Powrót po 7 latach. Piast Gliwice wyłonił nowego dyrektora sportowego

Dyrektorem sportowym Piasta Gliwice ponownie został Łukasz Piworowicz, który zastąpi na tym stanowisku Bogdana Wilka. Poprzednio funkcję tę pełnił przez kilka miesięcy w 2017 roku.

 
Piworowicz wraca do Gliwic po 7 latach nieobecności, w trakcie których był również dyrektorem sportowym Podbeskidzia Bielsko-Biała i Rakowa Częstochowa, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. Pracował także w dziale skautingu Górnika Zabrze, a ostatnio miał objąć stanowisko dyrektora w Warcie Poznań.

Dla 44-latka będzie to powrót na Okrzei 20 po siedmiu latach. Łukasz Piworowicz pracował w Piaście Gliwice w latach 2016-2017. Najpierw pełnił rolę skauta, a następnie przez dziesięć miesięcy był dyrektorem sportowym Niebiesko-Czerwonych. Za jego kadencji do zespołu trafili między innymi Joel Valencia i Martin Konczkowski – informuje biuro prasowe Piasta Gliwice.

W ostatnim sezonie 44-latek był koordynatorem kursu Polskiego Związku Piłki Nożnej, który przygotowuje potencjalnych dyrektorów sportowych do objęcia takiej funkcji w klubach

– kontynuuje klub.

Piworowicz posiada wyższe wykształcenie – tytuł magistra uzyskał w zakresie finansów i inwestycji, ukończył też studia licencjackie na kierunku zarządzanie w sporcie. Brał udział w wielu kursach i szkoleniach obejmujących zagadnienia skautingu piłkarskiego zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także analityki w piłce nożnej, m.in. organizowanym przez LMA School of Football Management we współpracy ze Prozone Sports, jak również w kursie analityki organizowanym przez Uniwersytet w Canberze.

Nowy dyrektor sportowy posiada także doświadczenie menadżerskie i biznesowe. W przeszłości prowadził firmę świadczącą usługi statystyczne oraz pełnił funkcję prezesa jednej z grup biznesowych międzynarodowej organizacji BNI. Pracował także w międzynarodowej korporacji. Ciekowostką w życiorysie Piworowicza są cztery tytuły mistrza Polski w kategoriach juniorskich w brydżu sportowym.

(żms), Piast Gliwice
fot. 24gliwice, Piast Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze