Pojazd alternatywny dla autobusu na ul. Zwycięstwa może się pojawić jeszcze przed jej modernizacją

Planowana modernizacja ul. Zwycięstwa, zgodnie z koncepcją zaprezentowaną kilka miesięcy temu, zakładała m.in. stworzenie pasa dla pojazdu elektrycznego. W końcu poznaliśmy pierwsze konkrety.

Temat pojazdu poruszającego się po ul. Zwycięstwa dyskutowany był na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji przy Radzie Miasta. Według aktualnych planów pojazd będzie kursować wahadłowo na odcinku pomiędzy placem Inwalidów Wojennych a zespołem projektowanych wiat autobusowych przy nowym Centrum Przesiadkowym.

Początkowo zakładano, że pojazd będzie miał napęd elektryczny, okazało się jednak, że taki wariant wymagałby zakupu co najmniej dwóch składów z uwagi na ograniczoną wydajność baterii i czas potrzebny do ich ładowania. Najbardziej optymalny okazał się ekologiczny napęd spalinowy, spełniający normy Euro 6. Takie wytyczne mają się znaleźć w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w przetargu, który ogłoszony zostanie w II połowie roku.

Nie będzie też problemów z zakupem pojazdu, podobne zestawy kursują już w kilku polskich miejscowościach. Miasto na razie nie ujawnia szczegółów związanych z odpłatnością za przejażdżkę pojazdem. Raczej na pewno nie będzie ona darmowa, podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji zgłoszono jednak propozycję wiceprezydenta Mariusza Śpiewoka, żeby z opłat zwolnić osoby starsze i te z nadwagą uniemożliwiającą pokonanie ulicy Zwycięstwa pieszo.

Miasto na początek planuje nabycie tylko jednego składu, co ciekawe, urzędnicy nie wykluczają jego uruchomienia jeszcze przed samą modernizacją ulicy Zwycięstwa i zakończeniem prac związanych z budową wiat Centrum Przesiadkowego. W razie usterki pojazdu, byłby on zastępowany standardowym autobusem udostępnianym przez PKM Gliwice.

Za wzór planowanego rozwiązania ma posłużyć skład kursujący w Wiśle. W Gliwicach w wersji spalinowej.

AKTUALIZACJA 2.04: Jak znaczna część z Was się domyśliła, pojazdu w tej formie na ul. Zwycięstwa nie zobaczymy, był to żart prima-aprilisowy. Nie wszystko jednak jest nieprawdą. Pas dla pojazdu alternatywnego znalazł się w zaprezentowanej koncepcji. O ile powstanie, na pewno pojawi się na nim pojazd elektryczny, niekoniecznie żywcem wyjęty z lunaparku ;-) Mamy przynajmniej taką nadzieję.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cookie Monster
Cookie Monster

Prima Aprilis, choć w Gliwicach…. kto wie. W każdym razie jeżeli to nie prima aprilis to koniecznie jeszcze trzeba stanowisko dla białego misia żeby każdy mogl sobie pamiątkowe zdjęcie machnąć.

tnx prezesie za wolność
tnx prezesie za wolność

To są lewackie fanaberie w służbie promocji szatanizmu. Miasto powinno powinno kompletować flotę kilkudziesięciu tysięcy obszernych osobistych wózków inwalidzkich (OWI+) dla starych i grubych gliwiczan. Nie każdy musi od razu jeździć wielkim samochodem, bo miejsca dla wszystkich brakuje już teraz. Aha, gliwicki model nowoczesności wymaga, żeby wózki nie były elektryczne tylko z silnikami Diesla. Tu widzę jawnie perfidną działalność pewnej radnej PO (jakżeby inaczej), która bezczelnie sobie kpi z mieszkańców i gliwickich standardów i porusza się na wózku elektrycznym!!! Każdy prawdziwy katolicki polak wie, że elektryczne pojazdy są ekologiczne tylko w zakłamanej propagandzie zbrodniczego lobby WHO, potworów gender, lgbt i… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr

W służbie Szatana każdy pojazd jest
ekologiczny a i tak nie każdy się tam zmieści.

Ja.
Ja.

Żart dobry. Jednak boję się, że ktoś z UM to przeczyta i weźmie na serio. W tym mieście nawiększe prima aprilis jest na zwycięstwa 21 właśnie. I to 365 dni w roku.

głos ludu
głos ludu

Zygmunt Frakniewicz jest najwspanialszym prezydentem.-Prima aprylis

Hubu
Hubu

@głos ludu
Jaki lud taki głos.
Co to jest prima aprylis?
Jakieś nowe sformułowanie używane przez gliwicką gimbazę?

ReasumA
ReasumA

To jest taki sam “głos ludu” i “prima aprylis” jak to, że PiS nie kradnie, a ZF nie wyznaje tych samych “wartości”.

głos ludu
głos ludu

no tak pis okrada złodziei bo nie pozwoli im kraść. Do tego jeszcze te rozdawnictwo na polskie dzieci, a trza było sciągnąć gotowych fachowców i wykształconych inżynierów islamskich jak nam doradzali mądrzejsi

Dulska
Dulska

Lista 142+ afer za czasów PiS ciągle się wydłuża.

Polityka
Polityka

I może kiedyś przegoni afery PO i SLD

Brat Arka
Brat Arka

„trza było sciągnąć gotowych fachowców i wykształconych inżynierów islamskich jak nam doradzali mądrzejsi”-No właśnie -a tak mamy Ciebie i doooooooopa

WD-40
WD-40

A ja się nie zdziwię, gdy z Prima Aprilis zrobi się na serio. W Gliwicach to jest możliwe.

