Poważne zagrożenie na Wydziale Chemii. Rozszczelnił się pojemnik z trującą substancją

Na Wydziale Chemii Politechniki Śląskiej doszło do rozszczelnienia pojemnika z tiofosgenem – toksyczną i żrącą substancją. Interweniowała straż pożarna, sytuacja była bardzo poważna.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 8 lipca, tuż po godzinie 13-tej.

REKLAMA

– Uruchomiono stosowne procedury ratownicze. Na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej, kilka patroli policji, zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – czytamy w komunikacie na stronie Centrum Ratownictwa Gliwice.

Cztery osoby przebywające w bezpośrednim pobliżu zagrożenia poddane zostały obserwacji medycznej.

O zdarzeniu zawiadomiono wszystkie podmioty zaangażowane w działania związane z zaistniałą sytuacją. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Gliwice na bieżąco informowało o przebiegu zdarzenia kierownictwo Centrum Ratownictwa Gliwice oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dzięki sprawnej akcji straży pożarnej działania związane z neutralizacją substancji zostały zakończone po kilku godzinach.

(żms)/CRG Gliwice
fot. scr. google maps

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Asdf

Wydział Chemii Politechniki Śląskiej nie istnieje. Wydział Chemiczny jak już.

ja234

Ktoś nie zachował odpowiedniej ostrożności.(1704)

Ad

Może podjechał swoim auteczkiem zbyt blisko budynku… (20:11)

Imiu

ciekawe ile cała ta AKCJA kosztowała. Wiadomo lepiej dmuchać na zimne ale to był przerost formy nad treścią.

Ranny Ptaszek

Doszło do rozszczelnienia pojemnika z toksyczną i żrącą substancją w momencie gdy odkręciłem nakrętkę butelki Kreta. Niebawem ją jednak spowrotem zakręciłem i sytuacja jest już pod kontrolą. I to bez pomocy helikoptera, straży itp. Wszystko wydaje się być w porządku, tylko nie ma komu świętować sukcesu…