popierany przez PO, Nowoczesną, KOD czy PSL: 1. Wykorzystanie terenu dawnej Fabryki Drutu pod nowe funkcje – np. klaster przemysłów kreatywnych. 2. Plan powstania centralnego węzła przesiadkowego „Zachodnia Brama Metropolii Silesia”. 3. Zakup części terenów wokół dworca należących do PKP, gdzie miasto odkupi i zostaną one przeznaczone pod inwestycje służące rozwojowi miasta. 4. Dofinansowanie z pieniędzy zewnętrznych budowy połączenia ul. Tarnogórskiej z Placem Piastów tunelem pod torami kolejowymi. 5. Przebudowa Placu Piastów 6. Zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Zwycięstwa na całej jej długości. 7. Przebudową kolejnych skrzyżowań, na których pozostały jeszcze torowiska. 8.… Czytaj więcej »

Wyborca
Wyborca

Nakazem historii jest utracenie bandy Frankistów. Tyle,że głosując na kandydatów z logo Cabanowej (kogo ona reprezentuje) skundliłbym się jako obywatel.Oddam głos nieważny

Tomasz
Tomasz

„Nadrzędnym celem jest niedopuszczenie do przejęcia władzy w Gliwicach przez organizacje populistyczne, antydemokratyczne i antyeuropejskie”

A może by tak coś o mieszkańcach i ich problemach?

Przypomina to wpisy niektorych Gliwiczan: kazdy lepszy byle nie Frankiewicz

beton
beton

Wielokrotnie o tym pisałem. Zachowajmy zimną krew podczas wyborów. Żeby nie było tak, że zamiast za czymś zagłosujemy przeciwko czemuś ( komuś ), bo to się nazywa strzał w stopę.

Kiełbasa
Kiełbasa

Do bezdomnych meneli nic nie mam. Zapewne również moje zdanie podziela Wygoda Caban i inni parodiokoalicjanci. Zapytam więc . Gdzie w tej koalicji menele ? Jest ich sporo. Siła ich.No i za piwko zagłosują jak trza.

ogg
ogg

Znając mentalność Gliwiczan, pewnie wielu zagłosuje na tę zgraję. A podobno Gliwice to jedno z miast z największym odsetkiem wykształciuchów.

aktywista miejski
aktywista miejski

ale se wymyslili wombo combo, śmieszki
bez znaczenia bo frankiewicz i tak (niestety) wygra
dlatego wprowadzic ograniczenia kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Kamil
Kamil

Boli Cię że ludzie wybierają Frankiewicza. Dorwalbys się do koryta…
Lepiej ograniczyć wolę ludu.

Fistak
Fistak

Panikujesz, że bez Dona oderwą cię od koryta? ******

Valdorf
Valdorf

Festung Gleiwitz – bastion dla kliki z Polski Okradanie.

'
'

Nie, no pewnie: lepsza jest klika złodziejki Szydło.

Wrzodzisław
Wrzodzisław

Ja to było, pani Szydło? “Wystarczy nie kraść”?
A ile małżonek zachachmęcił?

MaKaLu
MaKaLu

Małżonek to nic! PiS ukradł 4 mld zł ze SKOKów i posłał do Luksemburga

Zmartwiały
Zmartwiały

Do Luxemburga? A to nie jest tam, gdzie przelano 100 mln eurasów za tę dame ze szczurem?

Wrzodzisław
Wrzodzisław

Tamże.
Ciekawe ile z tego PiSowi “spadło pod stół”?

ja234
ja234

No co Ty, pisiory nie przejmują się takimi drobiazgami jak kasa.Przecież zawsze można walnąć podatkiem, docisnąć byznesmenów, “bogatych” i będzie kasa.Na kler, na dojną zmianę, na górników, na wszystko.

Urko
Urko

@ja234. No. Tu “niewielki podaczek, tu tak bardzo malutka podwyżka opłaty ” i debile głosujący na 3,14S połapią się dopiero jak na pasku będą mieli 3K brutto a “do ręki” dostaną 500. Bez plusa. :-)

KIKA
KIKA

Ale mi nie odpowiada TWÓJ styl dyskusji …zabierz się za czytanie kilku książek , może to pomoże nabrać elegancji wypowiedzi ,bo bardzo masz niechlujny język !!/!!

KIKA
KIKA

Gdzie masz dowody , czy to tylko insynuacje ” pięknej pani ” PO ??? MaKaLu…lululu

KIKA
KIKA

A co Ci ukradła??? Twoje wyobrażenia ,,,,,,,,,, że niby byłeś mądry ?????

Chloe
Chloe

Brawo przewodniczący Wygoda! Tego się spodziewałam. Jest pan nowym Zero. I PO też. Pomiędzy wami wiadomo kto wisi. Od teraz głosuję tylko na młodą lewicę!

ewa
ewa

Tego “TUZA”,który z PO do SLD SIĘ PRZEKLEIŁ?

Urko
Urko

Szczerze? Jak patrzę na **** , to mam odruch wymiotny ….

Urko
Urko

Hmmm… “te gęby” były jakoś niepoprawne ? Podobno politycy muszą mieć twardą skórę :-)

Łon
Łon

Ha,ha,ha widocznie brakowało im tam twojej gęby.

Ole
Ole

KOD to akurat u nas prężnie działa- wystarczy podać spotkanie świeczek pod sądem. Swoją droga gdzież podziala sie ta „siła”?

pokora
pokora

Ole, nie ma kasy, to i siły już nie ma:)

Joe
Joe

Partie w obecnej formie to jakaś zaraza. Obsiadają sejm, z sejmu przełażą do spółek skarbu państwa, potem do samorządów – często poseł kandyduje w wyborach na prezydenta miasta, potem składa mandat (=olewa swoich wyborców sejmowych) i zostaje samorządowcem. Na zwolnione miejsce w sejmie nie ma dodatkowych wyborów – posłem zostaje kolejny z listy. Gdyby wybory do sejmu były w małych okręgach jednomandatowych, nie byłoby takich numerów. Jednomandatowe powinny być też wybory do rady miejskiej – lista z kilkoma nazwiskami, głosowanie na konkretne osoby a nie na partyjne szyldy, z których każdy firmuje kilkanaście nazwisk.

kanalia52
kanalia52

Ile żłobków i mostów wybudują?