Pobił staruszka bo myślał, że jest dla niego „konkurencją”

W sobotę około południa do jednego z gliwickich szpitali przetransportowano mężczyznę z połamaną w dwóch miejscach ręką.

Starszy pan został pobity jakimś przedmiotem. Opisał napastnika jako 25-latka. Sprawą zajęli się detektywi z wydziału kryminalnego I komisariatu.

Policję o tym przypadku powiadomili lekarze ze Szpitala Miejskiego przy ul. Zygmunta Starego.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zadbany starszy pan nosił ślady pobicia długim i ciężkim przedmiotem.[/perfectpullquote]

– Śledczy ustalili, że pokrzywdzony jest 86-letnim mieszkańcem Gliwic i został zaatakowany przez nieznanego sprawcę w rejonie ul. Kruczej oraz Kormoranów. Po żmudnym i drobiazgowym dochodzeniu policjanci na drugi dzień, w niedzielę, zatrzymali podejrzanego – informuje gliwicka policja.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Znaleźli przy nim dowody popełnienia przestępstwa, m. in. ubranie, w którym był widziany w chwili napaści oraz metalową rurkę. Sprawcą pobicia okazał się być… 61-letni bezdomny.[/perfectpullquote]

Prawdopodobną przyczyną jego furii i ataku mogło być niewłaściwe odczytanie zamiarów starszego pana i posądzenie o konkurencyjne działanie w zakresie zbieractwa surowców wtórnych. Sprawę tę nadal badają śledczy. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gliwice