Pobicie na gliwickiej starówce. Sprawcy dusili i bili pięściami po twarzy. Opublikowano wizerunek

Przy placu Wszystkich Świętych w obrębie gliwickiej starówki doszło do pobicia. Dwóch mężczyzn dusiło pokrzywdzonego i biło pięściami po twarzy, powodując u niego utratę przytomności oraz bardzo poważne obrażenia głowy.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi I komisariat policji. Do zdarzenia doszło 13 lutego br. (niedziela).

W toku prowadzonych czynności uzyskano zapis z kamer monitoringu miejskiego, na którym widoczne były wizerunki dwóch sprawców pobicia. Jeden z nich został ustalony, jednak tożsamość drugiego nadal nie jest znana – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Być może ktoś rozpoznaje mężczyznę ze zdjęć lub tylko podejrzewa, kto to jest. Informacje można przekazać prowadzącemu postępowanie sierżantowi sztabowemu Michałowi Gritznerowi, tel: 47 8590 139, mail: michal.gritzner@gliwice.ka.policja.gov.pl.

Można też, w dowolnej formie anonimowej, przekazać informacje gliwickiej policji, na przykład za pośrednictwem skrzynki „Powiadom nas”. Osobom informującym gwarantujemy anonimowość, nie będą one dopytywane czy w żaden sposób niepokojone – zapewnia Słomski. Przy przekazywaniu informacji policji warto powołać się na sygnaturę sprawy – RSD-188/22.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

32 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Ted
19/05/2022 18:18

Takie niby to wszystko nowoczesne. Monitoringi, światła i ch wie co jeszcze. Jakość tego kadru jest taka, ze sąsiada bym nie rozpoznał. Jaja sobie z ludzi robią. Łeb komuś rozłupią a tak nikogo nie złapią.

Stójkowy
20/05/2022 07:49
W odpowiedzi na  Ted

Coś w tym jest. Gdyby pierdyliard przeznaczony na ten monitoring przeznaczyć na zwykłe piesze patrole policji efekt byłby chyba lepszy.

SS3
20/05/2022 17:14
W odpowiedzi na  Stójkowy

Piesze patrole? Zaraz by wszyscy polecieli znowu na L4 z powodu przeciążenia goleni.
Im się nawet nie chce wysiąść by z dwóch stron zajść podejrzanych.

Dym
20/05/2022 07:09

Wsiadał do TAXI można zadzwonić do korporacji jakiej wsiadł żeby sprawdzili w historii nr z jakiego była zamawiana TAXI może akurat sprawca ze swojego telefonu dzwonił…

gliwicjus
20/05/2022 07:31
W odpowiedzi na  Dym

Takie rzeczy to tylko w ojcu Mateuszu.

Dym
20/05/2022 09:27
W odpowiedzi na  gliwicjus

Nie tylko uwierz mi:) wszystko idzie sprawdzić, godzinę i miejsce odbioru, miejsce zakończenia kursu, czas jazdy, pełna trasę przejazdu. XXI w a ja mam wrażenie ze policja nie wie jak działa technologiami jakie są możliwości. Pomijam fakt ze kamery maja jakość jaka maja, bo oszczędności pewnie…

Beton
20/05/2022 11:54
W odpowiedzi na  Dym

Może taksówkę złapał z drogi a nie zamawiał przez telefon? Chyba aż takich cienkich policjantów nie mamy, żeby nie wpadli na pomysł sprawdzenia tego…

.....
20/05/2022 17:49
W odpowiedzi na  Beton

Taksówkarz mógł być jego znajomym

gliwicjus
20/05/2022 12:47
W odpowiedzi na  Dym

Wiem, że „idzie” sprawdzić, ale trzeba chcieć – a to miałem na myśli.

Maras
20/05/2022 09:09
W odpowiedzi na  Dym

Policja jest za tępa niestety, żeby do tego dojść…

Dym
20/05/2022 09:28
W odpowiedzi na  Maras

No niestety, najlepiej na tacy pod ryj podać, ale jak gonić za maseczkami w centach handlowych to pierwsi….

Beton
20/05/2022 11:54
W odpowiedzi na  Maras

Idź na komisariat i powiedz to dyżurnemu, jak jesteś taki mądry !

