Porażka na własnym stadionie. Piast przegrywa z Lechią Gdańsk 0:2

We wtorkowym meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 0-2 (0-1).

W pierwszych minutach aktywniejsi byli piłkarze Piasta, którzy próbowali atakować. Groźne strzały oddali Joel Valencia oraz Sasa Zivec, ale pierwszy został zablokowany, a drugi minimalnie przestrzelił.
W drużynie gości uderzał Ariel Borysiuk, ale z jego strzałem z dystansu dobrze poradził sobie Jakub Szmatuła. W końcówce przyjezdni otworzyli wynik rywalizacji za sprawą trafienia Michała Nalepy, który przyjął piłkę w polu karnym po dograniu z rzutu wolnego, a następnie obrócił się i oddał strzał. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po przerwie ponownie więcej inicjatywy wykazywali Niebiesko-Czerwoni. Podopieczni Waldemara Fornalika próbowali wyrównać, ale brakowało im skuteczności. W 67. minucie Kuciak dobrze interweniował po strzale Mateusza Szczepaniaka, a chwilę później niecelnie uderzał Karol Angielski.
W 78. minucie lepszą skutecznością wykazali się goście, którzy podwyższyli prowadzenie. Joao Oliveira znalazł się niepilnowany w szesnastce Piasta i oddał precyzyjny strzał obok bezradnego Jakuba Szmatuły.

Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 3427 widzów.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 0-2 (0-1)

0-1 – Nalepa, 45 min.
0-2 – Oliveira, 78 min.