Nadzieja
Nadzieja

Gdyby nie…….to byłaby to jedna z lepszych inicjatyw w tym ponurym mieście!

wiosenna radość
wiosenna radość

A tak na poważnie,to taki pojazd śmiało mógłby jeździć ulicą Dworcową (szeroka) i podejrzewam,że cieszyłby się dużym powodzeniem.

a głupiemu starość
a głupiemu starość

Aaa, bo teraz ani jeden autobus Dworcową nie jeździ?

Radek
Radek

Kiedyś Dworcową jeździł tramwaj, czyli pojazd, na który prezydent ma permanentną alergię. Sama nazwa “tramwaj” doprowadza go do szewskiej pasji.
Dodatkowo mało kto pamięta, że w czasach głębokiego PRL-u planowano zbudować sieć tramwajową w całych Gliwicach. Po stanie wojennym plany porzucono, a następnie zlikwidowano linie 1 i 2 idące w ciągu Dworcowej. Torowisko jednak istniało tam jeszcze do połowy lat 90.

asdf
asdf

Dodajmy, że torowisko na Dworcowej zostało zlikwidowane w 1995, czyli tuż po objęciu władzy przez Frankiewicza. Była to jedna z pierwszych jego decyzji.
Niektórzy często zwracają uwagę, że tramwaje i torowisko w Gliwicach były przestarzałe i dlatego nie miały racji bytu u nas. Ale to nic dziwnego – Frankiewicz od początku planował zlikwidować tramwaje. Celowo doprowadził komunikację tramwajową do tak fatalnego stanu przez brak inwestycji przez 15 lat (!), żeby potem mieć argument do likwidacji.

Mmm
Mmm

Zwyciesta ma duzo do zaoferowania…jak Wisła i kolejkowo…

kanalia52
kanalia52

Dlaczego nie taczki dla Frankiewicza?

krzysztof
krzysztof

jego zasuszą jak Lenina

ReasumA
ReasumA

Może położą go razem z zabalsamowanym prezesem polski i Leninem.

gmG
gmG

Najgorsze jest to że wszyscy wiedzą że prima aprilis ale ponieważ mieszkamy w Gliwicach…

Duch archanioła
Duch archanioła

Jutro na specjalnej konferencji międzynarodowej, Prezydent Gliwic, w hali swojego niepisanego imienia ogłosi, że oddaje władzę jedynie słuszym następcom, archanielsko objawionym zaledwie przed tygodniem. Po ostatnich wydarzeniach, jak to mówią, na komisji Rady Miejskiej, stało się jasne, że ślepnąca, głucha, bezzębna i stetryczała władza doczekała się młodego, dynamicznego w mowie i czynach oraz arcygodnego kontynuatora wielkiego dzieła urządzania miasta “na swoją modłę”. Tak jak przez niemal 30 lat robił Zygmunt Frankiewicz zwany Pierwszym Wielkim, a przez wielu Największym Pierwszym… Nie ma wątpliwości, że młody samorządowy diament dumnie poniesie sztandar poprzednika, który złotym haftem od dekad oznajmia wszystkim złośliwym sceptykom i… Czytaj więcej »

w pogono za octem
w pogono za octem

frankiewiczowi się nie spodoba-za zielony,on tego koloru nienawidzi

ja234
ja234

Hehehehe…dobre, dobre, pasuje jak ulał na prima aprilis.Ten turystyczno-wioskowy wygląd tych wozideł też jak ulał pasuje do zacofanych glajwic…hehehehehe
Z drugiej strony, taka głupota w glajwicach na wstecznym jest możliwa.(12:14)

cez
cez

Jednak twojemu poziomowi głupoty nikt nie dorówna. Gratulacje.

zebra_z_gliwic
zebra_z_gliwic

Może ta ciuchcia z kwiatów będzie jeździć Zwycięstwa zamiast marnować się na Pszczyńskiej. W razie awarii można zastąpić ją zielonym czołgiem z Andersa.

miś
miś

łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje, prezydent naszego pubu, niech żyje nam!

krzysztof
krzysztof

1.04

R2
R2

W pierwszej chwili dałem się podejść …

ED HARIS
ED HARIS

UWAGA-quiz zagadka- ile razu w miesiącu może być zamykany tunel DTŚ w Gliwicach (można się pomylić o 10 razy).. odp. nie może udzielać osoba jadąca każdego dnia do pracy.START-

hanek mały
hanek mały

“Rzundzoncy” zobaczą to, uwierzą i zrealizują !

Prima aprilis
Prima aprilis

Z nadwagą ? Jaja sobie robicie

eReS
eReS

Ale po co??

elemele
elemele

ziew

Piotr
Piotr

Pewien pożyteczny idiota zlikwidował elektryczne tramwaje które akurat jeździły ulicą Zwycięstwa a teraz miasto by miało sprowadzić nowe cudo elektryczne tą trasą? Ktoś tu mocno upadł na głowę.

sdd
sdd

Wsadzić do tych wozów PISuary i wywieźć na wysypisko śmieci.

rozkaz to rozkaz
rozkaz to rozkaz

Ja proponuję wywieźć wszystkich siedemnastu radnych, którzy zagłosowali za podwyżkami za odpady nie zmieniając sposobu naliczania stawek. G… ich obchodzi, że inni płacą za ich odpady dzięki czemu sami żrą więcej a poszkodowanym brakuje na żywność i leki.

anonim
anonim

Hejty za 3….2…1….

Ymahara
Ymahara

Lata 80/90 gdy ludzi bylo masa a samochodów kilka , nikomu zwycięstwa nie przeszkadzała . Teraz gdy jest coraz więcej samochodów a pieszych kilku , nagle trzeba deptaki budowac ;) . Za kilka lat z dtski zrobią deptak ;). Bo przecież aby rozladawac ruch , trzeba zamknąć ulice. Plan idealny …