DD
20/05/2022 12:29
W odpowiedzi na  Beton

Za mało płacą, żeby tam ktoś -(trzeba wstawić kilka odpowiednich przymiotników) – i należycie obsługiwał.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez DD
Markus
20/05/2022 08:00

Wg mnie to kpiny i żarty jakieś są.
Obaj sprawcy mają te same kurtki. Zbieg okoliczności?
A skoro jeden został zatrzymany to co chcecie nam wmówić że jeden drugiego nie zna???
Buhahaha

Janusz
20/05/2022 10:39

Fakt jest taki że policja wozi dupy ,spala paliwo zamiast ruszyć tylko i chodzić po ulicach . To prawda , sam widziałem akcję naszych nieustraszonych i dzielnych policjantów jak napastowali w Urzędzie Miejskim kobietę i mężczyznę za brak maseczek pomimo iż Ci siedzieli z dala od interesantów których było chyba troje , to była akcja , wykazali się . Co tu komentować . Połamać ręce dziewczynie na manifestacji , spacyfikować kobietę starsza wiekiem , ot co to dopiero wyczyn ! Jaki Rząd takie Państwo !

Gliwiczanin
20/05/2022 09:30

Skoro mają jednego **** to jaki problem wyciągnąć od niego dane tego drugiego? Ewentualnie ****** i szybko wszystko wyśpiewa.

Daniel
20/05/2022 05:02

Lutego to kppiny jakieś z mieszkańców tego miasta
Kamery śmiech na sali

Neptunder
19/05/2022 18:45

Przyszłość jest tu , a policja i slużby miejskie slużą bandziorom, Gliwice mają chyba najwyższe statyski
kryminalne w kraju. Tego niestety się nie dowiemy , ale jest nadzieja w obywatelacb, aby nie dali się zastraszyć „patriotom” .

Ania
20/05/2022 11:28

Może pan taksówkarz coś będzie wiedział można pewnie to jakoś sprawdzic

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez Ania
Bodzio
20/05/2022 15:16

Wystarczy wejść na znajomych tego ujętego na fejsa. Bardzo prawdopodobne że ma drugiego troglodyte wśród swoich znajomych.

kaczmarek
19/05/2022 16:20

Nie ma czegoś takiego jak anonimowe przekazanie cynku policji. Raz dałem się nabrać i doniosłem na bandziora. Na drugi dzień bandzior już wszystko o mnie wiedział – nawet to,jak na imię ma mój młodszy syn. A pobicia i zabójstwa w Gliwicach są na porządku dziennym bo policja i SM w ogóle nie pojawiają się w problematycznych miejscach albo odwracają wzrok jak się coś dzieje

knojap
19/05/2022 16:36
W odpowiedzi na  kaczmarek

rozumiem, że pisze to bandzior licząc na zastraszenie lub zniechęcenie , bo robi w gacie, ze go ktoś rozpozna?

Hans
19/05/2022 21:00
W odpowiedzi na  knojap

Niekoniecznie bandzior. Sam miałem podobna sytuacje. Zgłosiłem anonimowo mailem fakt powtarzającego się nagminnie łamania przepisów na dzielnicy, wraz ze zdjęciami. Jakie było moje zdziwienie, kiedy niebawem zaproszono mnie na komisariat abym złożył zeznania, a niedługo potem do sądu na rozprawę, na której byłem tylko ja, bo nawet sprawca się nie stawił. Straciłem mnóstwo czasu przy sprawie, która policja powinna załatwić bez żadnych problemów sama. Do tego nawet nie wiem, czy sprawca został w ogóle za to ukarany. Miało być anonimowo a wszystko sobie pewnie sprawdzili, kim jestem i gdzie mieszkam. Dziękuje za taka anonimowość.

SS3
20/05/2022 17:10
W odpowiedzi na  knojap

Poszukaj tu na portalu ile informacji potrafią podać te ynteligenty, informacji z których jedyny pożytek może mieć tylko bandyta szukający komu zawdzięcza spotkanie z mundurowymi.

Perez
20/05/2022 10:54

mam nadzieje ze ich zlapia i przykladowo wpier…..la na 10 lat do wiezienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Donald
20/05/2022 07:20

Ja chciałem wynająć mieszkanie.Zgłosił się podejrzanie wyglądający facet.Sprawdziłem go i okazało się,że jest poszukiwany listem gończym.Zgłosiłem na Policję.Za godzinę tenże facet zadzwonił do mnie z pretensją dlaczego na niego donoszę.Com się napadł strachu to moje.

SS3
20/05/2022 17:07
W odpowiedzi na  Donald

Ech kiedyś to były czasy: „poszukiwany żywy lub martwy” i aż się chciało bandytę spotkać ;-]

treya50
20/05/2022 12:58

Taki monitoring niczemu nie służy, śmiechu warte !!!

***** tvn
21/05/2022 11:58

Co to za jakość z kamer? Takie kamerki kosztują po 300zl KPINA.

dt
21/05/2022 15:02

Starówka? Czyli mowa o egzotycznej stolicy…

Johan
19/05/2022 16:41

Podobny do KAŁCZYŃSKIEGO, ale co on robi w Gliwicach??? Na Żoliborzu to wiadomo….

Johana
19/05/2022 21:20
W odpowiedzi na  Johan

Co za chamstwo!