Prezydent o Nowym Centrum Gliwic, kampanii wyborczej i… szkodnikach. Adam Neumann w „Gościu Dnia”

– Piątka z minusem albo czwórka z plusem tej inwestycji się należy – ocenia Nowe Centrum Gliwic prezydent Adam Neumann. – Już mnie śmieszą te rzeczy o udarach cieplnych, betonozie, braku cienia. Kto miałby tam czekać nie wiadomo ile godzin na autobus? To nie jest plaża – dodaje.

 
– Wystarczy trochę cierpliwości, bo platany, które zostały w dużej liczbie nasadzone, będą dość szybko rosły, i myślę, że za 3-4 lata naprawdę będzie tam dobrze pod względem zieleni, również cienia.

O próbie zebrania podpisów przez Kajetana Gorniga w wyborach do Senatu.

– Sytuacja jest śmieszna według mnie. Nie wiem co on chciał osiągnąć (…) Co to za kandydat, któremu nie udało się zebrać podpisów? On chciał jakąś bazę danych zdobyć, z którą teraz nie wiadomo co będzie robić? Przecież ludzie podają pesele, adresy. Niespecjalnie mam ochotę zastanawiać się nad działaniem pana Gorniga – przyznaje Adam Neumann.

O aktywności radnej Katarzyny Kuczyńskiej-Budki i Borysa Budki w kontekście Gliwic

– Państwo „Borysowie” są zdecydowanymi szkodnikami, jeśli chodzi o miasto Gliwice. Ja to tak oceniam i mówię im to prosto w twarz. (…) Pani Katarzyna Kuczyńska-Budka ma nieformalną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, przygotowuje wspólnie z radnymi PiS projekty uchwał, głosuje bardzo często wspólnie z nimi. To jest szkodnictwo – ocenia prezydent.

O obietnicach i rozdawnictwie w kampanii

– Na dzisiaj autentycznie nie wiem na kogo oddam swój głos, jeśli chodzi o wybory do Sejmu. Obserwuję to co się dzieje i jestem coraz bardziej przerażony proponowanym rozdawnictwem i ściganiem się na lewicowość, na socjalizm. Mnie to przeraża. (…) Wiem co to znaczy rozdawanie publicznych pieniędzy ponad miarę, kiedy państwa na to nie stać. To się kończy katastrofą – podsumowuje Adam Neumann.


Uwaga. Dla ułatwienia wywiad został podzielony na rozdziały. Jeśli chcesz posłuchać tylko określonego fragmentu – najedź na pasek postępu filmu w trakcie odtwarzania. Możesz też kliknąć bezpośrednio w wybrany znacznik czasowy widoczny poniżej.

00:00 Fragmenty, czołówka, wstęp 01:03 O otwarciu Nowego Centrum Gliwic 11:09 Nieudana próba zebrania podpisów przez Kajetana Gorniga 12:34 O ustalaniu miejsc na listach wyborczych przez partyjne góry 14:48 Ocena działań Katarzyny Kuczyńskiej-Budki i Borysa Budki 16:09 Czy Jarosław Wieczorek bardziej pomógł czy zaszkodził Gliwicom jako wojewoda? 16:50 Na kogo zagłosuje Adam Neumann w wyborach parlamentarnych

Zapraszamy do posłuchania całego wywiadu.

Odcinek programu Gość Dnia zrealizowano w studiu 24gliwice. Rozmowę prowadzi red. Michał Szewczyk. Realizacja Łukasz Gawin, Marcin Fabrykowski.