Remondis z nową umową na wywóz odpadów. Na razie na pół roku


Magistrat podpisał nową umowę z firmą Remondis Gliwice na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Kwota półrocznego kontraktu opiewa na 21 mln złotych.

Umowa została zawarta “z wolnej ręki”. Wcześniej (jesienią 2019 roku) miasto rozpisało postępowanie przetargowe, w którym ofertę złożył jedynie Remondis Gliwice. Spółka chciała 84 mln złotych na świadczenie usług przez dwa lata. To o 25 mln złotych więcej niż przewidywali urzędnicy.

Ofertę odrzucił w listopadzie p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński.
Moszyński wskazał na konieczność zatrudnienia firmy doradczej, która miałaby pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji co do ustalenia “ewentualnych nowych zasad gospodarowania odpadami”. Aby zachować ciągłość odbioru odpadów półroczna umowa została zawarta 19 grudnia 2019 roku.


– Obecnie przygotowujemy kolejny przetarg na świadczenie tej usługi (ten unieważniony musi zostać powtórzony) – informuje Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.

Przypomnijmy, przyjęcie pierwotnej oferty złożonej przez Remondis oznaczałoby znaczącą podwyżkę opłat za wywóz odpadów komunalnych.

Obecnie roczna kwota za ich odbiór na 1 mieszkańca wynosi w Gliwicach 180 złotych. Po zmianach wzrosłaby o 40% – do 252 złotych.

Podwyżki cen za wywóz śmieci były jednym z głównych tematów niedawnej kampanii wyborczej. Teraz sposób rozwiązania tego problemu będzie jednym z pierwszych wyzwań, przed którym stanie nowy prezydent Gliwic Adam Neumann.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bogna

Kiedy koniec złodziejskiego naliczania opłat od metra?

Marta

Dlaczego złodziejskiej, według standardów w kraju uczciwa

Dziadek

Według średniej to Urząd Miasta może wyliczać wielkość kupy oddawanych przez urzędników,ja za ubiegły rok zapłaciłem 518,64 PLN/osoba

czes

jak żyjecie w 2 osoby na 200m² to znaczy że was stać.

Dziadek

Napisałeś bzdury,mieszkam sam w mieszkaniu 66.44 m2.

heniek

Racja .

Maras

Ja za 80m płacę 650zl rocznie jedna osoba… A zaraz będzie 800-900zl

DD

Mi radni wciskali ciemnotę że ci ktorzy są poszkodowani to mniejszosc. A jest nas od groma ale tylko moja osoba rzuciła to radnym w jesteście d…y a nie faceci.

Dziadek

@ czes.
Twoja wypowiedz..jest wypowiedzią typowego zazdrosnego menela.

Tert

A to jest opłata za wywóz śmieci czy podatek od nieruchomości? Komuniści zaczęli zazdrościć ludziom dużych mieszkań i postanowili ich opodatkować?
Jeszcze napisz, że prywatna własność nie powinna istnieć i wszystko powinno być państwowe.

Perez

W punkt :D

Perez

@czes….Jak ktos zyje w 2 osoby na 200m² tzn ze tak chce, co wcale nie oznacza ze trzeba ich za to gnebic.

AndrzejD

@czes
1. Przestań pić; 2. Skończ jakąś szkołę; 3. Zdobądź jakieś sensowne umiejętności; 4. Znajdź pracę
To może ciebie też będzie kiedyś stać na mieszkanie

DD

Czes ciemnoto. Nie chodzi o to czy stać tylko o to że kazdy ale to kazdy smieci.

Perez

po byku uczciwa hahahah

Siwy

To jest zlodiejskie,nawet na zachodzie placi sie od osob.Chyba tylko w gliwicach placi sie od metra kwadratowego.Ale jaki rzad takie uklady.

Laszlo_egesz

Sposób prosty i przejrzysty, a przy tym noszący znamiona solidarności społecznej. Taki sposób naliczania to głęboki ukłon w stronę osób uboższych.

Dziadek

Będąc na emeryturze po 56 latach pracy(pięćdziesięciu sześciu),dopłacam do nierobów mieszkających w szóstkę na de mną ,na dodatek mających w czarnej dziurze segregacje !
Ty nazywasz to solidarnością społeczną?
Cztery osoby pełnoletnie mieszkające na de mną w sumie nie maja tyle lat pracy co ja,i ja mam składać głęboki ukłon w ich stronę?

Laszlo_egesz

Zamiast gonić echo w pustym mieszkaniu proponuję dokwaterować sobie 5 sublokatorów, z którymi będzie się Pan mógł dogadać w kwestii podziału opłat, a wręcz ułożyć harmonogram segregacji i wynoszenia śmieci.

Dziadek

Widzę ,ze merytorycznie odpowiedział Pan,dziękuję za propozycję,ale nie skorzystam.

Fiku Miku

Dobrze prawisz. Bierz fajne sublokatorki ;).

kondom

Cztery studentki i od razu odmłodniejesz i nie będziesz więcej zapychał śmietników niezużytymi prezerwatywami z przemytu.

Jan

Kominów wróć!!!!!!

:(

Bez potrzeby używasz górnolotnych słów, przez większość tego czasu to nie pracowałeś a opingalałeś się w PRL-u, “czy się stoi czy się leży 2000 się należy”. Teraz dostajesz 13 i 14 emeryturę od PiSowieckiego rządu i masz w sam raz na śmieci a nawet jeszcze ci zostaje a za chwilę to i do prądu ci dopłacą z podatków, którymi gnębieni są przedsiębiorcy.

Dziadek

Jak byś pracował w latach 50 i 60-tych może byś wiedział co znaczy pracować.Nigdy też nie wyciągałem ręki po jakąkolwiek pomoc od państwa w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych młodych nierobów!!

:(

Wiem, jako do młodego nieroba komunistyczne państwo wyciągnęło do ciebie rękę i hufce OHP uratowały ci życie.

Dziadek

Zalatuje od Ciebie komuną…..żegnam!

:(

Ty komunizmem jesteś przesycony na wskroś.

treya50

Kiedy wreszcie zrozumiecie, że PISowski rząd niczego nam nie daje, bo rząd nie ma żadnych pieniędzy.
TO SĄ NASZE PIENIĄDZE Z PODATKÓW, których jest coraz więcej i od wszystkiego. To my podatnicy wspieramy nierobów.

Obserwujący

Więc właśnie.Na gwałt szukają kasy na czternastki, trzynastki no i oczywiście pińćet. Zdobędą kasą poprzez różnego rodzaju “opłaty” czyli podatki, które to zapłaci suweren,nawet o tym nie wiedząc,ale ciemny suweren tego nie pojmuje, tylko cieszy się,że dają pińćeta.
Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

AndrzejD

@Laszlo_egesz
Mam w ciemnej dooopie solidarność społeczną ! Nie po to się uczyłem i nie po to pracuję żeby sponsorować nierobów i meneli ! Wystarczy że już sponsoruję dzieciorobów. I tylko nie pisz farmazonów że będą pracować na moją emeryturę (zwłaszcza jak będą na zasiłku) O własną emeryturę sam sobie już zadbałem

Laszlo_egesz

Wszyscy się mne czepiaja, a ja napisałem o “znaminach solidarości społecznej”, nie napisałem nigdzie, że to sprawiedliwe.

Noname

a w jaki sposób ma być naliczany ? wd. meldunków ? to w mieszkaniu jest zameldowany właściciel i wynajmuje go 4 osobowe rodzinie to chyba nie zbyt uczciwe. Teraz nie ma nawet nakazu meldunkowego.

Dziadek Rainhold

Na przykład od ilości zużytej wody

Noname

to może od zużycia prądu ?

:(

Ten co ma elektryczne ogrzewanie, produkuje dużo śmieci ?

Noname

ten co zużywa dużo wody produkuje dużo śmieci ? nie ma sprawiedliwego podziału – zawsze są jakieś minusy.

Dziadek Rainhold

Ale nie zaprzeczysz, że dokładniejsza jest korelacja ilości wyprodukowanych śmieci w danym mieszkaniu do zużycia w nim wody, niż do jego powierzchni.
Poza tym, skłania to do oszczędzania cennej wody

Marcell

Dopóki wodomierz będzie w mieszkaniu a jego właściciel nie ma obowiązku wpuścić nikogo bez nakazu to tak sprawiedliwe jak naliczanie od duszyczek,

:(

Właścicielowi po 5 latach kończy się legalizacja wodomierzy i musi oddać je do legalizacji albo zamontować nowe, obydwu przypadkach i tak ktoś z zewnątrz musi mu założyć na liczniki plomby bo inaczej to tak jakby liczników w ogóle nie miał a nawiasem mówiąc liczniki mają odczyt radiowy i nie trzeba wchodzić do mieszkania. Nie wiesz o tym, wodę ze studni czerpiesz ?

Marcell

Teoretyzujesz, mam licznik nie radiowy i sąsiada który do mieszkania nie wpuścił nikogo od 15 lat jak ma to się do twojej wymyślniej teorii? Pijesz z wiadra?

:(

No to jeśli nie według wodomierza to twój sąsiad płaci taki ryczałt, że mu się to w ogóle nie opłaca ale widocznie stać go na to. Wyciągnij wreszcie głowę z wiadra i zobacz co się dookoła dzieje.

Marcell

10 mieszkań w bloku wszystkie opomiarowane a rok w rok mamy 100 m3 straty, kumasz 100 ton wody znika rok w rok, jak to się ma do twoich dyrdymałów tylko jeden nie wpuszcza do domu nikogo.

:(

I co obstawiasz co się w waszym bloku dzieje ?

Marcell

100 ton wody wyparowuje i nie wychwytują tego twoje legalizowane co piec lat liczniki radiowe

:(

To skąd wiesz, że to jest akurat 100 ton, skoro liczniki tego nie wychwytują ?

MALY ROZUMEK

słyszałeś o liczniku głównym na wejściu ?

Marcell

odczyt z licznika głównego w stosunku do pod liczników

:(

No coś podobnego, licznik główny jest licznikiem czy nie ?

Marcell

kto płaci za stratę ty? jesteś albo bardzo młody albo masz zerowy stan wiedzy na te tematy, żegnam!

:(

Macie do czynienia w swoim bloku z wariatem a nie z problemem technicznym a z wariatem żaden problem nie jest rozwiązywalny jedynie tylko przez eliminację wariata, czy to w zagadnieniu rozliczeń za wodę bądź w wywozie śmieci czy w każdym innym ale ty oczywiście z premedytacją pominąłeś na samym początku ten istotny wątek aby dyskusja nie była merytoryczna. Masz zerowy stan wiedzy na temat prowadzenia dyskusji.

Mariola

O ludzka naiwności! Owszem, raz na 5 lat delikwent wpuści do mieszkania – a w ciągu tych 5 lat co? Przyjmowany stan licznika “na wiarę”, telefonicznie? A na liczniki z odczytem radiowym właściciele mieszkań muszą wyrazić zgodę – co we wspólnotach mieszkaniowych niestety nie zawsze jest proste.

Marcell

Forumowiczu :( obudź się!

:(

Nie jestem maniakiem, który cały dzień przesiaduje przed komputerem tak jak ty !

Marcell

Pijesz z wiadra i machasz łopatą ja siedzę przy kompie bo mogę.
Poza tym informacje chyba pozyskujesz pod skalpem stad absencja pomiędzy godzinami 12:59 a 18:26.

:(

To jaka czasowo jest według ciebie dopuszczalna absencja na tym forum i w jakich godzinach i na podstawie czego ?

Marcell

jeżeli zaczynasz od obrażania oponenta to spodziewaj się tego samego, nie rozmawiasz od pierwszego postu merytorycznie tylko pleciesz …

:(

Sam pleciesz od rzeczy, to nie jest sprawa techniczna wodomierzy a prawna z sąsiadem, który wam wszystkim w bloku powkładał głowy do wiadra i z którym nie wiecie co począć a ty tylko możesz się wypłakać na forum.

Marcell

już @Dziadek napisał że dialog z kimś takim to strata czasu……… żegnam!

:(

Kiedy brakuje argumentów atakuje się osobę.

DD

Juz czuję ten smród w publicznych środkach transportu.

Helcia

No tak mogą nsliczac tym którzy kapia się od święta a pióra raz na rok A może i nie a w autobusach czy w sklepach to stojąc koło takich co chcą płacić od metra można paść że smródu

Dziadek

Według zużycia wody,sposób prosty i obarczony najmniejszym błędem sprawiedliwości !

fanatyk napoi alkoholowych

Bardzo dobry, mądry i sprawiedliwy pomysł, niektórzy kąpią się dwa razy dziennie a niektórzy np. ja ostatni raz zostałem wykąpany zaraz po urodzeniu.

Helcia

Dziadku chyba się nie kopiesz i nie pierzesz

Dziadek

@ Helcia.
Dziadku do mnie mówią moje wnuki,dla Ciebie jestem Dziadek .
Masz rację ,nie kopie się i nie piorę… kupkę chodzę wydalić do sąsiadów piętro wyżej,a siusiu to z balkonu….prysznicem częstuję przechodniów.Jak sprzątam to ścierę moczę w wodzie kolońskiej.
Zadowolona z odpowiedzi?(jakie pytanie-taka odpowiedż)

Marcell

Kiedy dorośniemy do standardów w których podaje się realna a nie zaniżoną liczbę mieszkańców w gospodarstwie?

DD

Marcel, to racja. Patologii u nas mnoga w tym rzekomym katolicyzmie.

MALY ROZUMEK

to chyba mentalność i zamiłowanie do kombinowania bez mieszania w to spraw wiary

Dziadek

Opole,miasto 149 km2 i 128 tyś mieszkańców-porównywalne z Gliwicami.
Opłaty za “śmieci” rozliczane w oparciu o ilość osób w gospodarstwie wyniosły w ubiegłym roku 156 PLN/osoba.
Na ten rok jest ustalona cena 19 PLN/osoba z gwarancją nie podwyższenia do końca roku,rocznie wyniesie to
228 PLN/osoba.
Jak widać,można rozliczać w oparciu o ilość osób jeszcze taniej.
W Opolu też Remondis.

Siwy

Ale w gliwicach niema madrych ludzi,tylko sa cwaniaki.

Szary

Wszystkie cwaniaki to z Gliwic do Niemiec wyjechały.

Beton

Remondis dostał to, czego chciał. Żeby nie raziło w oczy, stawkę 84 mil podzielono na 4 raty po 21 baniek. Kreatywność w waleniu ludzi – level expert.

Dziadek

Następne “raty” będą wyższe….im dalej w las tym wyższe ceny. Władze Gliwic “wyhodowały” sobie monopolistę i rozpisanie nowego przetargu to pic na wodę! Podzielenie miasta na rejony nic nie da. Wszystkie pojemniki n a odpady w Gliwicach są własnością Remondis.Czy będzie chciał je wypożyczyć(jeśli tak ,to za jaką cenę ?) innym podmiotom. Czy Remondis będzie chciał przyjmować odpady do zarządzanego przez siebie Śląskiego Centrum Recyklingu którego jest 51 % właścicielem . Formalnie może zażądać takiej ceny za przyjęcie odpadów , że nikt nie przystapi do przetargu, chyba że, startujący konkurent znajdzie dalej położony punkt odbioru odpadów który będzie je przyjmował… Czytaj więcej »

:)

Na razie wygląda, że będzie tak jak Remondis “dogadał się” z Miastem. Sugeruje to pierwsza z 4 rat.

Adam

Ha ha nie dali 81 baniek na dwa lata to zapłacą po cichu 21 baniek co pół roku na jedno wyjdzie zarobi Remondis zarobią inni

black_horse

I tak nas robią za idiotów, którzy nie potrafią liczyć. Dzieło jest widzę godnie kontynuowane.

:(

Skoro się sam zorientowałeś w tym niecnym procederze to znaczy, że nie robią z ciebie idioty. Idiotę to ty robisz sam z siebie bo nie potrafisz temu zaradzić.

black_horse

@:( odpisze ci tylko że nie zniżę się do twojego poziomu. Wszystkiego dobrego ci życzę.

kanalia52

Ile kto wziął w łapę w ratuszu?

AndrzejD

To ustali CBA

ratusz

Kryształowy Banaś jest na tropie.

Obserwujący

A potem jak się umowa skończy to cena na kolejne pół roku, poszybuje w kosmos.
Szastanie kasą jest tu.

Olex

Smieci…zloty interes…..

Żenia

No to Remondis dostał to co chciał bez przetargu 21 za pół roku to wystarczy x4=84 czyli tyle ile chcieli. A nowy prezydent to podpisał. Żenada! Za pół roku dostaną jeszcze więcej bo to lub tamto. A ludzie zapłacą od METRA kwadratowego za śmieci. Do TSUE z tym od kiedy metry produkują śmieci. Podpowiem w Unii Europejskiej ślimak to ryba.

Rysio

Chcieliście to macie prezydenta 21mln/ pół roku czyli 84mln na 2 lata. Pięknie Neumann wynegocjowal umowę. Haha a teraz płać i płacz ;)))

Dziadek

Wątpię ,że Prezydent Neumann cokolwiek negocjował-monopolista postawił warunki i koniec kropka!!

Jan

Nie będzie żadnych wyzwań, bo Frankiewicz już zadecydował (vide rozmowa w Radiu Piekary)

Les

Widzę, że na forum jest bardzo”merytoryczna dyskusja.. Ale nikt nie zauważył że Remondis osiągnął to co chciał…A miasto się na to pokornie zgodziło..21 mln na pół roku= 84 mln na 2 lata.

Eryk

I postawili na swoim, chcieli za 2 lata 84 dostali 1/4 tego za 0,5 roku 21. Gliwiczanie wybrali prezydenta , widac lubią być wykorzystywani , bardzo mądrych mamy mieszkańców teraz niema co nażekać , macie co chcieliście ludzie

prosty_gliwiczanin

I teraz wyszło że to Moszyński uchronił mieszkańców od znacznie większej podwyżki za śmieci. Ale wyborcy “opcji izraelskiej” maja to w poważaniu.

Kokoko

Wyzwanie stało stoi i stać bedzie

Michał

Ciekawe, jak na jednego mieszkańca to ponad 70zł na miesiąc, dla osoby w w wieku emerytalnym. Niestety mam taką kuriozalną decyzję, ale nic z tym nie da się zrobić./m