Po prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka idź do centrum handlowego Forum. Tam – kiermasz rękodzieła

fot. zdj. poglądowe/px

Kiermasze lokalnego rękodzieła na stałe wchodzą do kalendarza wydarzeń w Forum. Centrum handlowe oraz rękodzielniczki zapraszają na nie w każdą drugą sobotę miesiąca oraz handlowe niedziele – najbliższe już 11 i 26 stycznia (godz. 11:00-17:00).

Warto je odwiedzać, gdyż to okazja do kupienia unikalnych prezentów, ozdób oraz przedmiotów codziennego użytku. Tematy przewodnie kiermaszów nawiązywać będą do świąt i obchodzonych dni, na przykład Dnia Babci czy Dziadka. Towarzyszyć im będą warsztaty dla dzieci.

Forum rozpoczęło współpracę z lokalnymi rękodzielniczkami jesienią ubiegłego roku. Jest ona bardzo udana, dlatego będzie kontynuowana także w tym roku.

Prezentujące się w centrum handlowym artystki, dzięki nieprzeciętnym talentom, tworzą prawdziwe arcydzieła rękodzieła z użyciem różnych technik i materiałów. Często pochodzących z recyklingu, co dodatkowo podnosi walory wytwarzanych przedmiotów.

REKLAMA

Podczas weekendowych kiermaszów będzie można nie tylko kupić większość z nich, lecz także poznać autorki prac. Specjalizują się one we florystyce, biżuterii artystycznej, dziewiarstwie, koronkarstwie i hafcie artystycznym.

Comiesięczne kiermasze będą miały tematy przewodnie wynikające z okolicznościowych okazji. Na przykład w styczniu będą to Dni Dziadka i Babci, w lutym Walentynki, zaś w marcu i kwietniu początek wiosny oraz Wielkanoc. Tematy te będą również motywem wiodącym warsztatów dla dzieci, organizowanych przy okazji kiermaszów.

Podczas styczniowych zajęć (11 stycznia, godz. 13:00 – 14:30) maluchy będą wykonywać z bibuły kwiatki dla swoich babć i dziadków.

Kiermasze oraz warsztaty będą teraz odbywać się w okolicach sceny głównej (parter). Wstęp i udział jest bezpłatny. Planowane daty kiermaszów w I kwartale 2020 roku: 11 i 26 stycznia, 8 lutego, 14 i 29 marca. Wydarzenie wspierają i współorganizują gliwicka Rada Dzielnicy Śródmieście i Rada Seniorów.

(mat. pras.)

REKLAMA