Przebudowa feralnego łuku powoli dobiega końca. Znika wahadło z ulicy Zygmuntowskiej

Znika wahadło z ulicy Zygmuntowskiej. Od środy, 13 października, prace w tym miejscu wchodzą w kolejny etap pozwalający na swobodny przejazd pojazdów – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

 
Przebudowa łuku drogi, na którym dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, najczęściej z powodu niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych (dane z policyjnych statystyk), dobiega końca.

Prace rozpoczęto od rozebrania starej nawierzchni jezdni, budowy chodnika i robót związanych z przebudową urządzeń infrastruktury podziemnej.

Zakończyły się już także prace asfaltowe związane z przebudową łuku, co pozwala na przywrócenie dwukierunkowego ruchu. Nadal prowadzone będą prace wieńczące inwestycję, jednak nie będą one stanowiły utrudnień dla kierowców. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prace na ul. Zygmuntowskiej zakończą się jeszcze w tym kwartale.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dym

Chyba nie zakręt jest ferelny tylko kierowcy, którzy myślą ze miasto to tor wyścigowy…

O.o

standardowo – kiedy była pogoda to robotników jak na lekarstwo; kiedy zaczęło padać i jest najgorsza możliwa pogoda na wylewanie asfaltu to wyznaczony termin zakończenia prac zbliża się wielkimi krokami i rzucają 2 brygady, nieważne że liście będą wszędzie a później asfalt będzie puchnął i do końca zimy droga będzie do remontu, najważniejsze że spółka miejska nie zapłaci odszkodowań miastu
ciekawe czy powtórzą numer z lampami ulicznymi w ciągu chodnika czy pójdą po rozum do głowy

dzidek krępak

Wszystko dla auteczkowców. A słup na środku chodnika jak stał tak stoi utrudniając przemieszczanie się pieszym i osobom na wózkach inwalidzkich.

Tymon

To już taka tradycja… choć z drugiej strony ta idea słupów na środku chodnika pomaga w utrzymaniu dystansu między pieszymi… Ktoś tu wyprzedził epokę.
Jak dla mnie taki słup na środku chodnika to także symbol stosunki gospodarzy miasta do osób niepełnosprawnych czy też rodziców z wózkami. Gęby pełne frazesów, a rzeczywistość aż woła o pomstę do nieba.

Danus

Raz że to ludzie nie potrafią jeździć przynajmniej połowa
Dwa zaczynają się słynne remonty w Gliwicach na zime

SS3

Typujemy miejsca gdzie teraz będzie następować weryfikacja takich co “jadem szypko ale bespiecznie”.

Beton

No, miszczowie, gaz do dechy!!!

Jazz

Jeżeli prędkość poruszających się obiektów porównać do tempa robót przy tym jednym zakręcie, to faktycznie można odnieść wrażenie zawrotnej prędkości. Pod względem szybkości, przemieszczające się kontynenty zawstydzają ZDM.

Beton

Bardziej miałem na myśli misczuff kierownicy notorycznie wylatujących z tego zakrętu. Teraz to dopiero będzie tam można zasuwać. Ciekawe kiedy nastąpi pierwszy dzwon…

Wyluzuj

Będzie można zasuwać tak jak na tysiącach innych zakrętów