Procesja Bożego Ciała w okresie pandemii. Tylko wokół kościoła, limit uczestników i maseczki

Biskup diecezji gliwickiej, Jan Kopiec, przekazał wytyczne dotyczące obchodów święta Bożego Ciała w okresie pandemii, która na Śląsku osiągnęła największą w kraju skalę. W tym roku będzie inaczej, niż w latach poprzednich.

Mając na uwadze aktualnie obowiązujące przepisy państwowe, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała, ale tylko wokół kościoła z czterema błogosławieństwami bez konieczności budowania osobnych ołtarzy – dowiadujemy się z dokumentu opublikowanego pod koniec maja.

Należy przy tym zachować wskazane normy państwowe, zgodnie z którymi w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób, a także odpowiednie zalecenia sanitarne (zasłanianie ust i nosa lub odstęp 2 metrów)

– zaznacza biskup Jan Kopiec.


Zalecam natomiast adorację najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej oraz ramach popołudniowego nabożeństwa, zaś w oktawie w związku z wieczorną Mszą świętą, odprawić stosowne nabożeństwo Eucharystyczne. Podczas tych nabożeństw zaleca się wykorzystanie tekstów i obrzędów przeznaczonych na procesję Bożego Ciała (odczytanie jednej lub wszystkich Ewangelii oraz odmówienie przypisanych do wybranego lub wszystkich ołtarzy modlitw błagalnych) – dodaje biskup.

(nmm)/Kuria Gliwice
fot. px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Celnie dobrana ilustracja artykułu – oni po sobie nigdy nie chcą posprzątać.

Obserwujący

Pisiowski suweren, “lepszy sort” po sobie nie sprząta.Oni są ponad to.
Kto widział w święto pracować czyli sprzątać?księżulo by się obraził.

dzidek krępak

A mnie nie podoba się to niszczenie kwiatów. Po kiego diabła to robić? Szanujmy to co jeszcze rośnie na tej zanieczyszczonej planecie.

Robert

Do -Laszlo_egesz
“Celnie dobrana ”
Celnie to powinien być ustawiony celownik snajpera.

s.Adrianna SSND

Z szacunkiem i ufnością realizujemy postanowienia Rządu polskiego – dlatego informuję pokornie, że Kancelarie Parafialne przyjmują już zapisy na miejsca w procesji Bożego Ciała tak, aby zadośćuczynić poleceniu Księdza Biskupa. Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Procesji prosimy o łączność duchową i gorącą modlitwę w intencji Ojczyzny i Rządzących.

Jest faja

To nie będzie w tym roku tych wyjących gąsienic które zawsze wiły się po mieście? Jak miło, gusła odwołane.

Urko

“Zalecam natomiast adorację najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej oraz ramach popołudniowego nabożeństwa, zaś w oktawie w związku z wieczorną Mszą świętą, odprawić stosowne nabożeństwo Eucharystyczne ”

Dla mnie te słowa nic nie znaczą . Pocieszające, że dla większości polskich tzw. “dominicantes” zapewne też nie.
Cytując klasyka . “Religia to opium ludu” . Tyle, że opium nie daje chyba takich efektów . Tu potrzeba coś mocniejszego .

helmut

Do – Laszlo_egesz
Dlaczego nalatujesz na wyszkolonych na tym odcinku, funkcjonariuszy Mossadu. Proszę, zajrzyj na: Żydzi, Leżajsk 2019. Widząc tamto religijne przedstawienie, można się serdecznie uśmiać.

Ampuła

Skoro Umorusani Specjalnej Troski mogą fedrować zdalnie z fotela pod plazmą, to dlaczego wyznawcy mięsnych kultów nie mieliby spędzić procesji w kuchni nad parówkami, posypując się płatkami ciętymi z “Niedzieli” i “Egzorcysty”?
Spolegliwy biskup zawsze będzie mógł w rewanżu liczyć na partyjno-rządowe wsparcie.
Szczególnie w ten trudny czas, kiedy gwałcenie ministrantów znów będzie w Polsce karalne srożej, niż przeniesieniem sprawcy do bardziej zacofanej parafii albo na misje nad ciepłym morzem, gdzie dzieci tubylców smakowicie hasają na golasa.

Obserwujący

Umorusani specjalnej troski dostawać będą 100 procent wynagrodzenia w ramach postojowego. To jest kasta uprzywilejowana.
Kopalnie będą sukcesywnie zamykane. Ta ich praca w kopalniach jest zbędna i iluzoryczna no i baaaaaardzo droga dla podatnika.

janek

widziałem coś takiego w górach. to spęd baranów. ale w mieście? 21 wiek a tępota jak w średniowieczu

janek

i super! powinni wogóle odwołać “święto” kanibala. nie będzie wrzasków i wycia pod oknem no i będzie czyściej

placowy

Jako dziecko bylem przekonany ze obchody 1go maja i bozego ciala dotycza tego samego swieta.A powodem byl moj ojciec ktory mowil ze komuchy i koscielni niczym sie od siebie nie roznia (nieomylni kjm)

Robert

Wolności, nie wolności bez Solidarności. Utopić księdza. No i te wycieczki rządowym samolotem do Watykanu.
Ale dziś totalna amnezja. A może to tylko pejsaci i świńska inteligencja.

Robert

Polak papież. Nie ma wolności bez Solidarności. Popiełuszko utopiony przez wstrętne SB.
W warszawskich kościołach flagi polskie okolone drutem kolczastym, fiat 125p wkopany w ziemię i tłumy ludzi.
Loty do Watykanu rządowym samolotem. Politycy ustawieni w kolejce do papieża
A dziś totalna amnezja. Więcej, skąd ta wręcz nienawistna postawa względem katolickiego, polskiego kościoła.
Przecież w kosciołach można jeszcze napotkać na polskich księży.
Drodzy Polacy czas się obudzić i włączyć myślenie.
(dlaczego usuwacie posty, szef wam nakazał?)

Anna

A mnie będzie bardzo brakowało procesji. Z przyzwyczajenia pójdę sama ulicami po ubiegłorocznej trasie. Uważam, że procesje są nieodłącznym elementem naszej chrześcijańskiej kultury. Powinny odbywać się częściej, na przykład w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 17.00 – jestem pewna, że tolerancyjni kierowcy nie byliby przeciwni. Dla bardziej wierzących można by wprowadzić możliwość wejścia procesji na prywatne posesje. Uważam też, że niektóre ulice w miastach powinny być wyłączone z ruchu i przeznaczone tylko dla procesji – obecnie wierni są dyskryminowani. Duda obiecał, że się nad tym pochyli.

dubler

Do wszystkich tutejszych już podpisanych zbereźników. Rozumiem, że jesteście miłośnikami i częstymi uczestnikami marszów dla równości, dlatego pytam gdzie tu jest ta wasza afiszowana przy każdej okazji tolerancja? No gdzie?:)

Obserwujący

Najlepiej niech zrezygnują z tego obrzędu.

Ad

Powinieneś to olać, skoro nie jesteś tym zainteresowany, tak jak większość bywalców forum olewa Ciebie, bo stratą czasu jest czytanie Twoich plwocin.

Zdzisława Niepiernik

…jak widać na załączonym obrazku z lubością te jego plwociny zlizujesz, bo je czytasz.