Rekordowa liczba zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Aż 455 dokumentów prawa jazdy zatrzymała śląska policja w kwietniu kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. To rekord, od kiedy wprowadzono taką sankcję.

Poprzedni, który wynosił 217 tymczasowo odebranych uprawnień, padł w październiku ubiegłego roku. Co gorsza, jak przewiduje rzecznik gliwickiej policji, w maju liczba ta może być jeszcze wyższa.

Osoby przekraczające dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość 50 km/h stwarzają ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym, którzy dodatkowo przekroczą prędkość nie o kilka czy kilkanaście kilometrów, lecz o ponad 50 km/h, oprócz wręczenia mandatu, z urzędu zatrzymywane są uprawnienia – zaznacza podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Wczoraj dwóch rybniczan urządziło sobie wyścigi – nie wiedzieli, że ich popisy rejestrowane są przez policyjny videorejestrator. Obaj na trzy miesiące stracili prawa jazdy i zapłacili mandaty. Przekraczacie prędkość? Nie miejcie pretensji do policji!

– podkreśla Słomski.

W poniedziałek przed godziną 19.00 policyjny nieoznakowany radiowóz gliwickiej grupy Speed, na ul. Rybnickiej w Wilczy oraz już w samym Rybniku, zarejestrował przekraczanie prędkości przez dwóch wyprzedzających się mężczyzn w swoich szybkich samochodach.

31-letni kierowca audi a3 i 35-letni kierowca renaulta zostali zatrzymani, po czym obejrzeli film ze swoim udziałem. Obu ukarano mandatami karnymi po 400 zł. Zatrzymano im również, na trzy miesiące, prawa jazdy.

Tymczasowo odebranych uprawnień już wkrótce może być jeszcze więcej.

Prawdopodobnie od lipca zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające podobną sankcję poza terenem zabudowanym – kto przekroczy dopuszczalną prędkość o 50 km/h i więcej może zapomnieć o prowadzeniu samochodu przez okres 3 miesięcy. Strona rządowa przewiduje, że w wyniku takiej regulacji rocznie prawa jazdy tymczasowo straci ok. 40 tys. kierowców.

(nmm)/KMP Gliwice, Śląska Policja
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gliwicki faun

Najciekawsza jest końcówka artykułu: “…Strona rządowa przewiduje, że w wyniku takiej regulacji rocznie prawa jazdy tymczasowo straci ok. 40 tys. kierowców….”
Co to oznacza? Że pieniądze za te wykroczenia zostały już wpisane w budżet.

anonim

można z tym walczyć jeżdżąc przepisowo. Na argument, że ograniczenia są źle ustawione: zgłosić do zarządcy. Proste.

Borys

O, widzę kolega z mentalnościa niewolnika, albo jak kto woli barana bezmyslnie podążającego za stadem. Tak mu ktoś napisał na kawałku blachy przy drodze i dla niego to świętość. Zero refleksji, zero samodzielnego myślenia, zero własnej oceny sytuacji. Tak ktoś powiedzieł, to tak będzie robił. Beeeee…

Beton

Za to kolega Borys z mentalnością typowego ruska. Przepisy są dla jeleni, znaki drogowe to niepotrzebny złom. Ja sam ustalam zasady na drodze w zależności od własnego widzimisię. Gratuluję. To właśnie Borysa prawko jest również na celowniku.

ja

właśnie widziałem 25 letniego wyluzowanego kierowcę z 20 letnim stażem za kółkiem i z 3krotnym przewinięciem licznika w ubiegły piątek na ul pszczyńskiej który też miał wyj——-ne na przepisy i który też myślał że ci co stoją zgodnie z kawałkiem blachy to barany a póżniej biegał zapłakany po chodniku z rękami na głowie bo odezwała mu się ostatnia szara komórka i doszło do niego co zrobił i ile mu za to może grozić tak że borysku -mistrzu kierownicy nie życzę ci żle ale raczej zwracaj uwagę na te blachy przy drodze żeby cię przypadkiem nie skierowały na ul Siemińskiego dawna… Czytaj więcej »

Kris

Spójrz w lustro i dobrze się przyglądnij jak wygląda baran :)
Jeśli Cię stać to kup sobie łąkę i tam będziesz mógł się swobodnie poruszać, myśląc samodzielnie i oceniać sytuację wg. własnego uznania. To Twoje naturalne środowisko :)

Jan

Ależ Borys pieprzysz, nie Tobie oceniać, czy znak stoi słusznie czy nie. Jest, więc trzeba go przestrzegać. To cecha wielu Polaków, by robić po swojemu wbrew prawu i przepisom. Jesteś jednym z nich….szkoda gadać

Obserwujący

To oznacza,że pisiory znają suwerena i wiedzą,że suweren jest ich odbiciem.Odbiciem władzy.Czyli,że przepisy ma w nosie bo tylko “frajer” ich przestrzega.Tak więc będą żniwa cwaniaczków =piratów drogowych.
Wystarczy jeździć przepisowo.Tylko i aż tyle.Dla suwerena to za dużo do spamiętania.

St. Gliwice

Śmiesznie małe kary

Obserwujący

Bardzo dobrze.
Piratów drogowych trzeba eliminować.
Powinni trafiać do więzień plus mandaty po 100 tys.

hahaha

Teraz barany jeżdżą bez prawa jazdy.

Ad

To górnicy pędzili na pobranie wymazu

Tymon

Zmienili lokalizację punktów pobrań…w końcu są mobilne. Widać ktoś na górze myśli, może nie za szybko ale jednak.
W Polsce mamy taki klimat że lubimy sobie wytykać kto gdzie pracuje i jaka to pożyteczna inaczej praca.
Fakt może szeregowi górnicy nie dali ciała.. ale kierownictwo kopalń… wątpię żeby mieli czyste sumienie.
Tak jestem naiwny zakładając że je posiadają

Laszlo_egesz

Ot paradoks. Wyższy mandat można dostać za przepisową jazdę rowerem na trzeźwo bez maseczki.

SGx3

A3, renówa – “szybkie samochody”. Żartownisie…

naked

i jedno i drugie wystepuje w wersji RS wiec ty jestes zartownisiem

SGx3

Występowanie w katalogu a występowanie w przyrodzie (Rybniku) to dwa odmienne stany.

Stójkowy

Wspaniale jest teraz być w milicji. Można poczuć jaką pozycję wśród tego motłochu się zajmuje, można poczuć prawdziwą WŁADZĘ. Ludzie się mnie boją bo wiedzą, że mam ich w garści. Jestem ich panem i sędzią. Budzę szacunek, respekt i strach którym pokazuję motłochowi, gdzie jego miejsce. Nie macie pojęcia, bo niby skąd moglibyście mieć, jakie to wspaniałe uczucie.

dada

skrajnie imbecylistyczny kom; bk.