Powstaje hala biurowo-magazynowa i nowe miejsca pracy. Kolejny inwestor w strefie ekonomicznej

Przy ul. Wyczółkowskiego powstanie nowy budynek biurowo-magazynowy amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych. Symboliczne wbicie łopat na placu robót miało miejsce 9 września.

 
W spotkaniu uczestniczyli również dr. Eugene A. Scherbakov, dyrektor generalny zarządzający globalnie grupą spółek IPG Photonics, Trevor Ness, wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający oddziałem IPG Photonics Sp. z o.o. w Polsce i krajach bałkańskich.

Jesteśmy pionierem i liderem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki m.in. stali, aluminium, miedzi, blach i konstrukcji stalowych, ponadto wykorzystywanych w telekomunikacji, medycynie, nauce, branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej. Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku, otwartego na przemysł i usługi high-tech – podkreślał dyrektor generalny dr. Eugene A. Scherbakov.


– Spółka IPG Photonics jest spółką córką amerykańskiej technologicznej firmy IPG Photonics Corporation, powstałej w 1991 roku i notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Obecnie firma zatrudnia przeszło 6,5 tysięcy pracowników. Jej główną siedzibą jest Oxford w stanie Massachusetts, natomiast zakłady produkcyjne, centra aplikacyjne oraz działy sprzedaży i serwisu dostępne są w ponad 30 miejscach na świecie – w tym także w Polsce. Gliwice zostały wybrane nieprzypadkowo. Tu rezyduje lwia część naszych klientów, mamy też dostęp do świetnie wyszkolonej kadry inżynierskiej – zaznaczył Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem IPG Photonics.

Firma, która rozpoczyna w Gliwicach budowę swojej kolejnej siedziby, planuje zatrudnić fachowców z branży IT.

W ramach inwestycji przy ul. Wyczółkowskiego powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2,5 tys. m2, w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy z showroomem o powierzchni 505 m2, w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.

(żms)/UM Gliwice
fot. Z. Daniec/UM Gliwice
wiz. mat. IPG Photonics

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Paulo_rc

Inwestycje, miejsca pracy itd. Wszystko fajnie a co z drogami na strefie? Czy nikt nic nie może zrobić aby nie tworzyły się korki w godzinach 6-14-22? Dla 24 Gliwice mam super materiał do artykułu jak to można łatwo ominąć korek na 88 jadąc bypasem koło BP i wepchać się na sam koniec/początek dzięki temu tworzy się jeszcze większy korek na główny pasie. Dziękuję.

Marcin

Planują z DK88 zrobić trasę szybkiego ruchu. W planach nie ma oczywiście ekranów akustycznych, bo po co. Najważniejsze, żeby TIR-y mogły jak najszybciej przejechać. Z gliwiczan jest niewielka kasa, a z firm – to owszem. A przecież miasto ma zarabiać, a nie być przyjazne dla mieszkańców.
P.S. Ciekawe kogo zamierza zatrudniać nowy inwestor, skoro bezrobocie w Gliwicach wynosi 3% i składa się głównie z osób zarejestrowanych w urzędzie dla składki zdrowotnej. Kto chce, to już dawno pracuje.

Alojz

Potwierdzam, jeżdżę tam codziennie i szlak mnie trafia na widok takiego cwaniactwa.

lacrimal

idiotyzmem jest to, że na SSE nie są pociągnięte bocznice kolejowe, którymi można by transportować z Gliwic część produkcji..

biznesmen

Bo to wszystko tymczasowe blaszane budy, których wyposażenie można wywieźć w ciągu tygodnia w dowolne inne miejsce. Póki znajdują się frajerzy do rypania za 2500 na rękę, dotąd ten biznes działa.

Marcin

I póki jest zwolnienie z podatku, bo gdyby nie ono, to strefa ekonomiczna wcale nie byłaby taka atrakcyjna do inwestowania.

rovit

Wysokie technologie zawsze dobrze witane w Gliwicach

KORI

A na DK 88 korki !.Czy planując strefę na tyle firm nie można było zadbać o tą drogę po 2 pasy w każdym kierunku , no ale jak ktoś tam nie porusza się do pracy tą drogą to po co…

Ruda

To nic nowego, że w Gliwicach planuje się bez pomyślunku. Albo przewymiarowane (hala Frankiewicza), albo niedoszacowane (parking przed PKP na kilka samochodów).

dede

Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku. CZYTAJ: mamy tu prawie darmową siłę roboczą.

wikt

Super! Kolejny kołchoz w Gliwicach!

wykop

Wszystko ładnie, pięknie, ale czy wszystko trzeba pakować do gliwic? Tak wiem miejsca pracy itd. ale są i inne miasta, które potrzebują rozwoju, a tu nawalonych tych firm (korporacji) od groma.

Adaś

Więkoszość z tych firm to wyzysk,więc nie ma sie czym podniecać