Rajd rowerowy „Zielone Gliwice- Ekologiczne Miasto”. Start spod magistratu, meta w Smolnicy

fot. UM Gliwice

Już w najbliższą niedzielę wyruszy pierwszy rajd rowerowy z cyklu „Zielone Gliwice- Ekologiczne Miasto”. W trakcie wycieczki rowerowej zostanie przeprowadzony quiz z wiedzy ekologicznej.

Uczestnicy rajdu pojadą przez Gliwice aż do Smolnicy. Trasa rowerowa będzie prowadzić ścieżkami rowerowymi.

Tradycyjnie jak co roku, rowerzyści spotkają się przed Urzędem Miejskim (ul. Zwycięstwa 21), o godzinie 11:00. Dla uczestników rajdu, którzy wykażą się świetną znajomością ekologii, przygotowano atrakcyjne upominki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu chętni do udziału w rajdzie powinni być wyposażeni w kaski rowerowe, dobrze jest posiadać przy sobie także materiały i narzędzia pozwalające na wykonanie drobnych napraw, gdyby w trakcie rajdu jednoślad uległ uszkodzeniu.

(żms)/MSI
fot. UM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
black_horse
black_horse

„Zielone Gliwice- Ekologiczne Miasto”. Czy to nawiązanie do chaszczy po pas, porastających gliwickie obrzeża ulic ?

Irmina
Irmina

Dokladnie tak wysokich traw na w mieście jeszcze nigdy nie widziałam. Miasto zaniedbuje na maxa. Na skrzyżowaniach nic nie widać… szkoda słów

krzysztof
krzysztof

jak już dojedziecie to popatrzcie dobrze , a takiego syfu jak w mieście nie będziecie oglądać. zapamiętajcie widok zieleni , przekażecie w opowieściach wnukom.

guy fawkes
guy fawkes

Kolejny festiwal obłudy. Smog coraz większy, zieleni w mieście coraz mniej, śmieci walają się po poboczach i rowach, w planie beton zamiast łąki na Słowackiego, cisza o nowej linii tramwajowej, starówka bez nitki ciepłowniczej, coraz więcej samochodów, które mogą wjechać wszędzie, a jak przejedziesz rowerem po parku albo rynku to mundurowi Cię zatrzymują.

Zawiedziony
Zawiedziony

Zielone Gliwice Ekologiczne Miasto koń by się uśmiał z tymi durnymi hasłami zielone łąki przy Słowackiego chcą zabetonować ,nie reagują na trucie z kominów i to ma być zielone ekologiczne miasto? Może nieświadomi z innych miast się na to nabiorą ale polityka władz miasta przeczy tym hasłom całkowicie.

autobusiarz
autobusiarz

Gliwice – ekologiczne miasto. Dobre!

ers
ers

No jasne że ekologiczne! Przecież zamienili trujące tramwaje na superekologiczne autobusy!! Na dodatek konsekwentnie zastępuje się dymiące i śmierdzące drzewa ekologiczną pustką betonową i krzaczkami. Jest git!

miszkaniec "metropolii"
miszkaniec "metropolii"

A jednak o 3 dni ubiegła was młodzież na rolkach w czwartek wieczorową porą bez szumnych zapowiedzi.
Brawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!