Porażka w Gliwicach. 3 stracone bramki w spotkaniu z Lechem Poznań

W sobotnim spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Lechem Poznań 0-3 (0-2).

W początkowej fazie meczu grę prowadzili piłkarze Lecha, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak to podopieczni Radoslava Latala pierwsi stworzyli sobie groźną sytuację bramkową. W 11. minucie Maciej Jankowski mocno uderzył z około dziesięciu metrów, ale jego próba była nieudana. Chwilę później, bliski pokonania Jasmina Buricia był Patrik Mraz, ale bramkarz Kolejorza popisał się skuteczną interwencją.

Kolejną sytuację dla Niebiesko-Czerwonych miał Łukasz Sekulski, ale nowy napastnik Piasta trafił jedynie w boczną siatkę.

Lech odpowiedział w 20. minucie za sprawą strzału głową Macieja Gajosa. Pomocnik poznańskiego zespołu był bliski trafienia do siatki, ale czujnie zachował się Radosław Murawski, który wybił piłkę z linii bramkowej. Pięć minut później bramce Jakuba Szmatuły zagroził Dawid Kownacki, ale bramkarz Piasta nie dał sie pokonać.
[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Więcej szczęścia miał Radosław Majewski, który w obrębie ośmiu minut zdobył dwa gole.[/perfectpullquote]

Po zmianie stron groźnie zaatakował Piast. Uderzał Sekulski, ale piłka po jego strzale głową nie trafiła w światło bramki.
Eksperymentalna obrona Niebiesko-Czerwonych skapitulowała ponownie w 62. minucie, gdy bramkę zdobył Dawid Kownacki.
Starania Piasta nie przyniosły pożądanego efektu, pomimo kilku sytuacji strzeleckich. Ostatecznie Niebiesko-Czerwoni nie zdołali pokonać Jasmina Buricia i przegrali 0-3.

Na trybunach Stadionu Miejskiego w Gliwicach pojawiło się 3875 kibiców. 244 kibiców pojawiło się po raz pierwszy przy Okrzei 20.

Piast Gliwice – Lech Poznań 0-3 (0-2)
0-1 – Majewski, 27 min.
0-2 – Majewski, 35 min.
0-3 – Kownacki, 62 min.

Piast: Szmatuła – Szeliga, Sedlar, Murawski, Girdvainis, Mraz – Vranjes (61. Masłowski), Bukata – Badia (79. Mójta) – Jankowski (46. Żivec), Sekulski.

Lech: Burić – Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka – Makuszewski (79. Jevtić), Majewski, Gajos, Pawłowski (63. Radut) – Kownacki (70. Robak).