Przedsiębiorca nie płacił za wywóz śmieci, nie miał nawet umowy. Został ukarany sporym mandatem

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą nie miał nawet pojemnika na odpady. Można podejrzewać, że śmieci, które wytwarzał, pozbywał się w nielegalny sposób.

W piątek funkcjonariusze straży miejskiej kontrolując przedsiębiorcę przy ulicy Młodego Górnika wykryli kilka nieprawidłowości, za które właściciel został ukarany mandatami na łączną kwotę 600 złotych.

Biznesmen nie zastosował się do art. 10 ustawy o utrzymaniu i porządku w gminie – popełnił aż 4 wykroczenia, wśród których znalazły się brak umowy na wywóz odpadów komunalnych, brak rachunku za wywóz odpadów komunalnych, niewyposażenie nieruchomości w pojemnik na odpady komunalne, a także naruszenie zasad gromadzenia odpadów określonych w regulaminie.

Jak informuje Straż Miejska, przedsiębiorca dodatkowo naruszył jeszcze przepis z art. 64 kodeksu wykroczeń dotyczący braku numeru porządkowego posesji.

(żms)/SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
beton
beton

600 zł. No to domorosłemu biznesmenowi dowalili. Ciekawe jak długo stosował taki proceder i ile na nim zaoszczędził. Myślę, że po nałożeniu mandatu w śmiesznie niskiej kwocie, i tak jest sporo do przodu.

asdf
asdf

Płacili za niego mieszkańcy…
Inna sprawa, że urzędnicy wiedzą kto ma podpisaną umowę i wiedzą jakie firmy mają siedzibę w Gliwicach. Porównanie jednego i drugiego zestawienia nie stanowi żadnego problemu.

Urko
Urko

WOW. !!!! Straż Miejska działa w favelach ?????

Pracownik
Pracownik

A hala Bankrut ? Przecież też umowy na wywózkę śmieci nie podpisała.A wywozimy.

AMF
AMF

Chyba kpicie. 600zł to g… a nie spory mandat. To wręcz zachęta do podrzucania śmieci do cudzych pojemników albo ich chałupniczej “utylizacji”. Jak głosi przysłowie (wersja tak co mogą przeczytać dzieci, wiec nie o głowie będzie) kruk krukowi oka nie wykole – więc mamy prawo tak łaskawe dla hołoty i patologi.

ja234
ja234

To nie przedsiębiorca tylko jakiś cwaniaczek. Cwaniakuje, kombinuje.

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

Polaczek cwaniaczek, wiadome od dawna ;)

Ampuła
Ampuła

Tylko czas nie pozwolił Wysokiej Komisji znaleźć kolejne 486 uchybień, wykroczeń, naruszeń. Ministerstwo Przedsiębiorczości zaczyna urzędowanie w terenie.

rrolch
rrolch

Jeśli zajmował się pośrednictwem handlowym, to niewiele produkował

Wasz Franek
Wasz Franek

człowieku nie wiesz co wypisujesz.W Gliwicach nie producent ,nie mieszkańiech a metraż śmieci produkuje

krzysztof
krzysztof

Jak mogłeś Ty przedsiębiorco narazić nas mieszkańców i naszego władcę wszystkich mądrości gliwickich na taką śmieszność w oczach innych gmin śląskich- gdzie wiedzą oni , że w naszym mieście jest wszystko w jak najlepszym porządku, mieszkańcy są zadowoleni i wdzięczni władzy absolutnej że mogą i chcą żyć w mieście gdzie przyszłość jest tu

Ampuła
Ampuła

– Dzyyyyń… Dzyyyyń… – Dzień dobry, panowie w jakiej sprawie? – Nie panowie, z panami skończyliśmy, proszę pana yyy… No jeszcze przed wojną, chyba drugą – Ale w jakiej sprawie pano…, w jakiej sprawie przyszliście? Do kogo? – Tutaj przyszliśmy. Jesteśmy Komisją Kontroli Przestrzegania Prawidłowości Obrotu i Gospodarczości – Połączoną? Z czym? – Z nakazem. Od teraz to my jesteśmy od zadawania pytań… Proszę odpowiadać do protokuła – No jak jest nakaz, i kontrola… Proszę pytać, o co chodzi? – Na początek objaśniam, że kontrola dotyczy działalności gospodarczej zarejestrowanej tutej – No tak, to się zgadza, prowadzę firmę małą taką.… Czytaj więcej »