Policja przez megafony apeluje do mieszkańców: Dla własnego bezpieczeństwa zostańcie w domach

Im więcej osób zrezygnuje z wyjścia na zewnątrz, tym większa szansa, na ograniczenia liczby zarażonych koronawirusem. To oczywiste, ale nie dla wszystkich, dlatego do akcji uświadamiania mieszkańców włączyła się policja.

Akcja nadawania komunikatów przez policyjne radiowozy trwa od kilku dni, ma charakter ogólnopolski.

– W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych – brzmi komunikat nadawany przez policję.


od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
MadziQ

Dobrze, że jeżdżą, bo do ludzi niektórych nic nie dociera. Na Koperniku w sobotę łaziły tłumy. I to nie że ktoś po większe zakupy na kilka dni, tylko spacerki po dwie bułeczki. Wrr. Z resztą więcej tu takich co codziennie po dwie bułeczki lecą z rana. No żesz. W takim czasie, to kupujesz raz więcej i np. mrozisz, żeby codziennie z domu nie wychodzić, no ale nie. Niektórych wirus nie dotyczy. Wrr.

Laszlo_egesz

W sobotę na stawach za Polibudą można było odnieść wrażenie, że odbywają się właśnie jakieś mistrzostwa wędkarskie na conajmniej krajowym poziomie rywalizacji.

Marek

To po co tam łazisz? Siedz w domu. Komunikatów nie rozumiesz?

Laszlo_egesz

Nie łaziłem. Podjechałem autem. Nie wysiadałem.

Wiki

„Nie łaziłem. Podjechałem autem. Nie wysiadałem.„ czyli nic nie widziałeś. Poza tym wyszedłeś z domu żeby pojeździć autem? Przynajmniej z dwa maetey musiałeś się przejść. Na zakupy droga koło stawów nie prowadzi. Czyli taki z ciebie suweren co to nie słucha nie rozumie, nie zmądrzeje

Laszlo_egesz

paliwo tanie, niedziela długa, a wewnątrz auta bezpiecznie.

Zdzisława Niepiernik

..ale stanu wyjątkowego nie ogłoszą, bo żoliborski, kulawy dziad jest CHORY NA WŁADZĘ

prawda

Powinny przede wszystkim odwiedzić Wójtową Wieś, a zwłaszcza ulicę od Borysa Budki. Może w końcu dotrze ta informacja do tego człowieka, bo jeszcze dni temu był wybitnie chętny do przeprowadzenia stacjonarnego posiedzenia sejmu.

realista

Nie mow mi o tym czlowieku

You

Jakie piękne Gliwice teraz są, cisza brak dzikiego tłumu na drogach, brak korków, głupiego trabienia, przypalow co jedzą starymi gratami z przerobionymi tłumikami, akademiki puste Piękne miasto te Gliwice w końcu.

Largo

Człowiek wraca z nocki a tu jedzie lodowa i z megafonu się drze… pieknie

Skrupulatny

Larmo, nie Largo w takim razie

W przyszłość patrzę

Tym bardziej, że z tych jazgotników i tak dźwięk jest całkowicie niezrozumiały, ale to potęguje poczucie grozy na ulicach i pokazuje społeczeństwu, że władza “trzyma rękę na pulsie” i “stanęła na wysokości zadania”. W stosownym też czasie, posypią się nagrody, odznaczenia i przełoży się to na wyniki wyborcze. Towarzystwa wzajemnej adoracji będą klepać się wzajemnie po plecach przez całą kolejną kadencję. Albo i dwie.

AMF

Mogliście wcześniej ostrzec!
U mnie komunikaty puszczali w jakimś ruskim narzeczu i już się szykowałem paliwo odlewać na welcome drinki ;-)

Obserwujący

Słusznie,suwerena trzeba tresować.W obecnym czasie szczególnie.

Urko

Możeta se jeździć i apelować . Możeta se ogłaszać i zakazywać . A ludek katolicki i tak podrepcze na msze do kościoła . Bo proboszcz wie lepiej . Vide: ostatnia niedziela w Dąbrowie Białostockiej. No chyba , że tam akurat radiowóz nie dotarł , bo miejscowa policja zajęta była. Wycinaniem konfetti we wzorki podlasko-łowickie. Niech będzie pochylony.

Zetor

No patrz pan a u mnie w parku sami lewacy, jak to jest?

MadziQ

a do którego kościoła tak niby chodzą?
Nasz gliwicki biskup już dawno kazał siedzieć w domu. To mądry człowiek i nie naraża ludzi.
Kościoły pozamykane, więc ci co tak łażą to chyba raczej nie do kościoła.
Może na piwo szli albo na bibę jakąś?

Marek

Jakos o ludzie niekatolickim okupujacym: parki,sklepy,chodniki,ulice nie wspomniałeś. Jestes tak rzetelny jak twoja ulubiona tvp info

ble ble ble

A z katolickiego ludka wziął przykład ludek lewacki i urządził huczne obchody publiczne dnia 8 marca, szczególnie w Hiszpanii gdzie lewicowy rząd Pedro Sánchez Pérez-Castejóna zezwolił na zorganizowanie 120 tys. manifestacji w Madrycie i na efekt rządów socjalistów nie trzeba było długo czekać.

janusz

Dopóki będę pootwierane sklepy dopóty ludzie będą łazić. Zamknijcie wreszcie te Biedronki, Lidle, targowiska wtedy ludzie będą siedzieć w domu bo nie będą mieli za czym łazić. Każdy ma zapasy na co najmniej kilka miesięcy, jaki jest sens wychodzenia z domu?