Pobicie z użyciem łomu. W akcji ratunkowej brały udział 4 karetki, konieczna była reanimacja

Dramatyczne w skutkach pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia miało miejsce w piątek nad ranem na ulicy Składowej. Na wniosek policji i prokuratury, sąd skierował dwóch sprawców do aresztu.

Przebywający w areszcie mężczyźni dopuścili się pobicia, używając do tego łomu. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli 33 i 27-latek.

Pobicie było na tyle niebezpieczne, że w akcji ratowniczej brały udział 4 karetki pogotowia, przed których przybyciem, wywiadowcy z gliwickiej komendy przeprowadzili reanimację jednego z poszkodowanych – przekazuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z KMP Gliwice.


W bójce brało udział łącznie 6 osób – wszystkie nie posiadały stałego miejsca zamieszkania. Do szpitala w stanie nieprzytomności przewieziono mężczyznę, który wcześniej wymagał podjęcia czynności ratujących życie.

fot. zdj. poglądowe (Śląska Policja Wodzisław Śl.)

Zgodnie z Art.159 Kodeksu karnego: Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. KMP Wodzisław Śląski/Śląska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
PAKer

Pobić, to można gołymi rękami, nogami. Jak ktoś leje kogoś pałką, łomem czy czymś tego typu, doprowadzając do zatrzymania funkcji życoiwych (skoro konieczna była reanimacja), to to jest nieudane (narazie) zabójstwo! Kto takie prawo wymyśla?! “Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu”.. A ja powiem: Kto nazywa bójką zdarzenie, w czasie którego ludzie do siebie strzelają z broni palnej, tną się nożami albo walą łomami po głowie, ten chyba nie rozumie, co słowo bójka znaczy”…. .

ekspert

No coż, sądy w Polsce jednak mają inne zdanie. Większość będzie broniła bandziora, zmieniając kwalifikację z usiłowania zabójstwa na pobicie, z pobicia na bójkę, z bójki na uszkodzenie ciała itd. Statystycznie też większą szansę na karę ma pobity niż ten który bił.

Laszlo_egesz

Ul. Składowa to tereny opanowane przez patologię i bezdomnych, nikt normalny się tam nie zapuszcza. Żądni przygód od strony tej ulicy znajdą stamtąd łatwe dojście do eksploracji tzw. zegarynki, pustostanu po dawnej hucie szkła, gdzie buńczucznie planowano przenieść Balcerek.

Tymon

Toż to centrum miasta ?! Jak powstanie centrum przesiadkowe to patoli podniesie się poziom bytowania.

T_o_m_1983

Będą mogli zaczepiać ludzi w ogrzewanej poczekalni a narazie zaczepiają na pl piastów a powiedz mu żeby poszedł do roboty to w pysk dostaniesz :) są niebezpieczni.

zerniki

Wystarczy uderzyć pierwszy takiego zulika w cymbal na tyle żeby mu sie konkretnie w głowie zakręciło a nie sie cykać odpowiedzieć wyp…

T_o_m_1983

Ci sami że składowej co to na pl piastów codziennie świętują pijąc winka i piwka panowie i panie i siedzą przy żabce na murku bądź śpią zalani pod wiata przystankowa z opuchniedymi gałkami ocznymi. To pewnie Ci się pobili/ich pobili. Są bezdomnymi i kursują pl piastów – składową do noclegowni. Całymi dniami ludzi zaczepiają i nic się z tym nie robi.

Laszlo_egesz

Pod wpływem nie przyjmują do noclegowni, ale mają cały ciąg garaży do dyspozycji. W którymś nawet widziałem kozę (taki piec).

Viki

dlaczego wladze miasta nic nie robia zeby zlikwidowac te puste garaze w ktorych mieszkaja menele

DD

Jacy wyborcy takie władze.

DD

Takie władze jacy wyborcy. Ha, ha.

T_o_m_1983

To już zamieszkali w garażach? Masakra no tak część tych na końcu to pustostany…

Szrek

Bo tu jest przyszłość.

page

A gownażeria zrobiła sobie miejsce schadzek na dachu przy toszeckiej na dachu budynku z czerwonej cegły gdzie był kiedyś zegar, wejście od wolnych torów.

Imiu

Pobicie, bójka, napaść Polskie prawo XD

Gliwice zawsze POd prąd

W gliwicach moze wygrać Szambowy ale w Polsce wygra DUDA !!!!!!

Gliwiczanin

Co to ma wspólnego z artykułem? Za dużo tvpis

T_o_m_1983

No trochę ma jednak bo te menele od wielu lat robią co chcą a prezydent Gliwice jeden i ten drugi obecny nic z tym nie robia.

joanna

powinien byc obowiazek pracy dla mezczyzn od 18 roku zycia ,za wyjatkiem tych ktorzy sie jeszcze ksztalca

Obserwujący

Suweren się bije.
Może dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby policja pozwoliła im na dokończenie tej ich bijatyki…
Masakra…co się porobiło ze społeczeństwem za rządów pisiorów…masakra…

AAntoni

Przyjdzie lepsze już niedługo, trochę cierpliwosci