PO, Nowoczesna, KOD i PSL chcą iść razem do wyborów w Gliwicach. Podpisano porozumienie (TV)

Przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisali w poniedziałek Deklarację Współpracy w wyborach samorządowych w 2018.

„Gliwice otwarte, samorządne, dobrze zorganizowane, gdzie ważna jest atmosfera, jakość życia, kultura i dochody mieszkańców” – tak widzą miasto sygnatariusze zawartego porozumienia.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Nadrzędnym celem jest niedopuszczenie do przejęcia władzy w Gliwicach przez organizacje populistyczne, antydemokratyczne i antyeuropejskie – czytamy w deklaracji współpracy.[/perfectpullquote]

Wspólne listy wyborcze porozumienia mają być gotowe w czerwcu. Nie znajdą się na nich działacze Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, która wystawi własnych kandydatów.


Jak na razie nie wiadomo, czy w ramach porozumienia zostanie wyłoniony wspólny kandydat na prezydenta Gliwic, czy też nowy komitet poprze kogoś wystawionego przez konkurencyjne ugrupowanie.

(żms)