Restauracja Parkowa w miejscu Okrąglaka może nie powstać? Koszt budowy wyższy niż zakładano

Budowa restauracji Parkowej na placu Grunwaldzkim stanie pod znakiem zapytania? Do przetargu na wykonanie robót budowlanych zgłosiły się 4 podmioty, a najniższa zaproponowana wycena zlecenia opiewa na 3,3 mln zł.

 
Raczej nie tyle planował wydać Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach na realizację tej inwestycji. Jeszcze w ubiegłym roku, w pierwszym zamówieniu publicznym na to zadanie, część dotyczącą budowy obiektu unieważniono, gdy najtańsza oferta wyceniona została na nieco ponad 2,5 mln zł.

– Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1 250 000,00 zł brutto – czytamy w uzasadnieniu. W bieżącym zamówieniu kwota ta nie uległa zmianie. Wyższe są tylko oferty.


Najtańsza, spośród czterech złożonych, spółki ENERGO-BUD z Gliwic, zakłada realizację prac za 3,278 mln zł. Inne są tylko droższe – (także) gliwicka firma Mabapa oferuje wykonawstwo za 3,48 mln zł, krakowskie konsorcjum (lider: Des Henryk Dowgier Anna Dowgier) za 3,73 mln zł, a konsorcjum z Żor, którego liderem jest firma BEN-BUD za prawie 4 mln zł.

Przetarg na wykonanie drugiego etapu inwestycji obejmuje zasadnicze prace budowlane, wykończenie obiektu oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Termin składania ofert upłynął 12 lutego.

Restauracja Parkowa miała być gotowa w połowie przyszłego roku…

Przypomnijmy, że pawilon w parku na placu Grunwaldzkim ma być wykonany na planie ośmiokąta, z dużymi przeszkleniami w elewacji. Zaplanowano w nim dwa poziomy. Na parterze przewidziano salę konsumpcyjną z barem, z rozsuwanymi przeszkleniami otwierającymi wnętrze na otaczającą roślinność. Zaprojektowano tam również podcienia ze stolikami, a na wyższym poziomie antresolę. Elewacja budynku zostanie wykończona m.in. drzewem modrzewiowym.

Wokół pawilonu mają znaleźć się elementy małej architektury – będą to leżaki parkowe i hamak, znajdą się tam także stojaki na rowery, zaś wokół posadzone zostaną m.in. klony, a także byliny: trzcinnik ostrokwiatowy 'Overdam’, trzcinnik krótkowłosy oraz miskant chiński.

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl

37 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze