Prezydent Gliwic o organizacji wyborów: “to głęboko niemoralne, nie przyłożę do tego ręki”


– W stanie epidemii przeprowadzenie zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na terenie miasta Gliwice jest niemożliwe

– wskazuje Adam Neumann w piśmie do Sylwestra Marciniaka, Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.

– Są granice absurdu i tematy, o których nie mogę milczeć – czytamy w prezydenckim oświadczeniu zamieszczonym na facebooku. – Zapewnia się nas, że mają być maseczki dla wyborców i komisji wyborczych, podczas gdy gliwicki szpital miejski ma środków ochrony zaledwie na tydzień a Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na ok 5 dni! – podkreśla Adam Neumann.


Prezydent w piśmie do PKW wskazał na problemy m.in. z przygotowanie lokali wyborczych w czasie epidemii, ale też organizacją wyborów na wcześniejszym etapie: powołaniem składów obwodowych komisji wyborczych i szkoleniem członków OKW.

Adam Neumann wyraził też wątpliwości wobec wprowadzonych w nocy z piątku na sobotę poprawek do Kodeksu Wyborczego. Wskazał, że takie rozwiązanie rodzi konieczność dodatkowych spotkań członków komisji wyborczych i urzędników co w stanie epidemii rodzi poważne wątpliwości.

– Kiedy słyszę, że rząd zapewni środki zabezpieczające na potrzeby wyborów, to nie mogę milczeć. Proponuję przekazać je jak najszybciej dla ochrony życia lekarzy, pielęgniarek, ratowników i innego personelu medycznego! W obecnej sytuacji to oni najbardziej tego potrzebują!

– argumentuje prezydent Gliwic.

Adam Neumann nie jest pierwszym samorządowcem, który sprzeciwił się organizacji wyborów w mieście. W naszym regionie w niedzielę podobne oświadczenie padło ze strony prezydenta Będzina. Dezaprobatę dla planów rządu wyrazili też m.in. prezydenci Sosnowca, Wrocławia i Gdańska.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja.

Nie sądziłem, że to kiedyś powiem/napiszę… W tym przypadku podzielam zdanie pana prezydenta.

Tak sobie.

Jest w opozycji, tak jak Z.F. więc nic nowego nie wymyślił. Gdyby reprezentował PIS to co innego by mówił.

Ja.

Tu już nie chodzi o opcje polityczne. Tu chodzi o nasze zdrowie, życie, bezpieczeństwo. #zostańwdomu.

Sonia

A na zakupy pewnie nikt nie chodzi wszyscy siedzą pozamykani w domach ,tylko skąd tyle ludzi na spacerach .

RyniaH

Gdyby babcia miala wasy…

Piotr

Nie mierz innych własną miarą. Nie każdy jest chorągiewką.

realista

Zajmij sie Pan aktualna sytuacja w MIESCIE ,bo nie panujecie, a nie POLITYKA.

Irenka

Dokładnie to samo chciałam napisać!

XYZ

O moralności to lepiej żeby się pan nie wypowiadał !!

Wnikliwy obserwator

Jako pierwszy dal przyklad burmistrz Ket, Krzysztof Kleczar (jesli nie myle nazwiska). Za nim poszli kolejni samorzadowcy z roznych miast kraju. Kazdy z nich odmawia uczestnictwa w przygotowaniach do majowej akcji wyborczej. To sie teraz potoczy jak lawina. Na skutek solidarnego sprzeciwu licznych prezydentow miast, burmistrzow i wojtow nie da sie – jak sadze – przeprowadzic majowych wyborow prezydenckich w Polsce!

Anna

A jakie to niby wybory. Taki sam wyczyn wyborczy jak w Gliwicach. Trudno uwierzyć, że społeczeństwo nadal daje się nabierać na tzw. demokrację.

krzysztof

POWIELACZ MYŚLI INNYCH ,sam nic nie potrafi

dubler

Dokładnie;) a przecież teraz,jako nowy prezio Adam ma naprawdę spore możliwości zamiast posluchu “Co należy do gminy? Gmina dysponuje wieloma instrumentami finansowymi, za pomocą których może oddziaływać na lokalne życie gospodarcze. Także w czasie kryzysu. Najpoważniejszym z nich jest po prostu budżet gminy. W uproszczeniu: oprócz wydatków składają się na niego dochody z podatków, różnych opłat, z mienia majątkowego, z działalności gospodarczej itd. Ulgi i zwolnienia w podatkach, jakich może udzielić gmina, stwarzają lepsze albo gorsze warunki funkcjonowania przedsiębiorstw. W razie katastrofy – mogą je ratować. Możliwe są także przesunięcia środków z puli na inwestycje na podtrzymanie działalności małych i… Czytaj więcej »

manek

No to zaistniał. Wprawdzie w sprawie wyborów, które i tak się nie odbędą, ale jednak. Szkoda, że nie widzi innych problemów stojących przed miastem i mieszkańcami a które muszą być rozwiązane przed 10 maja. Zresztą i tak nic nie widzi i zadziałał na polecenie pryncypała.

Oburzony

Człowieku zajmij się epidemią bo w Gliwicach dzięki wam nie ma gdzie leczyć ludzi a nie zajmuj się wielką polityką,opamiętajcie się!!!!!

StaryJorg

Myśl trochę – właśnie to robi!

Kolega

Dopiero teraz????? Naprawde wczesniej nie zauwazył że jest coś do zrobienia???

każdy

Może i zauważył, ale nic nie może, to nie w jego gestii, to inni powinni, ma związane ręce, to nie do niego należy, …

jerzy

Najpierw pomyśl a potem pisz i nie rób tego na odwrót .

xants

Politykę człowieku zostaw politykom. Skupiamy się na czymś w tej chwili zupełnie nieistotnym. Wybory się odbędą albo nie jeśli tylko pan z Nowogrodzkiej wyda jakieś dyspozycje. Lepiej Prezydencie zajmij się służbą zdrowia, kupowaniem sprzetu, przygotowywaniem miejsc na hospitalizację chorych, zakup maseczek, fartuchów, przygotowaniem miasta na trudne czasy. Do wyborów ponad miesiąc ale za ten miesiąc to wielu z nas może już nie dożyć. Nie włączaj się w polityke tylko ratuj ludzkie zdrowie i życie. Za to ja jako podatnik właśnie Ci płace! Nie za to żebyś sobie robił polityczne wycieczki i afiszował się swoją “niezależnością” i “wielkością”. Zrób coś człowieku… Czytaj więcej »

Gliwiczanin

A prezydent miasta kim jest jak nie politykiem ?

PhD

Jest urzędasem. Niech się zajmie chadziajskim bajzlem w mieście G, bo raczej nikt poza kilkoma poplecznikami nie zwróci uwagi na jego pisaninę.

Daria

Zajmij sie lepiej bajzlem w swoim domu

gmG

Dokładnie to jest zarządcą wynajętym przez podatników do zarządzania mieniem i właściwym dbaniem o miasto…

DD

Słusznie, wynajmujemy, utrzymujemy i oczekujemy.

Adrian

Wybory są dla niektórych być albo nie być bo koryto może się rozleciec a tak dobrze się zarlo.

Helmut

Wirus – to także polityka. Do marca był niewidzialny. Ale teraz widocznie sie przyda.

DD

Panie Prezydencie “głęboko niemoralny” jest również fakt naliczania stawek za odpady od powierzchni. Dodatkowo powtarzanie jak mantrę, że się inaczej nie da, bo koszty, bo inne miasta też tak liczą i takie bzdety. Pan skończy z tą manipulacją i zacznie uczciwie mieszkańców gminy traktować.

sanpe

no to borys kazał adam wykonał – ale twardziel szacun

kanalia52

Brawo Panie prezydencie.

Joel

A głęboko moralne było przekazanie władzy w Piascie mniejszościowemu udziałowcowi panu Kałuży? A moralne było żeby ściągać od Gliwiczan kase za przekształcanie własnościowe gdy w większości miast Polski mają 90% bonifikaty. Kto tego człowieka wybrał na prezydenta…

JAś

Jak mu kazali to tak mówi i robi posłuszny jak Pani Kidawa, ale ona nawet czytać nie umie

wiktor

W mieście są szpitale. Wszystkie sa spólkami z oo. których właścicielem jest Miasto Gliwice. Zarządza nim teraz pan a poprzednio pański kolega. Kto odpowiada za zabezpieczenie środków ochrony firmy dla pracowników? Właściciel czy państwo. To pan jest odpowiedzialny za to czy pracownicy pańskich szpitali maja w czym i na czym pracować. To par reprezentuje właściciela. Po coście razem z poprzednikiem to prywatyzowali. Kazał wam ktoś? Pan zapomniał ze Państwo jest w tej chwili tylko odpowiedzialne za leczenie i płace. Za resztę pan. Nie trza było hal budować a wyposażyć własne szpitale. Albo pozostawić je państwowymi. A teraz pierniczy pan o… Czytaj więcej »

dubler

Żenujące panie Adamie;) bo kiedy pan na tym portalu jako (!?) wspierał swojego pryncypała Zygmunta i jak się okazało nie na darmo, to już wykonywanie jego immunitetowych poleceń z senatu to już lekka przesada tym bardziej tym bardziej, że korupcjogennych na czele z nijakim doktorkiem w nim nie brakuje. A więc: wara samorządowcom od polityki!

