Protest pod hasłem „Mamy dość”. Na skwerze Doncaster pojawiło się ok. 200 mieszkańców

Niecałe 200 osób wzięło udział w sobotnim proteście zorganizowanym na skwerze Doncaster w Gliwicach. Wbrew zapowiedziom nie było przemarszu ulicami Gliwic, a akcja zakończyła się już po ok. 40 minutach.

 
Uczestnicy zgromadzenia manifestowali niezadowolenie wobec sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju.
– Polska pod rządami PiS stanęła na skraju przepaści. (…) Będziemy walczyć o Polskę i godność Polaków, precz z kaczorem dyktatorem – można było usłyszeć podczas jednego z krótkich wystąpień przed mikrofonem.

Jak wcześniej informowali organizatorzy, akcja zwołana na godzinę 19:00 w sobotę miała być formą sprzeciwu wobec cyt. „łamania wolności i praw człowieka, drożyzny, inflacji, podwyżek rat kredytów, dyskryminacji, kłamstwa i propagandy, bezprawia, niszczenia niezależności sądownictwa, a także środowiska naturalnego, nienawiści, złodziejstwa i korupcji politycznej, niszczenia szkolnictwa i edukacji, jak również rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

Według zapowiedzi, uczestnicy protestu mieli się spotkać na skwerze Doncaster, następnie ulicami Gliwic przejść na plac Krakowski. Ostatecznie z przemarszu zrezygnowano, a protest zakończył się już po około 40 minutach.

Manifestacja odbywała się pod hasłem „Mamy dość!”. Jej organizatorem był kolektyw Nigdy Nie Będziesz Szła Sama, nieformalna inicjatywa kobiet należących do różnych organizacji kobiecych.

emef/ fot. żms

54 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
ojojoj
25/09/2022 09:19

Gdyby organizatorem protestu nie był „strajk kobiet”, to frekwencja była by większa.
A tak prawie nikt się nie chce pokazywać z nawiedzonymi z pod znaku „łamania wolności i praw człowieka”

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu przez ojojoj
sceptyczny
26/09/2022 10:10
W odpowiedzi na  ojojoj

Widzę tam też mężczyzn. Pewnie zniewieściali, albo partnerki ich zmusiły.

Jarosław
25/09/2022 09:28

Mamy dość kolektywu,, Nigdy nie będziesz szła sama”……

gliwicjus
25/09/2022 12:13

Jako sukces organizatorzy poczytują sobie przewagę liczbową uczestników nad liczbą przedstawicieli mediów.

Informacja Turystyczna
25/09/2022 13:06
W odpowiedzi na  gliwicjus

Służb też chyba za wiele nie było…

ojojoj
25/09/2022 09:12

patrząc na zdjęcia, wygląda to na max 100osob

Vladimir Vladimirovicz
25/09/2022 18:01
W odpowiedzi na  ojojoj

i pies

Lewy
25/09/2022 19:04
W odpowiedzi na  ojojoj

W Warszawie na katoprawacką manifestację przyszło ok. 200 osób. Był śmiech.

Nieświęty Jerzy
25/09/2022 20:28
W odpowiedzi na  Lewy

A w Sanoku na podobny wiec homofobów, mizoginów i szowinistów przyszło 0 (ZERO) osób. :D :D :D

Precz z gorolstwem
25/09/2022 23:35
W odpowiedzi na  Nieświęty Jerzy

Cześć Jurek!

Borys
26/09/2022 06:16

Ciamajdan?

Karol
26/09/2022 07:36

Ale niewypał gdzie te kobiety z piorunami na czole się pochowały ?? Haha

Informacja Turystyczna
25/09/2022 10:58

No i paszowozy rozstawione na Krakowskim straciły tyle odchudzających się klientek…

PS: czemu jest relacja z lichego protestu a brak relacji z któregoś z koncertów?

gargulec
26/09/2022 07:53
W odpowiedzi na  Informacja Turystyczna

Bo na koncert trzeba kupić bilet

penn
25/09/2022 16:05

rzeczywiście tłumy tak na oko 2 tysiące osób

Łowca lemingów
25/09/2022 11:01

Patrząc na zdjęcia w większości to nomenklaturowa getiatria.

Imię
25/09/2022 18:43
W odpowiedzi na  Łowca lemingów

Że kto?

Łowca lemingów
25/09/2022 20:06
W odpowiedzi na  Imię

geriatria – miało być

Blofeld
25/09/2022 18:58

Znaczy się, niewielu ma dość

Max
25/09/2022 22:07

Gdzie byli jak Frankiewicz likwidował tramwaje?

gargulec
26/09/2022 07:54
W odpowiedzi na  Max

Spytaj mieszkańców Dolnych Wałów czy tęsknią za tramwajami

Ar
08/10/2022 21:43
W odpowiedzi na  gargulec

Albo Gruszczyńskiego :)

Beton
26/09/2022 09:24
W odpowiedzi na  Max

Oczywiście pod każdym postem dotyczącym Gliwic, musi być coś o tramwajach. Niektórzy chyba cierpią na jakąś obsesję na tym punkcie.

