Premier Morawiecki w Gliwicach, w strefie ekonomicznej. “To ogromna duma”

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek przyjechał do Gliwic, gdzie zwiedził firmę AIUT na terenie strefy ekonomicznej. Był to jeden z punktów wizyty Prezesa Rady Ministrów na Śląsku, gdzie wcześniej m.in. spotkał się z górnikami w Jastrzębiu Zdroju.

 
Stawiając na polskie firmy chcemy przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby w takich przedsiębiorstwach jak to (AIUT – red.) zatrudnienie znajdowali polscy inżynierowie, absolwenci politechnik, uczelni technicznych z całego świata, a w szczególności z Polski – mówił premier podczas wystąpienia dla mediów.

To ogromna duma, że firma z Polski, ze Śląska, z Gliwic ma już dzisiaj przedstawicielstwa w wielkich krajach, potęgach gospodarczych świata, takich jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Indie i nie boi się wychodzić, szukać innych rynków

– zaznaczał Mateusz Morawiecki.


Cieszę się, że udało się pomóc tej firmie przejść przez te trudne miesiące epidemii. Firma skorzystała z tarczy finansowej. Rozmawialiśmy też o gwarancjach BGK pod realizację nowych projektów inwestycyjnych. To jest to czego potrzebujemy. Kolejne duże projekty inwestycyjne po to, żeby tutaj na Śląsku przyciągać inwestorów, przyciągać inżynierów, myśl techniczną, bo w tym tyglu wzajemnych doświadczeń, wzajemnego korzystania ze swoich mądrości rodzą się najnowocześniejsze rozwiązania. Firma AIUT to najnowocześniejsze rozwiązania, których nie powstydzimy się na całym świecie – kontynuował premier.

Nam przyświecało, na początku epidemii – najpierw ocalić firmy, potem odbić się z powrotem i teraz ofensywa – można powiedzieć trzy razy “O”: ocalenie, odbicie i ofensywa

– podkreślał szef rządu.

AIUT to polskie przedsiębiorstwo działające w branży automatyki i robotyki przemysłowej oraz IIoT (Przemysłowy Internet Rzeczy). Jeden z największych europejskich integratorów systemów dla przemysłu. Firma posiada oddziały stacjonarne w sześciu krajach na świecie: centrala przedsiębiorstwa mieści się w Polsce na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach; zagraniczne filie działają w USA, Niemczech, Indiach, Rumunii oraz Chinach. Ponadto AIUT posiada sieć biur terenowych w Polsce. Spółka zatrudnia blisko 900 pracowników, w tym ponad 500 specjalistów inżynierów (stan na 2019 r.). Do 2019 roku spółka zrealizowała ponad 3000 projektów w 45 krajach. (za wikipedia)

(żms)
fot. ŻMS/24gliwice.pl
wid. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
AndrzejD

W jakim celu ten amator i ściemniacz przyjechał do tej firmy ? Pobłogosławić roboty ? Czy obejrzeć rzeczy o których nie ma bladego pojęcia ?

Ampuła

Po rytualnym pobujaniu karczemnym z Umorusanymi Specjalnej Troski, przeniósł się do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tam rozglądał się za ofiarami do przejęcia przez CPN Orlena. Wystarczy, że taki AIUT dostanie od Ziobry polecenie zamknięcia zagranicznych placówek ze względu na podejrzenie wyprowadzania z Polski tajemnic samochodów elektrycznych Syrena Bosto czy Żuka NASCAR (koprodukcja z koncernem Hieronim & Henry Mordalsky z Chicago). Gdzie będzie tym 500+ inżynierom lepiej, niż w Państwowym Zjednoczeniu Wielobranżowym Przedsiębiorstw Gospodarki Uspołecznionej CPN Orlen?

gliwicjus

Już nie rowerzyści i działkowcy? Teraz Orlen?

Klocia

I znow pieniacki i prymitywny atak garstki lemingow z klonami na najlpszego premiera od zakonczenia wojny tylko za to, ze uratowana firma dzieki tarczy Morawieckiego, okazuje mu wdziecznosc;)
Dyzurne lemingi przestancie sie wreszcze osmieszac!

Ggg

Kocia jest taka piosenka ,”weź nie pie**ol” opelek ofcialnie ciągnie astrę do x 2020, później homo niewiadomo…. Wśród oplowców oficjalnie jest PDO a nieoficjalnie ratuj się kto może jak fabryka na kółkach stanie…. To w Gliwicach będzie jedno wielkie G i ten geniusz lekonomii nic nie zmieni…

Klocia

@Ggg ta twoja piosenka idealnie pasuje do ciebie, bo to twoj franek nikt inny tu ja sprowadzil, a jak zaczely sie problemy to spier…. w senacki imunitet:)
A po drugie, nie po to francuzy dorwali sie do opelka by “przyszlosc byla tu w Gliwicach”. Kapujesz?

MariannaA

Specjalna troska bije z tej ampuły.

Urko

Najzabawniejsze jest to, że ten historyk z bożej łaski, po wieczorowo-weekendowych kursach z ekonomii, chyba naprawdę uwierzył w opowiadane przez siebie bełkotliwe kontenty. Matołusz . Chcesz pomóc polskim przedsiębiorcom ? To przynajmniej na początek przestań się im się pętać po halach. Procesy produkcyjne dezorganizujesz.