Grzegorz

Mógłby być oryginalniejszy, a tak już wiadomo Partia dała rozkaz to i wykonanie musi być Kichawa nie wypaliła trzeba było znaleźć jakiś rozwiązanie.

siwy 2

hahahahahah mysli ze wirus uratuje tonacy statek PO bedziemy glosowac korespondencyjnie- zostaniemy w domu i wygramy !!!!!!!!!!!! wygramy z koronawirusem i wygramy z PO tylko skowyt slychac uuuuuuuuuuuuuuuu

XYZ

Niech Pan nas nie opuszcza. W wolnych chwilach proponuję przeprowadzić audyt gliwickich spółek samorządowych z dopuszczeniem miejskiej opozycji.

Anna

Dla przypomnienia data początkowa, dla siwego dziadka wtedy jeszcze niedostrzegalna i totalnie bagatelizowana. Dopiero po 3-miesiącach włodarz Gliwic zauważył, że coś się dzieje. Dziadku, drogi dziadku nie siej paniki. Zrobiłam zrzut ekranu z tą majową datą. i tu przypomnienie – specjalnie dla specjalisty z Białego Domu. „Od północy 24 stycznia 1287 potwierdzono przypadki zapalenia płuc wywołanego przez nowy rodzaj koronawirusa w 29 prowincjach i miastach, z których 237 osób jest w poważnym stanie, 41 osób zmarło (39 osób w Hubei, 1 w Hebei , 1 – w prowincji Heilongjiang) ”, mówi raport. Ponadto 38 leczonych pacjentów wypisano ze szpitali. Zgłoszono… Czytaj więcej »

Sonia

Konstytucja konstytucja ,konstytucja !!!!!!!

danka

prosze pana prezydenta,nic pan nie wymyslil
pan sam,a jedynie powiela pan to co inni juz zarzadzili,ale pomimo to,ze popieram inna opcje polityczna to chyba nikt przy zdrowych zmyslach w obecnej sytuacji nie poleci na wybory.na dzie dzisiejszy obojetne mi jest czy ten czy inny wlozy se korone na glowe,ale nie jest mi obojetne,ze jedynie biskup gliwicki nie pozwala uczestniczenia we Mszy Sw chociazby 5 osobom,a jeszcze wczesniej 50.

Iwo

Gdyby powiedział że zorganizuje wybory to by go zjedli , jak mówi że nie zorganizuje to też gryzienie jest jakaś trzecia opcja ??? Ludziom nie dogodzisz, jak ktoś jest wredny to się wszystkiego czepi….

XYZ

A może połączyć wybory prezydenckie z referendum w sprawie odwołania Najjaśniejszej Astry w Gliwicach ??

Zibi

Ręce opadają jak czytam wypowiedzi pana “prezydenta” szefa Gliwickiej Mafii jestem ciekaw jaki wirus mu mózg zainfekował

wicynt

Jaki jutro bedzie dzien nojman godej

Obserwujący

No coś podobnego…sam na wpadł czy zygmunt mu powiedział???
Pisiory wprowadzą swoich komisarzy, członkami komisji wyborczych będą osoby a wojsk obrony terytorialnej.Suweren, twardy elektorat pójdzie,pomimo strachu do wyborów gdyż tak kazał wodzu,naczelnik.
W pierwszej turze wygra obecny prezydent.
Normalnie ręce idzie załamać.

giaur

co będzie wart prezydent z 15% poparciem

Obserwujący

Raczej niewiele,ale suweren to kupi.Pisowska propaganda wciśnie odpowiedni kit suwerenowi.A suweren łyknie i jeszcze będzie zadowolony.Do czasu aż pińćet przestanie płynąć, bezrobocie będzie wynosiło 20 procent. Rozwojowo kraj cofnie się do lat 70 tych.I wtedy dopiero, oczy się otworzą suwerenowi, ale będzie za późno.

wiktor

Ot jaki fachowiec od przewidywania co będzie. A jaki inteligentny. jak to wszystko wie niczym Nitras z zaboru pruskiego.