Remis w Gliwicach. Po krótkim prowadzeniu z Lechią, mecz zakończył się wynikiem 1:1

W niedzielnym spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast zremisował przy Okrzei z Lechią Gdańsk 1-1 (1-1). O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały bramki strzelone w pierwszej części gry.

Dzięki remisowi, Niebiesko-Czerwoni kontynuują serię czterech meczów bez porażki.

W 10 minucie, po rzucie wolnym w wykonaniu Gerarda Badii w polu karnym najlepiej odnalazł się Aleksandar Sedlar i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Piast prowadził zaledwie dwie minuty. Faul Badii i rzut wolny po drugiej stronie boiska. Do piłki najwyżej wyskoczył Mario Maloca i pokonał Szmatułę.

Po dwóch szybko strzelonych bramkach mecz sie uspokoił, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Dwukrotnie z dystansu uderzał Rafał Wolski, ale próby okazały się bardzo niecelne. Piast odpowiedział strzałem zza pola karnego Gerarda Badii, jednak on również nie trafił w światło bramki.

W 33. minucie w doskonałej sytuacji znalazł sie Marco Paixao. Portugalczyk uderzył przewrotką, ale na posterunku był Jakub Szmatuła. Pod koniec pierwszej części gry przed okazją stanął Łukasz Sekulski. Napastnik Niebiesko-Czerwonych uderzył głową po dośrodkowaniu Badii, jednak bramkarz Lechii nie musiał interweniować.

Chwilę po zmianie stron Flavio Paixao był bliski trafienia do siatki, ale Portugalczyk z około pięciu metrów trafił w poprzeczkę.
W 56. minucie Flavio Paixao ponownie znalazł się w dobrej sytuacji. Portugalczyk uderzył z powietrza, ale nie zdołał trafić do siatki. Dobrze ustawiony był Patrik Mraz, który wybił piłkę z linii bramkowej.
Niespełna kwadrans później Simeon Slavchev uderzył zza pola karnego. W tej sytuacji Jakub Szmatułajuż musiał interweniować i wybił piłkę na rzut rożny.

W 75. minucie obrońcy Lechii zablokowali strzał Macieja Jankowskiego. Napastnik Piasta próbował pokonać Dusana Kuciaka po dograniu Łukasza Sekulskiego. W doliczonym czasie gry do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Gerard Badia, ale górą w tym pojedynku był Dusan Kuciak.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei 20 w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 5974 kibiców, 414 kibiców oglądało mecz przy Okrzei 20 po raz pierwszy.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1-1 (1-1)
1-0 – Sedlar, 10 min.
1-1 – Maloca, 12 min.