PiKo
26/09/2022 17:19
W odpowiedzi na  Max

Jak to? W tramwaju…do Nikąd

Jan
25/09/2022 08:35

Jakby PO teraz rządziło to dopiero byśmy mieli podwyżki , wyprzedane polskie firmy, a ty obywatelu martw się sam

Sasiad
25/09/2022 21:25
W odpowiedzi na  Jan

Po przeczytaniu tego komentarza wiedzialem, ze masz na imie Jan, Janusz, Andrzej, albo Wiesiek

PiKo
26/09/2022 17:21
W odpowiedzi na  Jan

Ale mówilibyśmy po niemiecku a przynajmniej jak nadludzie tego oczekują

Agata
26/09/2022 08:00

Do roboty niech się wezmą. Dość tych strajków w w wykonaniu oszołomów.

Maciej
17/10/2022 11:18
W odpowiedzi na  Agata

Wg. Michalkiewicza w w USA takim amnifestantom płacono 20 dolców na godz. czy u nas za friko?

Gliwiczanin
25/09/2022 18:09

czas żeby senator poprowadził masowe demonstracje, nasz wybitny lokalny mąż stanu

Dirk
26/09/2022 21:35
W odpowiedzi na  Gliwiczanin

Też popieram Frankiewicza. Dzięki niemu Gliwice rozkwitły.

moje mam
26/09/2022 15:40

tak na marginesie
prosze by dziadostwo nie deptało trawników

moje mam
26/09/2022 15:24

brawo gliwiczanie – nareszcie mądrzejecie
wśród tych 200 100 gapiów i 50 obserwatorów tzw. dziennikarzy

Komentator
26/09/2022 06:08

Lewactwo protestuje bo za mało na faktury, na firmy mogą rzeczy kupić żeby system oszukać kombinatorzy i sabotażyści

Bartek
26/09/2022 11:01
W odpowiedzi na  Komentator

A co do tego mają przedsiębiorcy. W każdym kraju, jeżeli działalność na to pozwala można kupować na faktury. Już i tak sporo przedsiębiorców „wyprowadziło” się za granicę z tego chorego systemu, gdzie każdy przedsiębiorca to z założenia złodziej i to on musi udowadniać, że jest nie winny a nie na odwrót.
Kolega to chyba jeszcze pamięta jak a pochody pierwszomajowe chodził a na zebraniach partii przedsiębiorców przeklinał – bo to przecież złodzieje byli.

The Tiger@
27/09/2022 14:53
W odpowiedzi na  Komentator

Lewactwo a przedsiębiorcy to dwie praktyczne rozłączne grupy.

PiKo
26/09/2022 17:14

200 osób mówi wszystko – część przybyła spoza naszego miasta – zatem margines społeczny i polityczny. Jest demokracja – więc wolno każdemu manifestować co chce byle nie łamał prawa. Ciekawe jakie byłyby komentarze gdyby zorganizować protest przeciwko ordynarnym feministkom…? Pewnie skończyłoby się na agresji, mandatach… i opluciu przez media. Pewnie dlatego że to nie poprawnie rozumiana demokracja…

Ania
26/09/2022 18:38

Ach te plany i się zesr….. to było do przewidzenia

Jan
27/09/2022 13:24

Żałosne

Oburzony
26/09/2022 22:21

Żałosna komedia.Czego mają dość,że nie można kraść ,a może tego,że Państwo otacza troską obywateli,że dba o bezpieczeństwo Ojczyzny,naszej ojcowizny.Oj głupcy.Opamiętajcie się bo może być za późno!!

Pola Mieszkanka Gliwic
27/09/2022 14:15

Jestem kobietą, ale nie kumam gdzie wolność kobiety w Polsce jest łamana. Chyba w tych niezawisłych sądach gdzie kobieta sędzina zaniża alimenty na dziecko.

PiKo
26/09/2022 17:24

A kto siedzi w UM… warto prześledzić, ilu aktywistów dawnego systemu lub ich dzieci trzymają się dzielnie od 30 lat…

Dirk
26/09/2022 21:31

Mam dość pisowskiej zarazy.

Xxx
25/09/2022 18:55

Byłam na tym proteście i jak dla mnie było około 50 osób a nie 200. To była strata czasu, jak tak mają wyglądać strajki w Polsce to nigdy nic się nie zmieni, ludzie woleli iść do knajpy niż na ten protest. Rezygnacja z przemarszu to był duży błąd.