Połowa wniosków do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego odrzucona. Do 22 września można się odwołać

Do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok zgłoszono 306 wniosków, w tym 12 ogólnomiejskich i 294 dzielnicowe. W procesie weryfikacji pozytywnie oceniono tylko połowę z nich – 154 projekty zostaną skierowane do głosowania (145 wniosków dzielnicowych oraz 9 wniosków ogólnomiejskich).

Wykaz projektów ocenionych pozytywnie oraz „Listę wszystkich złożonych wniosków” wraz z numerami, wynikami weryfikacji i uzasadnieniami ocen negatywnych znajdziemy tutaj.

Na projekty wyłonione w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zaplanowano 6,9 mln zł (na projekty dzielnicowe 6,16 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie 800 tys. zł). Łączny szacunkowy koszt realizacji wszystkich projektów zweryfikowanych pozytywnie wynosi około 14,7 mln zł. Które z nich zostaną wykonane? O tym zadecydują mieszkańcy w głosowaniu zaplanowanym w terminie od 23 października do 13 listopada.


Ostateczna lista projektów, które pojawią się na formularzach do głosowania, zostanie opublikowana do 19 października – po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań od negatywnych wyników weryfikacji.

Odwołania można składać w terminie od 15 do 22 września w formie papierowej oraz w formie elektronicznej – wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP. Szczegółowe informacje o procedurze odwoławczej znajdują się na stronie internetowej miasta w zakładce Gliwicki Budżet Obywatelski.

(oprac. żms)/UM Gliwice
fot. arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Perez

hehe, zawsze mnie zastanawia, jak to jest, ze jakis urzedas przeznacza ok miliarda na bezsensowna hale ktorej chyba wiekszosc mieszkancow jednak nie chciala, ktora generuje olbrzymie koszty rok w rok….ale na to co mieszkancy chca i sami moga zaproponowac przeznacza sie niecale 7 baniek. Gdzie tu logika?

Imiu

Byznes kosztuje a podatnicy zapłacą każdą cenę. Hala zostala sprzedana po przecenie czy promocji, taki maly outlet XD Tak wyglądają inwestycje w całej Polsce prócz nielicznych wyjątków.

Obserwujący

W glajwicach nie ma logiki.W glajwicach tzw. włodarze kierują się emocjami i swoimi widzimisię.Po prostu zygmuntowi, co zwiał do senatu, zamarzyło się pozostawić pomnik…hala-porażka-bankrut, która nie zarabia na siebie.Ledwo, ledwo..jakieś tam wydarzenia uciułają i tyle.Kolejny,mądry,prezydent, powinien zarządzić zburzenie tej skorupy.
Mieszkańcy nie mają nic do gadania, ewentualnie urzędasy wydarzą łaskawie zgodę na jakiś drobiazg by suweren się ucieszył.Urzędasy i tzw.włodarze mają w nosie mieszkańców.

#noś maseczkę

Laszlo_egesz

Wspiąłeś się na wyżyny i napisałeś komentarz nie na temat.
Nie noszę maseczki.

Bywalec hosteli

Może nie znasz się na logice ?

Jest faja

Ale na pewno przeszły wybiegi dla psów zlokalizowane tuż przy polach, ścieżki rowerowe po których żadem rowerzysta nie będzie jeździł, bo będą na nich zakręty, a płytki będą ułożone nierównomiernie, z odchyleniem głębokości ich osadzenia na poziomie (o zgrozo!) 0,02 mm, kursy karate dla seniorów 70+, a dla młodzieży sesje szkoleniowe z podstawowej obsługi komputera. Będą też długo oczekiwane seminaria dla silnych i niezależnych kobiet p.t. “ja, kot i butelka wina, nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba”.

Dziadek Rainhold

Ni przesadzaj, bo w Łabyndach pewien “mundry ptok” uporł sie zrobić plac zabaw dla psów kole drogi którą bajtle łażą do szkoły, przedszkola i do kościoła.
Czy jak jaki pies uźre dzieciaka to cała ta łabyncka rada dzielnicy pójdzie siedzieć za swe nieodpowiedzialne pomysły ?

dzidek krępak

Dziwne, że przeszło doposażenie Parku Grunwaldzkiego w tablice i tabliczki oraz zakup dekoracji świątecznych za jedyne 244 tys.Z uzupełnienia brakujących ławek zrezygnowano.

Obserwujący

No oczywiście.Pewnie propozycje obywatelskie leżały w gestii…miasta…urzędasy stwierdziły,że się nie da albo po co na co.
Tak to jest kiedy nie ma dobrego gospodarza…śnią o jakiejś “przyszłości”, “rozwoju”…tymczasem ulice i chodniki brudne,krzywe,zaniedbane elewacje budynków,śmieci,byle jakość, nijakość, syfiasto, obrzydliwie, ohydnie w tych glwjaicach na wstecznym….bleeeeeeeee.

#nosząc maseczkę chronisz siebie i innych

K.

No ale przecież kwiatki posadzili. Aż tak brzydko nie jest..

Bywalec hosteli

Dokładnie ! O co więc chodzi ?

Aktualizacja systemu wymagana

© 2017 UM Gliwice – Wszelkie prawa zastrzeżone
„Miejski Serwis Internetowy – Gliwice”

“Przyszłość już tu była” albo “Przeszłość jest tu”

System nie aktualizowany 3 lata. Brawo Ty, Brawo RODO. Ciekawe czy jakiekolwiek dane osobowe są poprawnie zabezpieczone na tak starym oprogramowaniu. Ciekawe czy bezpiecznie jest korzystanie z tej aplikacji.

Pozdrawiam hakerów.

xYx

Ciekawe uzasadnienia: wnioskodawca nie mieszka w tej dzielnicy, wnioskodawca złożył więcej niż 1 projekt …. i tak w kółko. Czyli sensowność zgłoszenia nie ma nic do rzeczy. Liczą się przede wszystkim wymogi formalne, a te są bez sensu. To już nie można mieć dwóch pomysłów? To nie można mieć obserwacji dotyczącej innej dzielnicy?