Potężny pożar na terenie ZNTK. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki z kilku miast (TV)


Około 70 strażaków gasiło pożar, który w sobotę wybuchł w Zakładach Naprawy Taboru Kolejowego przy ul. Błogosławionego Czesława. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia i szacowanie strat.

Pożar zaczął się w sobotę wieczorem, około godziny 19, z ogromną siłą obejmując budynki na terenie ZNTK, w sumie spaliło się ok. 1,5 tys. m2. Na miejscu pracowało 18 zastępów straży pożarnej z Gliwic i pobliskich miast, Zabrza, Chorzowa, Knurowa i Pyskowic.

W halach strawionych przez ogień działał zakład produkujący artykuły metalowe m.in. specjalistyczne palety dla motoryzacji i innych branż. Na szczęście w pożarze nie odnotowano żadnych ofiar. Akcję gaszenia zakończono przed godziną 3:00 w niedzielę.


Fot. Mosquidron

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
garaż

Pozdrowienia dla byłych pracowników ZNTK

Halina z PKT

dzięki

Emil

Dobry teren zyska na wartości. Deweloperzy zacierają ręce.

eol

ZNTK nie istnieje co najmniej od kilkunastu lat. W tej chwili w sąsiedztwie działa firma Polskie Wagony a wcześniej Gliwicka Fabryka Wagonów. Spalona hala znajduje się na prywatnym terenie firmy RIMO

Tylko Gliwice

To była firma RIMO.

Gruntowy przymrozek

Ciekawe czy byli ubezpieczeni

Tylko Gliwice

Żal mi tylko tych ludzi którzy byli tam zatrudnieni. Na dzień dzisiejszy są bez pracy.

Moryc Welt

Ziemia obiecana?

grzegorz

Mój film nakręcony z ziemi: https://www.youtube.com/watch?v=MTzthZd0TbU

Ampuła

Wilczy PiSocjalizm. Przedsiębiorcy wolą spalić firmę w wolną sobotę i już bez obciążeń, ze spokojną głową, rzucić się z mostu w wolną niedzielę, niż dać się znacjonalizować. Za podpałkę służy 5000 arkuszy papieru A4 tegorocznej nowelizacji ustawy o VAT, 50 tomów dokumentacji propagandowo-księgowo-skarbowej PPKKPPPPKPKKP, czyli Podstępnie Planowanej Kradzieży Kawałka Płacy Pracownika Pod Pozorem Korzystnego Powierzenia Kapitału Kierownictwu Państwa i 7000 stron ujednolicenia interpretacji procedury odwoławczej od odpisu celowego na fundusz solidarności z likwidacją barier pomiędzy zrównoważonym rozwojem cyfryzacji sprawozdawczości sektora mikroprzedsiębiorstw a obowiązującym pilotażowo przez 10 lat obowiązkiem audiowizualnej rejestracji i przechowywania numerów banknotów służących do bezgotówkowych rozliczeń z jednostkami… Czytaj więcej »

zerniki

Nie wiem z kas ty jesteś ale ty poprostu jesteś uposledzony jakiś….. naprawdę szkoda takich dzieci

Tttttt

Brawo

Marta

Pożar był w sobotę. Info było w mediach innych już w sobotę, A wy dajecie info w poniedziałek ? To jest brak profesjonalizmu

Bonzo

Częściej zaglądaj na stronę to będziesz na bieżąco,info było wcześniej.

Rozum

Marta, to info jest od niedzieli rano, spójrz może na datę, zanim zaczniesz głupio hejtować. Pożar ugaszono w niedzielę, trudno, żeby info o tym podali zanim się wydarzyło.

AndrzejD

@Marta
Raczej nie powinnaś udzielać publicznych komentarzy – to nie jest twoja najmocniejsza strona.
Po co się afiszować głupotą.
Współkomentujący twój wpis, już ci odpowiedzieli dlaczego