Przysyłajcie nagrania – zachęca policja. I publikuje jedno z nich, o traktowaniu pieszych na pasach

Skandaliczne zachowanie kierowcy, które widać na opublikowanym przez gliwicką policję filmie powinno być ostrzeżeniem dla innym.

Zarówno dla kierowców, którzy powinni zachować szczególną uwagę w rejonie „zebry”, jak i dla pieszych, by nie ufać, że samochód na pewno się zatrzyma.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/24gliwice/videos/1119569458089859/” width=”720″ height=”” onlyvideo=”1″]

– Przejście dla pieszych to miejsce, przy którym prowadzący samochody powinni zachować szczególną ostrożność ? nie wszyscy o tym pamiętają, co obrazuje zamieszczony poniżej film. Na szczęście kierowcy posiadający wideorejestratory nie pozostają bierni. Nagranie przedstawia tylko dwa przykłady spośród wielu, jakie codziennie opracowują policjanci z Sekcji Postępowań Administracyjnych KMP w Gliwicach. Takie zachowania przed przejściami muszą być piętnowane – mówi Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

I dodaje: – Prosimy o nadsyłanie tego typu filmów, dokumentujących rażące wykroczenia. Nieczytelna tablica rejestracyjna nie musi być przeszkodą w ustaleniu kierowcy. Pomocny staje się wówczas monitoring miejski, po przejrzeniu którego, w większości przypadków, kierowcy są ustalani i trafiają przed sąd.