Rekordowy finał WOŚP w Gliwicach. Gdzie w mieście można znaleźć sprzęt kupiony przez fundację?

fot. Mosquidron

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach udało się zebrać rekordową sumę pieniędzy. Do Fundacji WOŚP-u trafi w tym roku z gliwickich sztabów aż 394 204,59 zł.

Po podliczeniu wszystkich pieniędzy, okazało się, że w całym mieście mamy o blisko 70 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. W Gliwicach działało pięć sztabów. Wielkie brawa należą się wszystkim wolontariuszom, którzy od rana kwestowali na rzecz WOŚP-u i organizowali odbywające się w tym dniu miejskie imprezy.

Wielki finał tradycyjnie miał miejsce na Rynku. Dla gliwiczan zagrały zespoły Sorry Boys oraz Vox, było też bardzo widowiskowe, laserowe Światełko do Nieba.

Stacja Artystyczna Rynek zebrała 211 125,19 zł; Fundacja Biegamy Z Sercem przekazała 101.146, 25 zł; Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach zebrał 45.344,67 zł; Zespół Szkół Filomata wsparł WOŚP kwotą 22.500 zł; Łabędzki Bieg Po Ćmoku dołożył do miejskiej puli 14.088,48 zł.


Hojność niewątpliwie się opłaci – pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup nowoczesnych urządzeń ratujących życie. Przekazane środki trafią między innymi do dziecięcych oddziałów chirurgii ogólnej, kardio- i neurochirurgii.

Sprzęt WOŚP trafia także do gliwickich placówek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 28. – w ciągu wszystkich lat istnienia do gliwickich placówek został przekazany sprzęt o wartości 1,56 mln złotych. Największą kwotę – około 833 tysięcy złotych otrzymał Oddział Fizjologii, Patologii i Intensywnej Opieki Medycznej Noworodków w Szpitalu Wielospecjalistycznym przy ul. Kościuszki 1.

Zakupiono za to m.in. pompy infuzyjne, pulsoksymetry, stanowiska do resuscytacji, inkubatory, kardiomonitory i fotele do kangurowania.

Urządzenia sfinansowane z funduszy Orkiestry trafiły także do szpitali przy ulicach Kościuszki 29, Zygmunta Starego 20 oraz Radiowej 2, do Poradni Diabetologicznej w ośrodku zdrowia przy ul. Opolskiej, Komendy Miejskiej Policji i Komendy Państwowej Straży Pożarnej (defibrylatory), jak również do Specjalistycznego Centrum Medycznego “DIASOMED” NZOZ Śląskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (pompy insulinowe).

Wszystkie sprzęty, jakie fundacja WOŚP przekazał placówkom w Gliwicach oraz w innych polskich miastach i miasteczkach, a także ich wartość, można znaleźć na stronie internetowej organizacji w zakładce “Sprzęt w Twoim mieście”.

(żms)/MSI
fot. Mosquidron

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob

W Gliwicach jest zatrudnionych ok 75 tys osób. Każdy płaci składkę zdrowotną ponad 340 zł/miesiąc,
co daje miesięcznie ponad 25 mln zł na tzw. “służbę zdrowia” w Gliwicach.
Rocznie wychodzi ponad 300 mln.
Orkiestra zebrała 400 tys, co stanowi trochę ponad promil tego co w ciągu roku gliwiczanie wpłacają na “służbę zdrowia”.
Takie są proporcje.

:)

Ale wiesz o tym, że gdzieś w PiSowym przyczółku na podkarpaciu jest szpital i pacjenci, którzy tylko dzięki zbiórkom WOŚP będą mieć dostęp do nowoczesnych urządzeń ratujących zdrowie i życie, czy dumnie przyznasz, że jesteś klasycznym przykładem prawackiego ignoranta, który nie rozumie, że oni nie mogą liczyć w tym względzie na rząd, bo dla PiS ważniejsze są patriotyczne ławeczki, mrzonki o łuku triumfalnym nad Wisłą i ratowanie bankrutów z hrabiowskimi tytułami?

black_horse

@xenofob : Dałem Ci plusa, bo mam wrażenie że wszyscy dający minusa mają problem z matematyką.

:)

Za intencje, a nie za matematykę dostaje minusy. Gdyby służbę zdrowia organizować z darów serca skrupulatnych prawackich matematyków zamiast z obowiązkowego podatku, to mielibyśmy może jeden XIX-wieczny lazaret i lekarza-kowala na blisko 300 tys. mieszkańców powiatu. Ale nawet te wytłuszczone 300 mln rocznie nie uchroniło gliwickich szpitali przed pogłębiającym się zadłużeniem i niskim standardem leczenia. I teraz pytanie: jak to się dzieje, że gliwicka służba zdrowia pomimo ogromnych kwot, które wyliczył kolega, jest oględnie mówiąc dziadowska? Uprzedzam, że pytanie jest podchwytliwe i może zachwiać wiarą w cudowność rządu tzw. “dobrej zmiany”.

black_horse

@:) Nie odpowiem Ci wprost. Zadam ci kilka pytań pomocniczych. 1. Jaka jest struktura własności gliwickich szpitali ? 2. Kto powołuje zarząd, dyrektorów itp? 3. Jaka sytuacja finansowa gliwickich szpitali była w 2005 roku ? Jaka w 2010 ? Jaka w 2015 ? Jaka w 2019 ? 13? 17 ? 16? 11? 4. Pytanie o te same lata, jednak tym razem pytam o jakość leczenia. 5. Jaka jest sytuacja szpitali dajmy na to w Mikołowie ? Rybniku ? Dąbrowie Górniczej ? Połącz teraz te pytania ze sobą, wyciągnij wnioski. Pomyśl. Jest nawet szansa że twój świat ulegnie przewartościowaniu. Może nawet… Czytaj więcej »

:)

Pięć lat “dobrej zmiany”, szpitale zamykają oddziały, lekarze za chwilę znowu będą protestować, ale ty wolisz się branzlować nieważną historią. Oto powód, dla którego ten kraj zawsze będzie dupą Europy.

black_horse

Dobrej zmiany w czym? Ja tu widzę od co najmniej 25 lat równię pochyłą.

