Punkty konsultacyjne w centrach handlowych zamknięte w środku dnia. Brak informacji

– Byłam na zakupach w Forum, przy okazji chciałam zagłosować w sprawie Podium. Niestety zamiast punktu zastałam pusty stolik

– zauważa jedna z naszych Czytelniczek. Rzeczywiście, w centrach handlowych punkty zaczynają działać dopiero po godzinie 13.00. Jeśli ktoś chciałby zagłosować wcześniej, będzie się musiał udać do innego punktu (np. biblioteki).

W Gliwicach trwają konsultacje w sprawie budowy hali widowiskowo-sportowej Podium. Od 10 do 16 grudnia mieszkańcy mają zdecydować czy budowa powinna zostać sfinansowana z budżetu miasta.

Sprawdziliśmy, w „Forum”, około 12.30 w punkcie konsultacyjnym nie ma nikogo.

Nie widać żadnych ulotek, nawet informacji o godzinach otwarcia stanowiska.

O tym, że punkt zaczyna działać o 13.00 dowiedzieliśmy się dopiero od hostessy na stanowisku informacyjnym centrum handlowego.

Kilkanaście minut po godzinie 13 zajrzeliśmy też do „Areny”. Urzędnicy byli już na stanowiskach, punkt jest jednak nieopisany, mimo stojącego w pobliżu roll-upa, trudno domyślić się przeznaczenia stanowiska.

Jak przy tak fatalnej promocji i organizacji będzie wyglądała frekwencja?

Przypomnijmy, prezydent zadeklarował, że wyniki będą dla niego wiążące, jeśli do urn wybierze się co najmniej 10% uprawnionych mieszkańców. Konsultacjom towarzyszy kosztowna kampania promocyjna w wybranych mediach, tymczasem wydane na nią pieniądze mogą zostać zwyczajnie wyrzucone w błoto.

.