Laszlo_egesz

Historyk? To bankster-ewangelista, doradca Tuska. Dla wyznawców PIS nieustanny autorytet.

Urko

Historię skończył we Wrocku. MBA też. Już chyba jako członek RN dawnego WBK SA ( jak znam życie tego MBA zafundował mu bank )

Perez

A ja sie dziwie ze firma uzyczyla sojego dobrego imienia takiemu klaunowi i klamcy :)

Ma-te

Nie przywiózł z sobą masztu i flagi? A tak zachwala, żeby każda gmina miała, bo już innych potrzeb nie mamy, tylko flagi na masztach.

AndrzejD

…bo te flagi na masztach + program “Oczko Wodne+ ” to początek odbudowy floty marynarki wojennej.

Lipa

I po co on przyjeżdża? Do tego obozu pracy? Czym się chwali? Jakie ocalenie? Kpina na całego. Ta strefa to jeden wielki obóz pracy…

kanalia52

Z Jastrzębia przywiózł covid.

Siwy

Co on tak jeździ po tych samych firamach? ! W kampanii wyborczej PADa też tam był, rodzina, czy go gdzieś indziej nie chcą ?!

zorka

W Tychach przed wizytą kazał wyciąć krzewy i wywiesić kolorowe flagi.

Imiu

Cały Świat klaszcze Polsce sukcesu XD

Okulista

O jakim sukcesie masz namysli.Przeciesz na stefie niema Polskich firm,tylko Polska sila robocza,a ludzie mowia obozy pracy.

Diixie

Ciemny lud to kupi ale raczej nie w Gliwicach Panie Morawiecki, bo to miasto inteligencji, a nie kolejna wylęgarnia 500 plusów.

Obserwujący

Ciemny lud jest również w glajwicach,powiedziałbym nawet,że ciemny lud ma przewagę liczebną.Dlatego też słowa mateuszka mają olbrzymią siłę propagandową i piarową.
Glajwice nie są miastem inteligencji, jakieś 20 lat temu owszem, glajwice były miastem inteligenckim,ale obecnie nie są.Są wioseczką zapyziałą na wstecznym.
Wylęgarnią pińćetów są glajwice.Wystarczy zobaczyć po ile sztuk bombelków zaopatrzeni są tzw.rodzice.

Obserwujący

Czyżby firma przyjazna pisiorom?jakiś biznesik mają z pisiorami?pewnie “wizyta” piarowa.

007

Kolejny PiSofrenik

PINOKIO

gliwice to grajdol nie miasto honoru co rusz ta miernota tu zglada kto go zaprasza co za zgnilizna go tu pragnie fuj rzygac sie chce

JOANNA

w tej firmie Mateuszku pracują katolicy i patriotki, kochający swoja zienie i braci, /twoja polityka ich niszczy nie wpisuje w ich jestestwO, Tu jest POLSKA WIELKA POLSKA BÓG pobłogosławił TA ZIENIEM Mateusz dlatego ODEJDZ STADZ

Gruntowy przymrozek

Nieudolna próba wzniesienia trollingu na wyższy poziom?

Fiku Miku

Imię się zgadza. Szkoda, że nie przedstawiała się z nazwiska. Po powyższej pisowni obstawiam dwuczłonowe, z niemieckim jako pierwszym.

The Tiger@

Jak pierwsza dama?

Fiku Miku

Pierwsza dama ma na imię Joanna?

The Tiger@

Nie, ale pewnie Panie są na tym samym poziomie.

obserwator

Lewactwo woli by Polska była rozkradana, była biedna, było wysokie bezrobocie. By Polacy zmywali gary angolom i zbierali plony na polach niemieckiego pana.Pytanie zasadnicze czy lewak to Polak?

JFK

Mniej TVP

prosty_gliwiczanin

Mniej TVN koleś

Urko

@obserwator. Odpowiadając na twoje pytanie. Nie wiadomo . Natomiast wiadomo , że tobie pod dekielkiem coś mocno “nie ten teges”.

Szlomo

Zasadnicza odpowiedź brzmi: jak ktoś propaguje głupoty, to na 99% jest Polakiem. Na świecie nawet mają takie powiedzenie: “głupi jak Polak”.

Ostatni Sprawiedliwy

@Szlomo. W Polsce jest też taki zwrot “oszwabić”. Raczej nie ma pozytywnego znaczenia.

Szlomo

Polacy – wieczne ofiary.

gliwicjus

jest również zwrot “żydzić”…

Obserwujący

Pisiory wielbią robić z polski kraj cierpiętników.To ich ględzenie ile to ten naród wybrany wycierpiał,pępek europy i świata…

prosty_gliwiczanin

Albo “bić Niemca po hełmie” :)

jenny

Drogi Obesrwatorze, jaką masz na to teorie, że osoba o lewicowych poglądach woli rozkradanie biede i bezrobocie?
Czy według Ciebie, ktoś kto nabiera przekonań lewicowych (lub chociażby uznaje niektóre pomysły za odpowiednie), jest wyłapywany, dostaje w nagrode niemiecki paszport i 500+ od sorosa? :D