:)

Jak możesz pisać takie brewerie? Rozmodlone prawactwo, które się zagnieździło na tym portalu na pewno się z tobą nie zgodzi. Może nawet któryś zechce ci wytłumaczyć na czym polega “dobra zmiana”, którą ty w moim komentarzu traktujesz dosłownie i serio.

black_horse

Czekam z niecierpliwością. Niestety ten niedobry Kaczyński tak wszystkich ogłupił, że nie ma takiego mądrego który by mi to wyjaśnił. Zamknął w dodatku oddziały w Gliwicach, zrzuca tynk z brudnych ścian w gliwickich szpitalach. Frankiewicz nawet chciał te ściany odmalować, ale musiał udać się ze zbawienną misją do Warszawy. Na szczęście mamy Owsiaka. Kupi z dwie pompy infuzyjne, jakiś inkubator i będzie git.

:)

Ty to wszystko piszesz serio, czy poniosła cię w kosmos frustracja? W 2016 Frankieiwcz ogłosił, że PiSowe usieciowienie szpitali będzie zbawienne dla miasta i jego mieszkańców. Rok później okazało się, że jest gorzej, niż przed optymizmem Frankieiwcza. Ale rozumiem, że dodatkowy sprzęt kupowany z niedostępnym szpitalom rabatem dzięki stemplowi Fundacji WOŚP, dla ciebie nie ma znaczenia. Lepiej, żeby gliwicki szpital nie miał kasy na sprzęt ratujący życie twojej rodziny. Ty, dokładnie ten sam “społecznik”, krytykowałeś zmianę lokalizacji LPR z Gliwic na Bielsko i Katowice. Wkurwia mnie taka sobkowa mentalność, ale bardzej fakt, że redakcja, która niedawno odnosiła się i broniła… Czytaj więcej »

black_horse

Mistrz inwektywy, który politycznie sobie dopowiada i nadinterpretuje wypowiedzi innych użytkowników forum dał popis swojej arogancji. W dodatku obrażając na lewo i prawo tych, którzy mają inne zdanie niż on. Już wiem jaką telewizje ogląda, na jakie marsze chodzi. A teraz objaśniam dużymi literami: MIEJSKIE SPÓŁKI ZWANE DALEJ SZPITALAMI MIEJSKIMI są źle zarządzane przez właściciela czyli MIASTO GLIWICE od ponad 20 lat, ponieważ traktowane są jako dojna krowa w dodatku zarządzana jak i całe miasto przez albo nieudaczników albo ludzi dbających wyłącznie o swoje interesy. Poziom tzw leczenia w Gliwicach to dno i 100 m mułu. Umieralnia – mówi ci… Czytaj więcej »

Szota

Dobra zmiana już wali nogami by zarządzać krajem haha

:(

Tylko te miliony które tu wyliczasz, idą m.in na pensje dla lekarzy, pielęgniarek, fizykoterapeutów, tysięcy urzędasów w NFZ, leczenie szpitalne i ambulatoryjne, refundacje leków, bieżące utrzymanie szpitali itp, a na zakupy sprzętu już najczęściej pieniędzy brakuje. I tu wchodzi właśnie WOŚP i inne fundacji, które ten brakujący sprzęt medyczny placówką zdrowia, fundują.

I jeśli jest tak dobrze i tyle milionów idzie na służbę zdrowia, to czemu trzeba czekać na głupi rezonans magmatyczny pół roku? Dodam, że jak zapłacisz za takie badanie z własnej kieszeni, to nawet i w palcówce z kontraktem NFZ, masz to badanie na drugi dzień. Wiem z doświadczenia.

aga

i co z tego.

Szota

Nie dałem nigdy ani grosza i dobrze mi z tym

propaganda sukcesu

Na znanym internetowym portalu z filmami można sobie pooglądać jak szefowa “Wiadomości” TVPiS niejaka Holecka dziękuje Owsiakowi.

:)

Dziwne, miało być laserowe, a widzę fajerwerkowe “światełko” sprzed dwóch lat.

Obserwujący

Tak, tak..sprzęt kupiony przez WOŚP ratuje życie bombelkom i staruchom.
Suweren powinien przyjąć tą prawdę i nie wypierać jej.
Dzięki temu sprzętowi zje wasz rodzic/dziadek/bombelek.
Ci co kasują pińćeta mieli wrzucić do puszki tą kasę…
A dziw, że nie ma komentarzy pod tym artykułem.

aaa

Czytając wynurzenia takiego osła jak ten powyżej można zniechęcić się do nawet tak szczytnej i słusznej akcji jak WOŚP.

The Prezes@

Ładnie się przedstawiłeś.